Rozmýšľate nad nákupom Apple akcií?

PR článok | rubrika: PR článok | 6. 7. 2021
O neustále rastúcej popularite Apple produktov niet pochýb. Stúpajúca cena akcií tejto spoločnosti je toho jasným dôkazom. Ich nákup je lákavý a sú ľahko dostupné. No ešte skôr, než do Apple akcií investujete, myslite na niekoľko základných pravidiel.
Rozmýšľate nad nákupom Apple akcií?

Zdroj: Shutterstock

Komerčná spolupráca

iPhone vo vačku z vás ešte nerobí investora

Cena jednej akcie bola začiatkom roka 2022 niekoľkokrát nižšia než cena väčšiny výtvorov Apple. Samozrejme, nejde o investičný ukazovateľ, ale aj to z nich robí populárnu investíciu. Je to jedna z najsilnejších spoločností vo svete technológií so širokým portfóliom.

Priaznivci nedajú na jednoduché ovládanie a moderný dizajn Apple produktov dopustiť. A to aj napriek ich vyššej cene. Spolu s ponukou telefónov či notebookov rastie aj trh s príslušenstvom – od originálnych krytov na iPhone SE až po bezdotykové nabíjacie stanice a originálne náramky Apple Watch.

Investovanie do svojej obľúbenej značky, ktorú používate každý deň, je príťažlivé. Ak veríte jej rastu a akcie plánujete držať dlhodobo, máte dobrý základ. No aj akcie tých najväčších firiem zažívajú svoje pády. Podrobnou analýzou spoločnosti a trhu si môžete ich nákup správne načasovať a optimalizovať tak svoje zisky.


Pred nákupom akcií zvážte niekoľko faktorov 

Rozbor fungovania a výsledkov podniku je povinnou domácou úlohou každého investora. Všetky dôležité informácie sa dozviete vo výročnej správe, ktorú nájdete na internetových stránkach ako Yahoo Finance. Nazrite v nej napríklad aj do zdrojov príjmov a výdavkov, či na pomer cien a výnosov.

Už pri prvom pohľade by ste mali vedieť, či sa Apple uberá dobrým smerom. Výkaz ziskov a strát vám poskytne stručný prehľad. 

Ďalším obľúbeným nástrojom investorov je technická analýza. Na internete je množstvo informácií o rôznych ukazovateľoch v grafe. Pomôžu vám predvídať vývoj ceny, no nezabúdajte, že ide len o časť celkovej analýzy.

Myslite na hlavné pravidlá investovania

Akokoľvek lákavé sa vám akcie zdajú byť, nikdy by ste na ne nemali minúť všetky svoje peniaze. Vždy majte odloženú rezervu na niekoľko mesiacov a neinvestujte ju celú pre vidinu rýchleho zisku. Trhy sú nepredvídateľné a nikdy nemôžete stopercentne vedieť, čo sa stane.


Dôležitá je aj diverzifikácia vášho portfólia, a teda rozloženie rizík. Nekupujte akcie len jednej spoločnosti. Snažte sa ich vlastniť niekoľko z rôznych oblastí, ako sú napríklad energie, priemysel, zdravotníctvo a podobne. 

Akcie sú pomerne riziková investícia, a preto zvážte aj investície napríklad do fondov a dlhopisov. A tá najdôležitejšia rada na záver – nikdy slepo nenasledujte investičné tipy. Vždy si spravte vlastný prieskum a majte jasno v tom, prečo chcete akcie spoločnosti kúpiť.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Najväčšie investičné úspechy roka 2023

9. 2. 2024 | Daniel Výcha

Najväčšie investičné úspechy roka 2023

Rok 2023 bol pre investície veľmi zaujímavý. Po dlhej pandémii, ktorá výrazne ovplyvnila mnohé segmenty, sme si museli najmä v rámci financií a investovania zvyknúť na novú realitu.... celý článok

Podielové fondy sú atraktívne aj pre menších investorov. Môžu vďaka nim diverzifikovať investičné riziko

28. 12. 2023 | Redakcia

Podielové fondy sú atraktívne aj pre menších investorov. Môžu vďaka nim diverzifikovať investičné riziko

Podielové fondy sú spoľahlivou bránou do sveta investícii prakticky pre každého. Aj drobný, začínajúci a nesmelý investor s pár desiatkami eur sa vďaka nim môže podieľať na výnosoch... celý článok

Simplea v roku 2024 chystá novinky. Klienti získajú aj fintech bankovú a poradenskú aplikáciu

12. 12. 2023 | Marek Mittaš

Simplea v roku 2024 chystá novinky. Klienti získajú aj fintech bankovú a poradenskú aplikáciu

Finančno-poradenská spoločnosť Simplea má aktuálne 150 certifikovaných finančných sprostredkovateľov a 18 pobočiek. Na ďalší rok chystá dynamický rast. Posilní ju spoločnosť Swell... celý článok

Tibor Boťánek: Na Slovensku budujeme poradenskú sieť. Slováci vďaka nej získajú viac peňazí

8. 12. 2023 | Marek Mittaš

Tibor Boťánek: Na Slovensku budujeme poradenskú sieť. Slováci vďaka nej získajú viac peňazí

Oproti Tiborovi Boťánkovi si človek sadá s rešpektom. Jeho úsmev a ľudský prístup však napätie rýchlo rozpustia. V jeho živote dominovali bojové športy, pôsobil v špeciálnych vojenských... celý článok

Investovať môžete aj vy. Návod pre začiatočníkov

8. 11. 2023 | Jan Müller

Investovať môžete aj vy. Návod pre začiatočníkov

Za peniaze, ktoré ste pred dvoma rokmi uložili na účet v banke, si teraz kúpite o dosť menej, než sa dalo zaobstarať vtedy. Čo s tým? Staňte sa investorom. Prinajmenšom s podielovými... celý článok