Ako ušetriť? Stačí málo, a môžu to byť až stovky eur

PR článok | rubrika: PR článok | 14. 12. 2022
Doba, v ktorej riešime ako zvládnuť obrovské zdražovanie, nás núti hľadať cesty šetrenia. Tou najmenej bolestivou je ušetriť na fixných položkách rozpočtu. Na tých, ktoré nijako neobmedzia náš životný štandard. Na úveroch, poistkách či iných finančných produktoch. Ako? Niekedy stačí skutočne málo. Mať vo svojich financiách a zmluvách poriadok.
Ako ušetriť? Stačí málo, a môžu to byť až stovky eur

Zdroj: Universal

Komerčná spolupráca

Mnohí Slováci reálne netušia, aké zmluvy počas svojho života uzavreli. Každý mesiac platia a niekedy ani nevedia, za čo. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo platíte za to alebo ono? Kedy naposledy ste si kontrolovali, prípadne ešte lepšie, dali skontrolovať špecialistovi na financie vaše zmluvy týkajúce sa poistení, úverov či sporenia? Ak je vaša odpoveď „už dávno nie,“ dôvodom môže byť napríklad to, že sa vám tie zmluvy hľadať jednoducho nechce. Sú to predsa desiatky či stovky papierových strán.

Nahrajte si zmluvy do mobilu a majte ich vždy pri sebe

Určite sa už aj vám stalo, že ste súrne potrebovali nejakú zmluvu a ako naschvál ste ju nevedeli nájsť. Takmer neustále nám v domácnosti pribúdajú rôzne dokumenty. V lepšom prípade si ich založíme rovno do zakladača, v tom horšom len do nejakej skrinky. A nie je to len o zmluvách týkajúcich sa financií. Rodné listy, sobášny list, zmluvy na dodávku energií, nájomné zmluvy, potvrdenie o vykonaní revízií, STK, technické preukazy,... To všetko je súčasťou našich hromád papierov. A ako sa rodina rozrastá, tých dokumentov pribúda stále viac. Čo s tým robiť?

Odpoveďou môže byť vyskúšať si zmluvy ukladať do telefónu. Aby sme boli presnejší, do aplikácie, ktorú si do mobilu jednoducho a zdarma stiahnete cez Google Play alebo App Store. Aplikácia s príznačným názvom iŠanón je na trhu už niekoľko rokov, počas ktorých si získala desiatky tisícov priaznivcov – užívateľov. Tento rok vyšla jej zatiaľ najdokonalejšia verzia iŠanón 3.0 s množstvom skutočne užitočných funkcií. Vďaka nim sa iŠanón 3.0 dostal aj do pozornosti tvorcov odbornej relácie Svet technológií na TA3.

Ak si zmluvy nahráte do aplikácie, budete ich mať vždy pri sebe. A hneď. A tú správnu už na 3 kliknutia. Ako to funguje?  

Nahrať si zmluvu do mobilu zaberie pár sekúnd

Potrebujete iŠanón. V ňom si otvoríte prístup ku kamere a odfotíte zmluvu  svojim mobilným telefónom. Alebo naskenujete cez PC a vložíte ako dokument. Ďalšou prirodzenou cestou je uzavrieť si zmluvu priamo cez aplikáciu. Názorné ukážky, ako to urobiť, priniesla relácia na TA3 Svet technológií.

PZP, cestovné poistenie, investícia do zlata či auto online

iŠanón 3.0 umožňuje užívateľom uzatvoriť si zmluvu na viaceré finančné produkty online. Pri PZP stačí zadať svoju ŠPZ, pri cestovnom poistení dátumy narodenia a behom pár minút aplikácia porovná ceny. Vy si len jednoducho vyberiete. Výborná cesta ako ušetriť.

V iŠanóne sú však aj ďalšie fantastické pomôcky. Hypotekárna kalkulačka vám vypočíta predpokladanú splátku vášho úveru a ponúkne porovnanie aktuálnych úrokových sadzieb jednotlivých bánk. Investičná kalkulačka pomôže s navrhnutím investičného mixu. Vďaka nej zistíte, ako môžete zhodnotiť svoje úspory a ochrániť ich tak pred infláciou.

Na dva kliky viete tiež investovať do skutočného zlata a zaslaním kontaktných údajov dokonca získať ponuku na modely dvoch značiek automobilov.

Ako ušetriť presunom svojich zmlúv do digitálneho sveta?

Základom pre efektívne vynakladanie výdavkov je mať o nich prehľad. A ak si myslíte, že presne viete, na čo míňate, skúste si mesiac-dva zapisovať každý jeden výdavok. Možno budete prekvapení. A to isté platí aj pri zmluvách.

Obchodný riaditeľ spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom Radoslav Koprda vysvetľuje: „Mať prehľad o svojich výdavkoch je v súčasnosti o prežití. V tejto veci musíme byť k sebe úplne úprimní a zapisovať každý jeden výdavok. Výdavky na finančné produkty nevynímajúc. Tie mávame častokrát duplicitne. Pri revíziách zmlúv klientov zisťujeme, že majú produkty, pri ktorých platia za niečo, čo vôbec nepotrebujú. Platí to o poisteniach, ale aj úveroch, kreditných kartách, či cestovných poisteniach v rôznych debetných kartách.

