Komentár: Tweety Elona Muska ovplyvňujú investičný svet

Lucia Žárska | rubrika: Článok | 25. 6. 2021
Elon Musk sa stal najvplyvnejším „influencerom“ digitálnej meny. V januári prudko stúpla jej cena o 20 % po tom, ako si Musk pridal hashtag bitcoin do svojho BIO na Twitteri.
Komentár: Tweety Elona Muska ovplyvňujú investičný svet

Zdroj: Shutterstock

Komentár hlavnej analytičky ProfitLevel Lucie Žárskej

Vizionár Elon Musk sa rád pohráva s vplyvom na sociálnej sieti Twitter a jeho výroky s napätím sleduje celý svet. Cena bitcoinu kolíše na základe jeho výrokov a niektorí investori už prišli vďaka nim o signifikantné investície. Čo tým Musk sleduje a aké sú reakcie spoločnosti?

Elon Musk sa stal najvplyvnejším „influencerom“ digitálnej meny. V januári prudko stúpla jej cena o 20 % po tom, ako si Musk pridal hashtag bitcoin do svojho BIO na Twitteri. Vo februári ceny opäť stúpali takmer o 16 % po tom, ako spoločnosť Tesla kúpila kryptomenu v hodnote 1,5 miliárd dolárov.

Elon Musk „kritizoval“ bitcoin na sociálnej sieti Twitter niekoľkokrát. Ohlásenie Tesly o tom, že nebude akceptovať platbu bitcoinom kvôli klimatickým obavám, spôsobilo pád hodnoty bitcoinu o viac ako 10 %. Tesla pozastavila nákup vozidiel pomocou bitcoinu, pretože ťažba bitcoinu nepochybne znečisťuje životné prostredie. Musk v máji tiež uviedol, že je znepokojený rýchlym nárastom využívania fosílnych palív na ťažbu bitcoinov a transakcií, a to najmä uhlia, ktoré produkuje najhoršie emisie zo všetkých palív. Práve toto sú dôvody zamietnutia platieb virtuálnej meny. Hodnota bitcoinu po tweete klesla, zatiaľ čo klesla aj hodnota akcií spoločnosti Tesla.

Názory uznávaného génia sú ako na kolotoči. V júni prichádza s návrhom opätovnej akceptácie bitcoinových transakcií pre Teslu. Podľa údajov spoločnosti Coindesk bol pravdepodobne Muskov tweet dôvodom, prečo cena bitcoinu hodinu po vyhlásení stúpla vyššie o takmer 10 %. Na Twitteri sa vizionár vyjadril, že ak kryptoťažiari začnú využívať alternatívnu energiu, konkrétne v objeme aspoň 50 %, Tesla obnoví povolenie bitcoinových transakcií.

bitcoin elon musk twitter

Prudké zmeny ceny bitcoinu v posledných piatich rokoch. Zdroj: www.investing.com

A ako reagujú investori kryptomien? Podľa portálu CNN sú investori aj analytici rozčúlení, že Muskove nemiestne poznámky spôsobujú nekontrolovateľné zmeny v cenách kryptomien. Dôležitou reakciou sa stáva vyjadrenie Magdy Wierzycka, CEO finančnej spoločnosti Sygnia. Táto antikorupčná aktivistka podozrieva Muska z manipulácie trhových cien kryptomien. Génius toto podozrenie poprel. Bude však rozhodne zaujímavé sledovať jeho ďalšie vyjadrenia, na ktoré bude bezpochyby trh opäť reagovať.

Anketa

Investovali ste už do kryptomien?

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+2
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov