Ďalšia banka začala podnikateľom ponúkať platobný terminál v mobile

Redakcia | rubrika: Článok | 3. 11. 2021
UniCredit Bank začala ponúkať obchodníkom novú aplikáciu SoftPOS. Ide o platobný terminál, ktorý môžu mať priamo v mobile. Podmienkou však je účet v UniCredit Bank a smartfón so systémom Android 5.0 alebo vyšším. Rovnakú službu už ponúka napríklad aj Slovenská sporiteľňa, ČSOB či Tatra banka.
Ďalšia banka začala podnikateľom ponúkať platobný terminál v mobile

Zdroj: Shutterstock

V priebehu októbra UniCredit Bank predstavila novú aplikáciu SoftPOS. Obchodník bude mať k dispozícii platobný terminál v mobile, ale aj všetky transakcie uskutočnené platobnými kartami za posledných 30 dní. Tie možno exportovať aj do formátov CSV, XLSX alebo PDF.

Ďalšou funkciou je možnosť vyhodnotiť úspešnosť konkrétneho dňa na základe uložených transakcií alebo možnosť vystavenia elektronických potvrdení, ktoré možno odoslať prostredníctvom e-mailu, SMS, aplikácie WhatsApp, Facebooku a ďalších komunikačných platforiem.

Zrealizované transakcie sú pripísané na bankový účet v UniCredit Bank nasledujúci deň. „Naše platobné riešenia môžu využívať všetci, či už ide o malé alebo stredné podniky, alebo živnostníkov,“ hovorí riaditeľ Global transaction banking v UniCredit Bank Jiří Flegl.

Čoraz viac bánk

Služba Tap to Phone od Visa úplne zmenila spôsob, akým drobní podnikatelia prijímajú platby. Obchodníci si jednoducho stiahnu aplikáciu, s ktorou môžu začať prijímať bezkontaktné platby a svojim zákazníkom umožniť platiť bezpečne, ľahko a bezdotykovo. Platobný terminál v mobile už ponúkajú napríklad aj Slovenská sporiteľňa, ČSOB či Tatra banka. Terminál ponúkajú aj iné platobné služby vo forme aplikácie.

„Čím ďalej viac ľudí očakáva, že svoju kartou zaplatí kdekoľvek, ale na mnohých miestach dnes stále neuspejú. Narazí napríklad na vonkajších trhoch, pri stánkoch s občerstvením a v rôznych rodinných podnikoch,“ hovorí generálny riaditeľ Visa pre Česko, Maďarsko a Slovensko Marcel Gajdoš. Problémy to podľa jeho slov spôsobuje miliónom živnostníkov a malých firiem po celom svete.

Ako funguje SoftPOS

UniCredit Bank SoftPOS akceptuje platobné karty Maestro, Mastercard, VISA a VISA Electron, ako aj stravovacie a benefitné karty Benefit Plus, Estravenka, Gusto Karta a Ticket Restaurant.

Aplikácia je určená predovšetkým pre živnostníkov, malé firmy a obchodníkov, ktorí sú často na cestách alebo chcú rozšíriť svoje existujúce terminálové zariadenia. Ak chcú začať využívať akceptáciu kariet cez mobil, musia podpísať zmluvu o akceptácii kariet s UniCredit Bank.

Následne dostanú SMS o pripravenej aplikácii a e-mail s ďalšími informáciami pre inštaláciu a spustenie UniCredit Bank SoftPOS. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie v službe Google Play.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Staňte sa investorom

Chcem vedieť viac

Investujte od 100 EUR s priemerným zhodnotením 12,5 % p.a. Investície sú zabezpečené nehnuteľným majetkom.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Vykradli vám účet? Nezúfajte. Banka vie peniaze vrátiť

7. 11. 2022 | Barbora Magočová

Vykradli vám účet? Nezúfajte. Banka vie peniaze vrátiť

Aj vaša banka vás určite pravidelne upozorňuje na podvody vedúce ku „krádežiam“ peňazí z účtov. Jej správy neberte na ľahkú váhu; dodržiavanie odporúčaní je kľúčom k tomu, aby ste sa... celý článok

Od 1. 1. 2023 získa štát lepší prístup k informáciám o vašom bankovom konte. Čo to bude znamenať?

21. 10. 2022 | Barbora Magočová

Od 1. 1. 2023 získa štát lepší prístup k informáciám o vašom bankovom konte. Čo to bude znamenať?

Od nového roka má byť uvedený do prevádzky centrálny register účtov. Čo všetko sa z neho bude dať zistiť o vašich financiách? Čítajte, na čo a komu bude vlastne register slúžiť.

Veľký prehľad bankových účtov a poplatkov

20. 10. 2022 | Redakcia

Veľký prehľad bankových účtov a poplatkov

Bankový účet je nástroj, ktorý slúži každému na iné účely, plní iné potreby a spĺňa konkrétne požiadavky. Neexistuje preto jeden najlepší účet pre každého. Náš kompletný prehľad osobných... celý článok

Platobné karty a ich využitie. Viete, ktorú kedy použiť?

26. 9. 2022 | Marek Mittaš

Platobné karty a ich využitie. Viete, ktorú kedy použiť?

Hlavné dekoračné prvky počas jesene sú tradične tekvička, suché listy a konár šípok. Ak však budete chcieť túto jeseň svoj interiér osviežiť, a nielen vytiahnuť klasické evergreeny,... celý článok

Používate na dovolenke platobnú kartu? Na týchto 5 vecí si dajte určite pozor

10. 8. 2022 | Marek Mittaš

Používate na dovolenke platobnú kartu? Na týchto 5 vecí si dajte určite pozor

Platba kartou v zahraničí je praktická, výhodná a bezpečná. Záleží však na tom, akú kartu vlastne používate, na aký typ nákupov a ako zabezpečíte jej ochranu. A to nielen pre prípad... celý článok