Štát spúšťa očkovaciu lotériu a bonus. Pozrite si, ako to bude fungovať (+návod)

Redakcia | rubrika: Článok | 22. 7. 2021
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ešte na konci júna predstavil projekt očkovacej lotérie a sprostredkovateľského bonusu. Jeho rezort tak po niekoľkých týždňoch ukázal, ako by to malo fungovať. Pripravili sme stručný návod.
Štát spúšťa očkovaciu lotériu a bonus. Pozrite si, ako to bude fungovať (+návod)

Zdroj: Shutterstock

Ministerstvo financií v stredu (20. júl) na svojej stránke zverejnilo podrobnejšie informácie o očkovacej prémii a o sprostredkovateľskom bonuse. Malo by ísť o podporné nástroje, ktorými chce štát motivovať čo najväčšie množstvo ľudí k očkovaniu proti ochoreniu Covid-19.

 

Ako bude fungovať očkovacia lotéria?

Každý, kto sa už dal alebo sa ešte len dá zaočkovať, bude môcť získať finančnú výhru. Princíp očkovacej prémie bude jednoduchý. Zaočkovaná osoba sa musí od 1. augusta tohto roka zaregistrovať na stránke www.byťzdravyjevyhra.sk a bude zaradená do žrebovania o finančné výhry.

Dôležité je, že do žrebovania o očkovaciu prémiu sa budú môcť zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná. Registrovať sa teda budú môcť aj ľudia, ktorí boli zaočkovaní medzi prvými. Keď sa zaočkovaní prihlásia do prémie, automaticky v nej ostávajú počas všetkých kôl žrebovania.

Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1. augusta prostredníctvom špeciálnej webovej stránky.

Postup v skratke:

 1. Zaočkovaný sa musí prihlásiť na stránke www.byťzdravyjevyhra.sk po jej spustení.
 2. Zaregistrovanému príde SMS správa o prijatí registrácie.
 3. Jeho údaje si potom overí Národné centrum zdravotníckych informácií.
 4. Zaregistrovanému príde SMS správa o potvrdení.
 5. Body 2 až 4 by mali prebehnúť počas 14 dní.
 6. Následne bude zaradený do žrebovania.

Tip: Pandémia zhoršila rozdiely v platoch. Koľko zarábajú ženy a koľko muži? (+tabuľka)

Ako bude fungovať sprostredkovateľský bonus?

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1. augusta 2021 zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe, ktorá ju motivovala na očkovanie.

Postup v skratke (toto musí urobiť zaočkovaný):

 1. Zaočkovaný sa musí prihlásiť na stránke www.byťzdravyjevyhra.sk po jej spustení.
 2. Zaočkovanému príde SMS správa o prijatí registrácie.
 3. Jeho údaje si potom overí Národné centrum zdravotníckych informácií.
 4. Zaočkovanému príde SMS správa o potvrdení.
 5. Body 2 až 4 by mali prebehnúť počas 14 dní.
 6. Zaočkovanému príde SMS alebo e-mail s unikátnym kódom.
 7. Zaočkovaný odovzdá unikátny kód sprostredkovateľovi.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval na očkovanie, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, najneskôr však do 31. októbra 2021. Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1. júla do 1. augusta 2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie. To znamená že do 7. augusta tohto roka.

Postup v skratke (toto musí urobiť sprostredkovateľ):

 1. Sprostredkovateľ sa musí prihlásiť na stránke www.byťzdravyjevyhra.sk po jej spustení.
 2. Sprostredkovateľ musí zadať unikátny kód od zaočkovaného.
 3. Sprostredkovateľovi príde SMS správa o prijatí registrácie.
 4. Kód sa bude overovať.
 5. Sprostredkovateľovi príde SMS správa o potvrdení a peniaze na účet.
 6. Body 2 až 5 by mali prebehnúť počas 14 dní.

Aj v tomto prípade platí, že záujemcovia o očkovanie nemusia čakať na spustenie registrácie, ale môžu sa očkovať už teraz. Prihlasovanie, respektíve registráciu plánuje ministerstvo financií spustiť od 1. augusta 2021 prostredníctvom špeciálnej webovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk. Ďalšie informácie bude ministerstvo financií priebežne dopĺňať.

Pre zaujímavosť: Sumy v lotérii ešte nie sú známe. Podľa ministra financií budú zverejnené až vtedy, keď bude schválený štatút. Sumy sa potom zverejnia deň až dva pred losovaním. V rámci očkovacej lotérie by malo ísť o dva milióny eur za týždeň.

Anketa

Necháte sa zaočkovať na COVID-19?

Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+5
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

mzda, občan, sadzba dane, Slovensko

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register