Klienti skutočne častokrát platia za to, čo už dávno nezodpovedá ich aktuálnym potrebám. Aktuálne sú to najmä poistenia nehnuteľností. Viac ako polovica Slovákov má svoju nehnuteľnosť podpoistenú kvôli výraznému nárastu hodnoty nehnuteľnosti. V prípade poistnej udalosti tak poisťovňa pristúpi ku kráteniu poistného plnenia.“ Ako odborník dodáva, „mať preto poriadok v zmluvách je naozaj užitočné.“

Poriadok a prehľad v zmluvách si dokážete zabezpečiť tým, že si ich nahráte do aplikácie. Vaše zmluvy budú v iŠanóne rozdelené do jednotlivých záložiek: PZP, Havarijné poistenie, Životné poistenie, Hypotéky a úvery, Cestovné poistenie a podobne. Nájdete tam tiež záložky pre vkladanie nefinančných dokumentov, ako Revízie či Energie.

Aby ste nezabudli

Každá zmluva má svoju platnosť. A pokiaľ ide o platenú službu, tak aj splatnosť. Určite oceníte, že iŠanon vás sám upozorní na blížiaci sa koniec doby platnosti a tiež na dátum platby. Dodržíte každý dôležitý termín.

Sprostredkovateľ aj asistenčná služba vždy po ruke

Ďalšou z množstva výhod, ktorými iŠanón disponuje, je priamy kontakt na vášho poradcu alebo banku či poisťovňu. To je užitočné v prípade, že máte záujem poradiť sa o konkrétnom produkte, a najmä, v prípade poistnej udalosti. Za okamih nájdete ten správny kontakt a privoláte pomoc.

Zľavové karty ako bonus 

Komplexnosť iŠanónu 3.0 a jeho dennú potrebu ho využívať doplňuje možnosť vkladať a používať bonusové či zľavové karty. Vaše fyzické karty z obchodov si cez fotoaparát vášho mobilného telefónu nahráte do aplikácie a nenosíte ich vo vašej peňaženke.

Nový iŠanón 3.0 nie je len aplikácia. Je to komplexný nástroj pre všetkých

Vďaka i šanónu máte všetky potrebné dokumenty stále pri sebe, bezpečne uložené na cloude. Preto, ak by sa vám aj pokazil telefón, prípadne by ste ho stratili, vždy sa k nim dostanete cez webové rozhranie na stránke www.iŠanon.sk alebo jednoducho z ktoréhokoľvek iného telefónu po opätovnom nainštalovaní aplikácie. Uľahčí vám život, pomôže vypočítať, porovnať, pripomenúť, ušetriť a vašu prácu skráti na minimum.

Za stiahnutie ani používanie aplikácie neplatíte, bezplatne môžete využívať všetky jej funkcie. Stiahnite si iŠanón 3.0 z APP STORE alebo GOOGLE PLAY.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Zmena konateľa s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

28. 8. 2023 | Barbora Magočová

Zmena konateľa s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

Potrebuje do obchodného registra zapísať nového konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným? Napriek tomu, že ide o pomerne bežnú zmenu, nemusí vôbec prebehnúť hladko. Na ktoré záležitosti... celý článok

Zmena sídla s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

21. 7. 2023 | Barbora Magočová | 1 komentár

Zmena sídla s.r.o.: podrobný návod pre rok 2023

Potrebujete zmeniť sídlo vašej spoločnosti? V posledných rokoch boli do praxe zavedené viaceré novoty, ktoré vás môžu pri podávaní návrhu na zápis do obchodného registra prekvapiť.... celý článok

DPH a cena: Pravidlá, ktoré by ste mali poznať

30. 6. 2023 | Barbora Magočová

DPH a cena: Pravidlá, ktoré by ste mali poznať

Dodávate tovar alebo poskytujete služby aj iným podnikateľom? Ak je to tak, rozhodne by ste mali venovať patričnú pozornosť tomu, ako ste sa s obchodnými partnermi dohodli na cene vášho... celý článok

Zomrel vám príbuzný s výnosným podnikaním? Ako v ňom pokračovať?

5. 5. 2023 | Barbora Magočová

Zomrel vám príbuzný s výnosným podnikaním? Ako v ňom pokračovať?

Viedol váš blízky až do jeho smrti prosperujúci podnik? Nadviazanie na jeho podnikanie je možné bez ohľadu na to, či ho prevádzkoval prostredníctvom s.r.o. alebo ako živnostník. Aké... celý článok

Pozor, na tieto čísla by mal v roku 2023 myslieť každý podnikateľ

3. 5. 2023 | Daniel Výcha

Pozor, na tieto čísla by mal v roku 2023 myslieť každý podnikateľ

Mzdári ich používajú pri svojej každodennej práci. Aj keď niekto pre vás vykonáva účtovníctvo, je dobré mať aspoň základné povedomie o týchto číslach. Tieto čísla totiž ovplyvňujú vašu... celý článok