Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Chcete si kúpiť auto, rekonštruovať alebo plánujete iný výdavok? Kde získať financie?

ČSOB

Na jar väčšina z nás ožíva. Príroda sa prebúdza, všetko kvitne a my sme akýsi veselší. Vtedy dostávame nové podnety do mozgu. Ako tak vidíme všetko kvitnúť a užívame si dlhšie dni, máme chuť budovať a zveľaďovať náš majetok a komfort.

 
Reklama

Stojí vám v garáži už pár rokov to isté auto? Alebo tá kúpeľňa už nie je taká, ako keď ste jej pred 10 rokmi dali novú podobu? V takýchto situáciách sa väčšina z nás pozrie na bankový účet a stav „zásob“. Našťastie, v dnešnej dobe akékoľvek číslo nášho bankového konta neznamená automaticky stop ďalším krokom.

Rodina vždy pomôže...

Na trhu je totiž množstvo možností, ako získať financie na rekonštrukciu či kúpu auta a dovolenky. Ak to práve nie sú úspory či dozvuky novoročných odmien, núkajú sa nám ďalšie možnosti. U niekoho to môžu byť rodinné „zdroje“ ako rodičia, súrodenci či blízki priatelia. Ak to nestačí, prípadne sa necítime komfortne pýtať si od nich na novú kuchyňu, máme tu rôzne bankové inštitúcie s ich produktmi.

rekonstrukcia2 - peniaze.sk

...takisto banka ako silný partner

Jedným z najjednoduchších riešení je klasický „spotrebák“. Spotrebný úver na čokoľvek dnes vieme vybaviť online takmer v každej banke. Takýto úver vieme dostať od malej sumy 600 €, ktorú vieme použiť na dovolenku, až po sumu okolo 25 000 €. Tu už sa bavíme obvykle o väčších „prerábkach“ našich príbytkov.

Dobre si to spočítajte

Dôležité je vždy použiť úverovú kalkulačku, aby sme vedeli odhadnúť výšku splátky a či nám to dovolí rodinný rozpočet. Nie je totiž nič horšie ako situácia, keď nie je v našich silách spotrebný úver splácať a musíme siahnuť po druhom. Ak máme kvalitného finančného poradcu či pracovníka v banke, takáto situácia nám prakticky nehrozí. Spotrebný úver je totiž na naše šťastie možné aj poistiť.

Preto ak sa chystáte v lete na poznávaciu cestu okolo Európy, chcete konečne zahájiť modernizáciu kuchyne alebo chcete deťom kúpiť nové auto, na trhu je mnoho možností, ako to urobiť. Je skvelé mať všetko naplánované vopred a už si len vybrať, či bude mať nový prírastok vášho príbytku indukčnú alebo elektrickú varnú dosku.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz