Ocenenie: Najlepšie termínované vklady nad 10-tisíc má J&T BANKA

Marek Mittaš | rubrika: FINMARKET | 22. 6. 2022
Termínované vklady predstavujú jednu z najkonzervatívnejších foriem sporenia. Mnoho Slovákov im však stále fandí. Majú na to dosť dôvodov. Predstavujú najbezpečnejšiu možnosť úschovy finančných prostriedkov v prípade, že nechcete riskovať ich stratu, odložiť si financie na neskôr a získať aj pevné zhodnotenie.
Ocenenie: Najlepšie termínované vklady nad 10-tisíc má J&T BANKA

Zdroj: Shutterstock

Komu sa oplatí termínovaný vklad aj v roku 2022?

Termínovaný vklad je sporiaci produkt, pri ktorom presne viete, aké zhodnotenie v stanovenom časovom horizonte dosiahnete. Hoci sú aktuálne úrokové sadzby pod 3 %, aj pri rastúcej inflácii má u investora pevné miesto.

Nie vždy je totiž prioritou maximalizácia výnosu. Termínované vklady, či vklady s výpovednou lehotou, sú vhodné riešenie pre konzervatívnych klientov na krátkodobé uloženie finančnej rezervy, ktorú držia na bankových účtoch.

Vklady s výpovednou lehotou sú vhodnou alternatívou aj pre klientov, ktorí na niečo "čakajú",  nevedia kedy presne budú finančné prostriedky potrebovať, a teda vklad s výpovednou lehotou napríklad 14 dní, je pre nich ideálne riešenie.

Bezpečie v každej situácii

V prospech termínovaných vkladov hovorí aj zabezpečenie Fondom na ochranu vkladov do výšky 100 000 eur. To znamená, že ak by sa banka ocitla v problémoch, peniaze z termínovaného vkladu, vrátane úroku, vám vyplatí štát.

Ďalšiou istotou, na ktorú sa pri termínovanom vklade môžete spoľahnúť je, že nikdy nevyberiete menej peňazí, ako ste do produktu vložili. To je v neistých časoch na finančných trhoch významný benefit.

Veď napríklad americký index S&P 500 tento rok stratil 13,3 %, technologický Nasdaq 21,2 % a európsky Euro Stoxx 50 takmer 12%. To znamená, že vaše peniaze v takomto prípade požiera nielen inflácia, ale aj priama strata. Zároveň však historicky platí, že investície do akcií priniesli z dlhodobého hľadiska vždy najvyššie zhodnotenie.

Pri termínovanom vklade máte istotu úročenia a s jeho založením a vedením nie sú spojené ani žiadne poplatky.

Ideálny pre finančný základ

J&T BANKA ponúka klientom pri termínovaných vkladoch úročenie až do výšky 2,75 % p. a. s rôznymi dĺžkami viazanosti od 6 mesiacov až do 10 rokov. Preto vyšli ako najlepšie termínované vklady nad 10 000 eur práve tie od J&T BANKY.

Vyplýva to z viac ako 180 000 unikátnych porovnaní termínovaných vkladov zozbieraných portálom Finančná hitparáda. Organizátor súťaže FinančnáHitparáda.sk pri udeľovaní cien porovnával svoje dáta aj s dvomi ďalšími portálmi TotalMoney.sk a ŠetriSova.sk. „Termínovaný vklad od J&T BANKY bol jednoznačným favoritom pre klientov s vyššími úsporami,“ zhodnotila riaditeľka marketingu spoločnosti TotalMoney Lenka Siváková.

 „Na slovenskom bankovom trhu ponúkame našim klientom na termínovaných vkladoch dlhodobo najvýhodnejšie úročenie. Najlepší termínovaný vklad na trhu je pre nich často vstupnou bránou aj do sveta investícií, keď sa po dobrých skúsenostiach s našou privátnou bankou rozhodnú využiť aj ďalšie finančné riešenia, najmä investičné produkty. Práve tie sú v čase stále sa zvyšujúcej inflácie vhodným riešením, ako zmierniť, prípadne prekonať inflačné tlaky znehodnocujúce úspory,“ vysvetľuje riaditeľka J&T BANKY na Slovensku Anna Macaláková.

Články v rubrike FINMARKET pripravujeme v spolupráci s obchodnými partnermi a na mieru spoločnostiam, ktoré chcú zoznámiť čitateľov  so svojimi produktmi alebo službami.

Marek Mittaš

Šéfredaktor portálu peniaze.sk. V prevažnej miere sa venuje bankovej problematike a investovaniu.  Ďalšie články autora.

Najvýhodnejšie sporiace účty podľa Peniaze.sk

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+3
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce