365.invest začala ponúkať investovanie do realitného fondu s garantovaným výnosom

Redakcia | rubrika: Článok | 5. 11. 2021
Spoločnosť 365.invest začala v špeciálnej kampani ponúkať realitný fond s garanciou výnosu päť percent.
365.invest začala ponúkať investovanie do realitného fondu s garantovaným výnosom

Zdroj: Shutterstock

Obava zo straty úspor, nedostatok informácií, ale aj nezáujem o tému investovania sú podľa prieskumu správcovskej spoločnosti 365.invest najväčšími zábranami pri zhodnocovaní peňazí.

Ak už sa rozhodnú investovať svoje peniaze, dávajú prednosť istote pred lepšími zárobkami. „Konzervatívne riešenia by mali byť pevnou súčasťou klientskeho investičného portfólia v rámci snahy o jeho diverzifikáciu,“ radí Juraj Bielik zodpovedný za realitné fondy v 365.invest.

Prvoinvestori však podľa jeho slov môžu začať investovať práve cez ne. Riziko straty je menšie, no zárobky môžu byť vyššie ako na bežných sporiacich účtoch.

Garantovaný realitný fond

Správcovská spoločnosť 365.invest aj preto začala pri investovaní do realitného fondu ponúkať garanciu päťpercentného zhodnotenia pri päťročnom investičnom horizonte. Ak fond zarobí viac, klientom spoločnosť vyplatí celý výnos, nielen garantovaných päť percent. Výkonnosť realitného fondu za posledných päť rokov bola 14,78 percenta. 

Začínajúci investori by mali brať do úvahy aj vek, v ktorom začínajú s investovaním. Prvoinvestori sú totiž aj medzi staršími ľuďmi nad 50 rokov. Práve pre tých je vhodné voliť konzervatívnejšie riešenia tvorby úspor prostredníctvom podielových fondov.

Mladší ľudia zas môžu viac zariskovať a nechať svoje peniaze pracovať dlhodobo aj v dynamickejších fondoch. Konzervatívnejším riešením pre investorov, ktorý si svet investovania chcú najprv obzrieť, môžu byť práve realitné fondy.

Poslúžiť pritom môžu aj ako náhrada priameho investovania do nehnuteľností. Ich hodnota totiž významne rastie. Medziročne podľa Národnej banky Slovenska (NBS) zdraželi v priemere o takmer 19 percent. Preto na kúpu investičnej nehnuteľnosti nemusí dosiahnuť toľko ľudí ako v minulosti. 

Podmienky kampane:

  • Vstup do realitného fondu do 31. decembra 2021,
  • investičný horizont (doba investovania) je 5 rokov,
  • po uplynutí výber počas 90 kalendárnych dní možnosť výberu peňazí (inak sa pokračuje v zhodnocovaní),
  • garancia výnosu 5 % alebo reálny vyšší zisk pri dodržaní 5-ročného investičného horizontu.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce