Prima banka mení niektoré poplatky pri pôžičke a hypotéke. Čo bude drahšie?

Redakcia | rubrika: Článok | 8. 11. 2021
Prima banka od januára budúceho roka mení cenník poplatkov pri hypotékach a pôžičkách. Ako prvý na to upozornil Finančný kompas.
Prima banka mení niektoré poplatky pri pôžičke a hypotéke. Čo bude drahšie?

Zdroj: Shutterstock

Banka mení niektoré ceny a pravidlá pri úverových produktoch. Zmeny by mali začať platiť od začiatku budúceho roka. Čo sa týka hypotéky, banka nebude poskytovať odpustenie poplatku za poskytnutie úveru.

Poplatok je jedno percento z objemu úveru, minimálne však 300 eur. Predtým Prima banka neúčtovala poplatok za poskytnutie alebo za navýšenie hypotéky, ak v deň splatnosti poplatku mál jej klient vedený osobný účet.

Pri klasických pôžičkách banka nebude vracať poplatok za poskytnutie úveru. Poplatok je v súčasnosti päť percent z objemu úveru. Predtým bol poplatok klientovi vrátený po 18 mesiacoch od poskytnutia úveru.

Podmienkou však bolo, že úver bol splácaný z osobného účtu v Prima banke, klient nebol nikdy v omeškaní viac ako päť dní so splátkou alebo poplatkom a zároveň nerealizoval predčasné splatenie časti úveru.

 

Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register