Koľko stojí internát v Bratislave

Roland Regely | rubrika: Článok | 14. 9. 2017
Študenti, ktorí prichádzajú do hlavného mesta za štúdiom zo všetkých častí Slovenska, musia v prvom rade riešiť ubytovanie. Koľko stojí ubytovanie v internáte? Ponúkame stručný prehľad.
Koľko stojí internát v Bratislave

Zdroj: Shutterstock

Porovnali sme služby a ceny aké ponúkajú niektoré súkromné a štátne vysokoškolské internáty v Bratislave. Nezanedbateľnú úlohu pri rozhodovaní, kde študent strávi najbližšie mesiace - či už na internáte alebo v prenajatom byte - zohrávajú financie.

Posilňovňa, práčovňa, moderná študovňa, plne vybavená kuchyňa s oddychovým priestorom a televíziou. Aj takýto nadštandard je súčasťou niektorých bratislavských internátov, prevažne tých súkromných. Poďme sa pozrieť na to, čo ponúkajú internáty v Bratislave.

Student House

V mestskej časti Ružinov sa nachádza internát, v ktorom sa študenti oprávnene môžu cítiť ako v komfortnom hoteli. Student house ponúka vybavenie a služby na vysokej úrovni. Je to voľba pre tých, ktorí hľadajú alternatívu medzi internátom a privátnym ubytovaním.

Celkovo sa tu nachádza 59 apartmánov. Okrem toho majú študenti k dispozícii wellness, posilňovňu, práčovňu či študovňu. Ak sa chcú večer zabaviť pri poháriku môžu využiť miestny bar. Dokonca sa v tomto modernom internáte nachádza aj mini market alebo kuchyňa, ktorá je k dispozícii nonstop pre každého študenta. Pochopiteľne v celom zariadení je k dispozícii Wi-Fi.

Uninova Hostel

V Rači sa nachádza súkromný vysokoškolský internát Uninova Hostel, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 2009. Určený je prevažne pre študentov Paneurópskej vysokej školy, ktorí tu majú k dispozícii 378 lôžok.

V zariadení sa okrem samotných izieb nachádza fitnes centrum, spoločenská miestnosť, práčovňa, bufet a aj wellness. Aj tu je celý internát pokrytý Wi-Fi signálom.

 

Student Residence

V priestoroch novozrekonštru­ovaného Hotela Incheba môžu vysokoškolskí študenti nájsť komfortné bývanie, dobré podmienky pre štúdium a bohaté športové, kultúrne a spoločenské vyžitie s kvalitnou infraštruktúrou.

Internát na Viedenskej ceste ponúka vyšší štandard ubytovania. Pochopiteľne aj na tomto mieste sa nachádza Wi-Fi pripojenie, ďalej práčovňa, kuchynky, študovňa, fitnes centrum, reštaurácia. No k dispozícií je aj tenisový kurt a ihrisko na plážový volejbal.

Príjemné chvíle môžu mladí ľudia počas krásnych dní stráviť na letnej terase. Zákazníci môžu využívať aj zľavy zo vstupného na výstavy a podujatia organizované spoločnosťou Incheba, a. s.

Vysokoškolský internát Družba

Univerzita Komenského v Bratislave má niekoľko vysokoškolských internátov pre cezpoľných študentov. My sme si vybrali "intrák" nachádzajúci sa v Karlovej Vsi. Ten ťaží z výbornej polohy, keď za desať minút električkou môžete byť v centre. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie (WC, vaňa), TV, chladničku, internet, izbový trezor a telefón pre príjem hovorov.

Okrem toho v celom komplexe sa nachádza študentská jedáleň, bary, kongresové centrum, či športoviská na tenis, basketbal a plážový volejbal.

Študentský domov Dolnozemská

Študenti dennej formy štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave majú na výber z niekoľkých internátov. Študentský domov Dolnozemská sa nachádza priamo v areáli univerzity. Aj tu nájdu študenti vhodné podmienky pre štúdium, záujmovú činnosť, kultúrny a spoločenský život.

Ceny internátov (mesačný poplatok)

 Názov internátu  1-lôžková izba  2-lôžková izba  3-lôžková izba
 Student House  350 eur  175 eur 175 eur 
 Uninova Hostel  -  155 eur  155 eur
 Student Residence  270 eur  155 eur  -
 Družba  -  69 eur  64 eur
Dolnozemská   -  64 eur  55 eur

Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+4
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

Bratislava

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register