Komentár: Johnson & Johnson sa vezie na vlne

Olivia Lacenová | rubrika: Článok | 19. 3. 2021
Po tom, čo Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň zaradila vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson medzi schválené na núdzové použitie, dostala najnovšie „zelenú“ aj na použitie pre krajiny s nebezpečnými mutáciami vírusu. Akcie spoločnosti už niekoľko posledných týždňov reagujú na sériu pozitívnych správ rastom.
Komentár: Johnson & Johnson sa vezie na vlne

Zdroj: Shutterstock

Komentár hlavnej analytičky TopForex Olívie Lacenovej

Akcie spoločnosti už niekoľko posledných týždňov reagujú na sériu pozitívnych správ rastom. Optimizmu pomáhajú aj pozitívne očakávania, keďže ide o prvú vakcínu schválenú na použitie v EÚ, pri ktorej stačí len jedna dávka na dosiahnutie plnej ochrany pred vírusom COVID-19. Podľa klinického testu realizovaného v USA dosahuje účinnosť tejto vakcíny 72 percent. Pozitívny sentiment čiastočne brzdia obavy spojené s riešením výrobných problémov, ktoré môžu mať dopad na dodávky 55 miliónov dávok vakcíny do EÚ v 2. štvrťroku tohto roka. Akcie spoločnosti Johnson & Johnson však vykazujú z dlhodobého hľadiska vynikajúci výkon. V ročnom horizonte si pripísali rast na úrovni 45 percent. 

Obavy okolo pandémie však postupne opadávajú a prestávajú byť pre trh témou číslo 1. Naposledy to dala jasne najavo napríklad vplyvná Bank of America. Podľa Wall Street je dnes pandémia v poradí až tretí najväčší problém. Oveľa väčšie obavy majú investori z rastu inflácie alebo potenciálnych výpredajov na dlhopisovom trhu v súvislosti s možným sprísnením menovej politiky. Jedna vec je však dopad pandémie na trhy a niečo celkom iné reálna ekonomika, ktorá sa z koronakrízy bude nepochybne spamätávať minimálne niekoľko mesiacov až rokov.

Olivia Lacenová

 Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

akcie, firma, zdravie

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce