Ďalšia banka mení cenník. Aké novinky začnú platiť v januári?

Redakcia | rubrika: Článok | 30. 11. 2021
Tatra banka sa rozhodla zmeniť svoj cenník. Novinky začnú platiť od 31. januára budúceho roka. Ako prvý na to upozornil portál Finančný kompas.
Ďalšia banka mení cenník. Aké novinky začnú platiť v januári?

Zdroj: Shutterstock

Banka zaviedla zmenu pri zľave z poplatku za vedenie detského účtu. Zľava z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb Tatra Personal vo výške sto percent sa poskytne deťom vo veku od nula rokov do dovŕšenia 15. roku života.

Predtým bola zľava z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb Tatra Personal pre deti vo veku od nula rokov do dovŕšenia 15. roku, ak mal v banke otvorený bežný účet s balíkom služieb Tatra Personal zároveň aj zákonný zástupca majiteľa tohto bežného účtu.

Zľava z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb Tatra Personal vo výške 50 percent sa poskytne za vypustenie textu vygenerovaného v aplikácii MobilePay.

Zľava za inovácie

Banka tiež ponúka zľavu z poplatku za vedenie účtu s balíkom služieb pre klienta využívajúceho inovácie. Platí to aj v prípade, že tieto inovácie bude využívať ako disponent na účte iného klienta. Za transakciu sa pritom nepovažuje platba vykonaná medzi účtami rovnakého majiteľa.

Nárok na zľavu majú klienti, ak v sledovanom období zrealizovali aspoň sedem transakcií prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka, VIAMO či platby na internete s využitím jednorázového čísla karty.

Predtým sa v sledovanom období sledovalo sedem zrealizovaných ransakcií prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka, VIAMO, platby na internete s využitím jednorázového čísla karty, vygenerovaného v aplikácii MobilePayTB.

Tip: Prima banka mení niektoré poplatky pri pôžičke a hypotéke. Čo bude drahšie?

Úprava textu

Banka pri niektorých pojmoch a produktoch doplnila alebo upravila text v cenníku. Napríklad doplnila pojem SEPA okamžitá platba. Pridala tiež poznámku pri poplatku za výber hotovosti z bankomatu iných bánk na Slovensku a v zahraničí z debetnej a kreditnej karty.

Poznámka hovorí o tom, že pri výbere hotovosti z bankomatu si môže majiteľ bankomatu (najčastejšie banka) účtovať poplatok za sprístupnenie bankomatu, tzv. access fee (informácia o možnom poplatku pri výbere hotovosti za sprístupnenie bankomatu inej banky).

Majiteľ bankomatu je povinný zobraziť informáciu o poplatku v jazyku, ktorý si zvolil držiteľ karty, ešte pred začatím výberu. Držiteľ karty má možnosť výber zrušiť, ak s poplatkom nesúhlasí.

V tomto prípadne nejde o poplatok Tatra banky, ale majiteľa bankomatu, ktorý si aj stanovuje jeho výšku. Poplatky, ktoré účtuje Tatra banka svojim klientom, sú uvedené v aktuálnom sadzobníku poplatkov.

Zmenila aj názov úverového produktu. Bezúčelový úver/Refinančný úver bude po novom bude Bezúčelový úver / Refinančný úver/ Na splátky. Na úver na splátky sa nebude vzťahovať poplatok vo výške dvoch percent z výšky poskytnutého úveru, maximálne však 300 eur.

Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+4
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register