Zelená aj technologická budúcnosť. Uniqa a NN ponúkajú nové investičné fondy

Redakcia | rubrika: Článok | 26. 11. 2021
Poisťovňa Uniqa a NN dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) ponúkajú nové investičné fondy.
Zelená aj technologická budúcnosť. Uniqa a NN ponúkajú nové investičné fondy

Zdroj: Shutterstock

Uniqa investičná spoločnosť spustila nový otvorený podielový fond Future Trends. Fond bude investovať do oblastí a sektorov, ktoré aktuálne formujú dnešné podnikanie aj spoločnosť, a súčasne majú presah do budúcnosti. Fond sa zameria konkrétne na oblasti ako sú robotizácia, kybernetická bezpečnosť, umelá inteligencia, big data, hybridné zdroje, ale aj fenomény starnutia populácie, pokroky v genetike, migračné trendy, zdieľanie, mileniáli, zmeny štruktúry spoločnosti, rozvoj a inovácie v medicíne a v zdravotníctve alebo ekologické trendy.

Pri aktivitách v týchto oblastiach sa dá s ohľadom na silný vplyv na vývoj reálne očakávať aj vyššia ziskovosť. Future Trends je otvorený podielový akciový fond s odporúčaným investičným horizontom sedem a viac rokov. Investovať môžu tak existujúci, ako aj noví klienti od 16 eur. Nový fond je v poradí 11. podielovým fondom v portfóliu Uniqa. Aktuálne si najlepšie vedú dynamickejšie fondy s výraznejšou akciovou zložkou. Konzervatívnejšie fondy za svojimi akciovými náprotivkami čo do výkonnosti zaostávajú.

NN DSS zase prichádza na slovenský trh ako prvá s ESG (Environmental, Social, Corporate Governance) fondom v rámci sporenia v II. pilieri. NN prenastavila investičnú stratégiu pôvodného dôchodkového fondu Index Euro a od 22. novembra tohto roka začína zhodnocovať úspory sporiteľov v dôchodkovom fonde s novým názvom Rešpekt - Akciový negarantovaný ESG dôchodkový fond NN DSS. V rámci tohto fondu bude NN investovať prostriedky sporiteľov do firiem, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu, majú pozitívny dopad na spoločnosť a uplatňujú férové riadenie podnikov a otvorenú komunikáciu.

Fond investuje do firiem, ktoré zohľadňujú environmentálne princípy a uhlíkovú stopu, využívajú obnoviteľné zdroje, dbajú na pôvod surovín, dodržujú bezpečnosť a zdravie pri práci, komunikujú otvorene a podnikajú transparentne a eticky. NN je prvá dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku, ktorá má vo svojom portfóliu ESG fond. Jej klienti si môžu aktuálne vybrať z piatich dôchodkových fondov. Jednotlivé fondy sa pritom odlišujú svojou investičnou stratégiou, mierou rizika a potenciálnym výnosom.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce