Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Viete, ako vypočítať čistú mzdu?

So zamestnávateľom si obvykle zjednávate hrubú mzdu. Odmena, ktorú však po odpracovanom mesiaci skutočne dostanete, je o hodne nižšia. Hovoríme o tzv. čistej mzde. Prečo je tomu tak?

Z vašej hrubej mzdy sú totiž platené odvody poistného na sociálne a zdravotné poistenie, ako aj zrážky na daň z príjmov. Aby sme vám uľahčili výpočet mzdy, pripravili sme pre vás mzdovú kalkulačku, pomocou ktorej si výšku vašej čistej mzdy ľahko vypočítate .

Daňová poradňa

Neviete si rady so svojimi daňami? Zorientovať sa v daňovej a mzdovej problematike je pre mnohých zložité. Zákony sa neustále menia a pri ich výklade dochádza často k nedorozumeniam. Využite našu daňovú poradňu a poradte sa s odborníkom.Bezplatne zodpovie na vašu otázku, či už zo sveta daní alebo miezd.

Daňová poradňa - Opýtali ste sa...

  • Dobrý deň prajem. Mam jednu otazku ohladom daňového priznania: Minulý rok som pracoval ako zamestnanec v Anglicku normalne na zmluvu ale v oktobry som si urobil Anglicku živnosť. Ako mam postupovať pri daňovom priznaní? Mam priznať len tie prijmy ktore som mal ako zamestnanec alebo aj tie ako živnostník? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  • Daň z predaja nehnuteľnosti. Zaujímalo by ma, či sa musí platiť daň z predaja nehnuteľnosti v prípade, že byt bol kúpený v marci 2006 a predaný bol v apríli 2017, majiteľ nehnuteľnosti tam nemal trvalý pobyt a určitý čas ho prenajímal. Príjem z prenájmu bytu sa riadne uvádzal každý rok v daňovom priznaní. V prípade, že áno, ako sa vypočíta? Teda konkrétne - vzťahuje sa naň oslobodenie od dane z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti či nie?

  • Dobry den, do konca mesiaca mam podat danove priznanie za predaj nehnutelnosti. V roku 2012 sme kupili byt za 35000, minuly rok sme ho predali za 51000. Viem, ze treba zaplatit dan z rozdielu tych sum. My sme si na ten byt brali 2 uvery - 37000, kt.sa teraz vyplatil a dalsi 20000, kt.stale splacame. Tato dan by mala byt vlastne dan zo zisku predaja ale my v skutocnosti ziaden zisk nemame, prave naopak este stale splacame uver. V predajnej zmluve je aj vsetko uvedene, kde prostriedky z predaja isli a ja tam mam zisk z predaja 2500 co podla mna by sa malo zdanit a byvaly partner tam ma 7500. Chcem sa este spytat ci musime toto priznanie podavat obaja alebo staci len jeden a z akej sumy to vlastne ma byt. Bola som sa pytat aj na danovom, ale pani mi povedala ze to najdem vsetko online, ale nic taketo podobne tam nemozem najst. Prosim poradte mi

 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz