Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Prečo by mali mladí ľudia skúsiť prácu v zahraničí

SEO Text

Európska únia priniesla obrovské množstvo výhod, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť. Už sme zabudli, keď sme museli stáť v kolónach na hraniciach s Rakúskom a bez pasu sme sa nedostali nikam okrem Česka. Nehovoriac o tom, že vďaka EÚ máme teraz otvorený pracovný trh, takže ak sa dnes rozhodnete ísť pracovať do Nemecka, potrebujete iba občiansky preukaz a môžete ísť na to. Práve nad prácou v zahraničí váha mnoho mladých ľudí – áno, či nie? Tu sú dôvody, prečo by ste to mali skúsiť.

 
Reklama

1. Skúsenosti

Študenti, ktorí si počas štúdia našli part-time zamestnanie, majú po absolvovaní obrovskú výhodu oproti tým bez praxe. Ak ste práve neskončili školu v odbore IT, môžete mať s hľadaním zamestnania problém a práve v zahraničí môžete nabrať skúsenosti, ktoré ocení váš budúci zamestnávateľ. Aj keby ste pracovali na začiatok ako pomocná sila v kuchyni či v sklade so športovými potrebami, je to vo vašom životopise veľké plus.

2. Zárobok

Veľkou motiváciou sú aj peniaze, vďaka ktorým sa po vašom návrate na Slovensko môžete pokúsiť rozbehnúť vlastnú firmu bez toho, aby ste si si museli požičiavať od banky. Aj keď ubytovanie v Londýne patrí medzi najdrahšie na svete, stále sa môžete vrátiť so slušným zárobkom, veď priemerná londýnska mesačná mzda je približne 4000 libier. Takže ak budete bývať s kamarátmi a nebudete rozmarne míňať, môžete si priniesť zaujímavú sumu.

3. Jazyk

Niektorí ľudia sa radšej zapíšu do jazykovej školy, iní si zbalia to najdôležitejšie a vydajú sa do zahraničia, aby si zdokonalili cudzí jazyk. Samozrejme, nie každý z nás je taký dobrodruh, ale učenie sa jazyka metódou „hoďte ma do vody a ja sa naučím plávať“ je jedno z najrýchlejších a budete vedieť nielen rozprávať iným jazykom, ale aj v ňom myslieť.

4. Cestovanie

Máte oveľa lepšie možnosti cestovať hneď na troch úrovniach – tou prvou je, že môžete precestovať novú krajinu, kde objavíte miesta, o ktorých ste ani netušili, že tam sú. Ďalej zarobíte viac peňazí, takže sa vám otvárajú hranice krajín, ktoré ste si pred prácou v zahraničí nemohli dovoliť. A v neposlednom rade, ak si vyberiete krajiny ako Španielsko, Anglicko, Nemecko či Holandsko, máte blízko obrovské medzinárodné letiská v Londýne, Madride, Berlíne či Amsterdame, vďaka čomu máte lepši pokrytie sveta. Či už budete cestovať, alebo nie, nezabudnite na dlhodobé cestovné poistenie, ktoré pokryje vaše výdavky v prípade úrazu či choroby.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz