Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Šetrite čas aj peniaze tak, aby váš podnik neutrpel

SEO Text

Mnoho podnikateľov sa rozhodlo pre optimalizáciu nákladov. Nie vždy je to správna cesta, a keď šetríte tam, kde to poškodí váš podnik, je to skratka k neúspechu. Preto je veľmi dôležité si rozmyslieť oblasti, kde môžete zosekať svoje náklady a identifikovať tie miesta, kde si šetrením budete píliť konár sami pod sebou. Jednou z častých oblastí, kde podnikatelia škrtajú náklady, sú inovácie.

 
Reklama

Chcete byť úspešný? Musíte inovovať

Inovácie sú neoddeliteľnou súčasťou úspešných podnikov a je jedno, či ste sa rozhodli znížiť náklady na tvorbu firemných webstránok, nového softvéru či informačnej techniky, ohrozíte tým vašu konkurencieschopnosť. Každý marketér vám povie, že inovácie sú veľmi dôležité – či už preto, aby ste udržali krok s tými najlepšími, alebo aby ste ich dokonca predbehli.

Nešetrite vo výrobných procesoch

Toto je zásadná oblasť pre zákazníka, ktorý ak je naučený na určitú úroveň kvality a zrazu dostane horšiu, okamžite to pozná. A je jedno, či vyrábate kancelársky papier, máte kaviareň alebo reštauráciu, šetriť môžete napríklad vďaka univerzálnym kompatibilným tonerom, ale nikdy nie tak, že tým negatívne ovplyvníte zákazníka. Pamätajte na to, že dobré meno firmy môžete budovať aj roky, no prísť oň môžete aj za pár dní.

Nebojte sa zaplatiť odborníkov

Veľmi častým problém hlavne reštaurácií, kaviarní a barov je, že ich majitelia nie sú ochotní zaplatiť za kvalifikovaný personál. Preto, ak máte reštauráciu, nájdite si dosť peňazí na to, aby ste zaplatili špičkového kuchára a aj obsluhu. A to platí aj v iných firmách – stavebné firmy, účtovnícke firmy či obchody. V konečnom dôsledku je lepšie investovať do platu o 100 eur viac a vďaka tomu mať tržby o 1000 eur vyššie.

Zakladáte podnik? Ušetrite čas

Ak ste sa rozhodli založiť nový podnik, pripravte sa na to, že to bude trvať približne 2 týždne. Ak však tento čas chcete skrátiť na 24 hodín, ideálnym riešením je kúpa ready made eseročky či akciovky. Teda už založenej spoločnosti, ktorá nemá žiadnu obchodnú históriu a vďaka nej môžete začať podnikať už za deň.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz