Koľko stojí oprava iPhone: rozbité sklo, pokazené komponenty

Roland Regely | rubrika: Článok | 2. 3. 2018
Prečítajte si o možnostiach servisu, záruke a cenách opráv iPhonu.
Koľko stojí oprava iPhone: rozbité sklo, pokazené komponenty

Zdroj: Shutterstock

Niekedy stačí len pár sekúnd nepozornosti a váš drahocenný smartfón spadne na zem a rozbije sa. Ako ďalej?

Ak máte prasknutý displej na mobile, určite vás ako prvé bude zaujímať cena výmeny displeja a kto vám to čo najskôr opraví. Dnes už nemusíte strácať čas zisťovaním ceny v kamenných servisoch, stačí ísť na internet a porovnať si ceny tam. Desiatky eur môžete ušetriť pri svojpomocnej výmene displeja, no technici to neodporúčajú. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, koľko vás vyjde výmena jednotlivých komponentov.

Najčastejšia oprava – výmena predného displeja

Ceny sú orientačné, no dajú vám akú-takú predstavu o tom, koľko financií vás bude oprava stáť. Najčastejšia oprava sa týky predného displeja a teda buď sa jedná o prasknutý displej, ktorý funguje, alebo absolútne rozbitý displej bez známok použiteľnosti. Najlacnejšie vás vyjde výmena displeja na iPhone 5/5C/5S, približne od 50 do 75 eur, za nový displej aj s opravou na iPhone 6 si pripravte minimálne 100 eur a napokon výmena displeja na najnovších kúskoch, ako je iPhone 8 alebo iPhone X môže vyjsť aj pokojne na 230 eur.

Zadný kryt býva tiež často predmetom opráv, ceny sú veľmi podobné, ako v prípade predného krytu, rádovo je tam rozdiel pár eur. Rozdiel je však napríklad pri iPhone 8, kde vás oprava zadného displeja vyjde viac, ako v prípade predného displeja.

Veľmi častou opravou je aj výmena, či oprava hlavného tlačidla Power alebo problémy s mikrofónom či slúchadlom. Tam zaplatíte v prípade najlacnejšej resp. staršej verzii ako napríklad 5C/5S sumu 24 až 35 eur. V prípade novších modelov, ako je iPhone 7/8/X zaplatíte za výmenu uvedených komponentov od 70 do 150 eur.

Kde si možno spoľahlivo opraviť iPhone

Americká spoločnosť Apple u nás ešte stále nemá oficiálne zastúpenie. Predajcovia ponúkajú rôzne programy, ktoré predlžujú či rozširujú záruku iPhonu, medzi najznámejších opravcov iPhone patria napríklad Fixservis.sk, iDoctor, Servismobilov.sk či PCexpres.

„Opravovne“ zariadení iPhone sa odlišujú len veľmi mierne, ak sa pozrieme na ceny. Väčšinou medzi sebou súperia v tom, aké služby navyše vám vedia poskytnúť. Aby ste nenaleteli podvodníkom, vyberajte najmä spoločnosti, ktoré majú viacero pobočiek, je možné ich kontaktovať aj osobne a poskytujú komplexný pozáručný servis pre majiteľov iPhonov. Najväčší hráči majú na sklade všetky potrebné komponenty, vedia vám spraviť diagnostiku na počkanie a poradiť a ponúkajú aj niekoľkomesačnú záruku na opravené diely.

Na čo sa (ne)vzťahuje záruka na iPhone

Obmedzená záruka spoločnosti Apple sa vzťahuje na výrobné chyby produktov a príslušenstva Apple po dobu jedného roka od dátumu zakúpenia. Záruku dopĺňajú práva vyplývajúce zo zákona o ochrane spotrebiteľa. No napríklad výmena skla z dôvodu rozbita medzi ne nepatrí. Záruka sa totiž nevzťahuje na poškodenie spôsobené nehodou alebo neoprávnenými úpravami.

Koľko stojí poistenie iPhone

Poistiť si už dnes môžete takmer čokoľvek a iPhone nie je výnimkou. Viete tak urobiť priamo u svojho operátora, v poisťovni, ale aj v autorizovaných predajniach značky Apple. Ak máte paušál s telefónom, niektorí operátori ponúkajú poistenie iPhone za pár eur mesačne, ak si poistenie objednáte napríklad od autorizovaného predajcu, vyjde vás to o niečo drahšie. Napríklad u autorizovaného resellera m:zone ochrana pred poškodením a krádežou na dva roky stojí 160 eur, na rok je lacnejšia - 115 eur.

Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

Apple, iPhone, oprava, Poistenie

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce