Na Slovensku je prvý blockchainový fond. Do ponuky ho zaradila 365.invest

Redakcia | rubrika: Článok | 25. 10. 2021
365.invest rozšírila svoje portfólio produktov o blockchainový fond. Ide o prvý podielový fond tohto typu na Slovensku.
Na Slovensku je prvý blockchainový fond. Do ponuky ho zaradila 365.invest

Zdroj: Shutterstock

Správcovská spoločnosť 365.invest začala ponúkať nový blockchain fond (akciový). blockchain sa využíva síce len pri kryptomenách, no už v roku 2014 sa objavili prvé úvahy ako blockchain využiť aj na iné účely. Začali tak vznikať prvé projekty využívajúce blockchain ako distribuovanú databázu pre využitie v podnikovej či štátnej správe.

Blockchain je sieťová infraštruktúra, ktorá umožňuje rôznym distribuovaným softvérovým aplikáciám ukladať, uchovávať a sprístupňovať údaje spôsobom, ktorý zaručuje vysokú dostupnosť a integritu týchto údajov, ktoré sú autentické, nepopierateľné, nemenné a sú prakticky nezničiteľné.

Do blockchainu sa ukladajú len základné údaje o transakciách, udalostiach alebo správach vznikajúcich v rámci ekosystému vzájomne komunikujúcich účastníkov. Ide o záznam o vlastníctve majetku, prevode majetku alebo databázu identifikačných záznamov.

Ako funguje blockchain fond

Blockchain fond správcovskej spoločnosti 365.invest je podielový fond zameraný na nákup akcií firiem orientovaných na blockchainové technológie. Tieto malé aj väčšie spoločnosti implementujú blockchain do svojej prevádzky. Investor tak dostáva možnosť nakupovať podiely firiem pracujúcich na technológiách.

„Fond ponúkne približne 20 na burze obchodovaných akcií amerických, kanadských a európskych spoločností pôsobiacich v oblasti blockchain technológií (napr. ťažbári a burzy kryptomien, softwarové firmy, online gaming, e-commerce),“ upresňuje vedúci riadenia investícií v správcovskej spoločnosti 365.invest Matej Varga.

Tento akciový fond je podľa M. Vargu určený investorom, ktorí sa neboja rizika a na svoje výnosy sú ochotní si počkať. Ideálna forma investovania do blockchainu predstavuje nákup aktív na pravidelnej báze, v menších sumách, čím si investor môže zaistiť čo najvyšší možný výnos aj napriek výkyvom trhu.

Vybrané akcie blockchainového fondu sa v 365.invest budú prehodnocovať pravidelne, spoločnosť vyberá spomedzi akcií s trendom rastu a potenciálom prekonávať ostatné blockchainové akcie. Vďaka zabezpečovacím nástrojom je podľa 365.invest fond pripravený zmierňovať riziko poklesu v čase možnej recesie v ekonomike.

O blockchain fonde:

  • možnosť investovať do blockchain fondu od 1.októbra 2021,
  • do 30. novembra 2021 klient neplatí vstupný poplatok za investovanie do blockchain fondu,
  • približne 20 na burze obchodovaných akcií spoločností zameraných na blockchainové technológie a kryptomeny,
  • určený investorom s vysokou toleranciou voči výrazným výkyvom hodnoty investície,
  • vhodný na pravidelné a dlhodobé investovanie,
  • odporúčaný investičný horizont je minimálne sedem rokov,
  • fondy zamerané na blockchain akcie sa zhodnotili za rok 2020 o 90 až 150 percent, a za uplynulých 12 mesiacov o 151 až 273 percent.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Alternatíva k sporiacim účtom s výnosom 3 % ročne.

CHCEM INVESTOVAŤ

Zhodnocujte atraktívne svoje eurá. Obchodovanie na dennej báze, bezpečie investícií a ľahký prístup k finančným prostriedkom.

Daňové priznanie online

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Najväčšie investičné úspechy roka 2023

9. 2. 2024 | Daniel Výcha

Najväčšie investičné úspechy roka 2023

Rok 2023 bol pre investície veľmi zaujímavý. Po dlhej pandémii, ktorá výrazne ovplyvnila mnohé segmenty, sme si museli najmä v rámci financií a investovania zvyknúť na novú realitu.... celý článok

Podielové fondy sú atraktívne aj pre menších investorov. Môžu vďaka nim diverzifikovať investičné riziko

28. 12. 2023 | Redakcia

Podielové fondy sú atraktívne aj pre menších investorov. Môžu vďaka nim diverzifikovať investičné riziko

Podielové fondy sú spoľahlivou bránou do sveta investícii prakticky pre každého. Aj drobný, začínajúci a nesmelý investor s pár desiatkami eur sa vďaka nim môže podieľať na výnosoch... celý článok

Simplea v roku 2024 chystá novinky. Klienti získajú aj fintech bankovú a poradenskú aplikáciu

12. 12. 2023 | Marek Mittaš

Simplea v roku 2024 chystá novinky. Klienti získajú aj fintech bankovú a poradenskú aplikáciu

Finančno-poradenská spoločnosť Simplea má aktuálne 150 certifikovaných finančných sprostredkovateľov a 18 pobočiek. Na ďalší rok chystá dynamický rast. Posilní ju spoločnosť Swell... celý článok

Tibor Boťánek: Na Slovensku budujeme poradenskú sieť. Slováci vďaka nej získajú viac peňazí

8. 12. 2023 | Marek Mittaš

Tibor Boťánek: Na Slovensku budujeme poradenskú sieť. Slováci vďaka nej získajú viac peňazí

Oproti Tiborovi Boťánkovi si človek sadá s rešpektom. Jeho úsmev a ľudský prístup však napätie rýchlo rozpustia. V jeho živote dominovali bojové športy, pôsobil v špeciálnych vojenských... celý článok

Investovať môžete aj vy. Návod pre začiatočníkov

8. 11. 2023 | Jan Müller

Investovať môžete aj vy. Návod pre začiatočníkov

Za peniaze, ktoré ste pred dvoma rokmi uložili na účet v banke, si teraz kúpite o dosť menej, než sa dalo zaobstarať vtedy. Čo s tým? Staňte sa investorom. Prinajmenšom s podielovými... celý článok