Vystavujte faktúry jednoducho

Redakcia | rubrika: SEO PR | 30. 10. 2023
Už podnikáte alebo sa vo svete biznisu ešte len rozhliadate? V každom prípade vás neminie vystavovanie faktúr. V dnešnej dobe môžete fakturovanie prenechať inteligentným fakturačným systémom – ponúkajú aj rozšírenia, ako sú prepojenie s e-shopom alebo príprava podkladov pre úrady.
Vystavujte faktúry jednoducho

Zdroj: Unsplash

Pozrieme sa, čo zvládnu fakturačné programy typu iDoklad. Ten používajú desiatky tisíc podnikateľov.

Faktúra je hotová za pár sekúnd

V aplikácii je vystavenie faktúry online jednoduché. Zadáte IČO dodávateľa alebo ho priamo vyberiete z adresára. Napíšete, koľko fakturujete a za čo. A faktúru máte hotovú. Vyzerá profesionálne, nechýba QR kód a má farby vášho webu alebo loga. Ak patríte medzi platiteľov DPH, inteligentný program DPH automaticky vypočíta. 

Fakturovať môžete na počítači aj v mobile, pokojne cestou zo stretnutia. Vďaka automatizovaným funkciám overí šikovný program aj solventnosť zákazníka. Keď platba od klienta nepríde načas, pošle mu iDoklad upomienku alebo, naopak, poďakovanie. Ušetrí vám prácu aj nervy.

Viete, koľko zarábate peňazí

Fakturačná aplikácia vám navyše ukáže vizuálny prehľad vašich príjmov a výdavkov – váš cash flow. Vďaka tomu, že máte všetky doklady na jednom mieste, vidíte, akú zaplatíte DPH. V prípade, že sa k hranici povinnej registrácie za platiteľa DPH ešte len blížite, aplikácia vás upozorní.

Máte e-shop?

Fakturačný systém bez problémov prepojíte aj s vaším e-shopom, z ktorého následne automaticky odchádzajú objednávky aj faktúry. Ďalej pripojíte napríklad banku, CRM na ukladanie firemných kontaktov, účtovný systém alebo program na meranie času práce. Program pracuje za vás a prevezme nudnú administratívnu prácu.

Bezproblémová spolupráca s účtovníčkou

Svojej účtovníčke vytvoríte prístup do programu alebo ho priamo prepojíte s účtovným systémom, ako je Money alebo Pohoda. Vďaka tomu si účtovníčka stiahne doklady a vy budete mať účtovníctvo spracované rýchlo, odkiaľkoľvek a bez zbytočných chýb.

Program vám navyše pripraví aj všetky podklady potrebné k priznaniu k dani z príjmov, DPH či kontrolnému výkazu. Vy ich potom len elektronicky odovzdáte.

Uvoľnite si ruky a zjednodušte si podnikanie. Pokojne už dnes. Vyskúšajte moderné fakturovanie s iDokladom – na 30 dní zadarmo a hneď so všetkými funkciami.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

e-shop, fakturačné programy

Toto ste už čítali?

Podnikáte v prenajatých priestoroch? 5 tipov vám ušetrí mnoho problémov

28. 11. 2023 | Barbora Magočová

Podnikáte v prenajatých priestoroch? 5 tipov vám ušetrí mnoho problémov

Ak užívate nebytové priestory, ktoré nie sú vaše, s najväčšou pravdepodobnosťou ste ich nájomcom či podnájomcom. Pre nájom nebytových priestorov ale platia niektoré osobitné pravidlá,... celý článok

Desať otázok o podnikaní s Ivanou Zlatou

6. 10. 2023 | Redakcia

Desať otázok o podnikaní s Ivanou Zlatou

Podnikanie je vždy krok von z pohodlia do sféry neistoty. Dobrý nápad často nestačí. Preto je dobré vyzbrojiť sa správne mierenými radami. Ako začať úspešne podnikať a ako si kryť chrbát,... celý článok

Oplatí sa vám podnikať s inou osobou, ale nechcete založiť s.r.o.? Ako na to?

3. 10. 2023 | Barbora Magočová

Oplatí sa vám podnikať s inou osobou, ale nechcete založiť s.r.o.? Ako na to?

Spolupráca viacerých podnikateľov býva výhodná z rôznych dôvodov. Ponúka sa možnosť lepšieho využitia zdrojov či rozloženia nákladov na ich zaobstaranie; motiváciou býva aj možnosť... celý článok

Zmena konateľa s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

28. 8. 2023 | Barbora Magočová

Zmena konateľa s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

Potrebuje do obchodného registra zapísať nového konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným? Napriek tomu, že ide o pomerne bežnú zmenu, nemusí vôbec prebehnúť hladko. Na ktoré záležitosti... celý článok

Zmena sídla s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

21. 7. 2023 | Barbora Magočová | 1 komentár

Zmena sídla s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

Potrebujete zmeniť sídlo vašej spoločnosti? V posledných rokoch boli do praxe zavedené viaceré novoty, ktoré vás môžu pri podávaní návrhu na zápis do obchodného registra prekvapiť.... celý článok