Popularita mladej banky raketovo rastie. Slováci v nej majú viac ako 180 miliónov eur

Redakcia | rubrika: Článok | 10. 7. 2024
Revolut, jedna z najhodnotnejších európskych fintechových spoločností, hlási rekordný rok. S príjmami vo výške 2,1 miliardy eur a ziskom pred zdanením 503 miliónov eur, Revolut upevňuje svoju pozíciu na trhu. Na Slovensku využíva Revolut viac ako 200-tisíc retailových zákazníkov, pričom ich počet sa zvýšil o 48 %.
Popularita mladej banky raketovo rastie. Slováci v nej majú viac ako 180 miliónov eur

Zdroj: Shutterstock

Banka Revolut, ktorá bola ešte „pred Covidom“ považovaná za akési tajomstvo cestovateľov, raketovo rastie a jej obľúbenosť naozaj významne stúpa aj u Slovákov. Je obľúbená najmä u cestovateľov a ľudí, ktorí majú príjmy z krajín mimo eurozóny. Na „revolutke“ totiž môžete držať prakticky akúkoľvek menu. Úspech banky Revolut je naozaj pozoruhodný, keďže je na trhu len od roku 2015.

Revolut hlási úspešný rok

Fintechový gigant Revolut, ktorý patrí medzi najhodnotnejšie európske startupy, pokračuje v upevňovaní svojej pozície na trhu. Minulý rok dosiahli príjmy celej skupiny 2,1 miliardy eur, čo je nárast o 95 percent v porovnaní s rokom 2022. Britská spoločnosť zároveň zaznamenala rekordný zisk pred zdanením vo výške 503 miliónov eur. Tieto výsledky boli zverejnené načas po prvýkrát za posledné tri roky, keďže v predchádzajúcich rokoch sa Revolut oneskoril s finančnými správami za roky 2021 a 2022, upozorňuje na to Forbes

CEO Revolutu, Nik Storonsky, k týmto číslam uviedol: „Bol to doposiaľ najúspešnejší rok v rámci našej misie poskytovať zákazníkom čo najlepšie produkty a najlepšiu používateľskú skúsenosť za skvelé ceny. Zákaznícka základňa sa rozširuje pôsobivým tempom a diverzifikovaný obchodný model je základom vysokej finančnej výkonnosti.“

Pozitívny výhľad spoločnosti podporilo niekoľko faktorov, pričom kľúčovým bol rast prostredníctvom diverzifikácie príjmov. To znamená, že žiadny produkt ani trh v konkrétnej krajine nepredstavoval viac ako 30 percent celkových príjmov. V priebehu minulého roka sa k Revolutu pridalo takmer 12 miliónov nových zákazníkov na celom svete, čo je najväčší medziročný nárast v histórii spoločnosti. Celkový počet zákazníkov dosiahol v roku 2023 až 38 miliónov, pričom zostatky na zákazníckych účtoch vzrástli z 15,2 miliardy eur na 21 miliárd eur.

Slováci majú na účtoch Revolutu desiatky miliónov eur

Na slovenskom trhu využívalo Revolut do konca roka 2023 viac ako 200-tisíc retailových zákazníkov. Ich počet sa zvýšil o 48 percent a počet firemných zákazníkov vzrástol medzi rokmi 2022 a 2023 o 54 percent. Slovenskí zákazníci mali ku koncu minulého roka na svojich účtoch uložených viac ako 182 miliónov eur, čo je o 80 percent viac ako v roku 2022.

Zvyšujúca sa dôvera Slovákov v elektronické bankovníctvo je zrejmá aj z týchto čísiel. Ako pre Forbes vysvetľuje CEO digitálnej finančnej platformy Moneyhoon Erik Čebík, v máji minulého roku využívalo digitálne bankovníctvo viac ako 60 percent ľudí. „V našej klientskej bubline je využívanie internetového bankovníctva a digitálnych platforiem na investovanie bežná prax,“ hovorí Čebík. Súčasne však dopĺňa, že mnohokrát predchádza samotnej exekúcii investičnej stratégie v online prostredí priamy kontakt s expertmi, ktorí klienta zorientujú a zodpovedajú všetky otázky.

Ingrida Daunaravičienė, manažérka komunikácie pre CEE región, uviedla, že súčasťou upevňovania pozície Revolutu na slovenskom trhu sú aj vzdelávacie aktivity prostredníctvom televíznych kampaní. Podľa jej slov zdvojnásobili svoje investície do marketingových nástrojov. Revolut prišiel na Slovensko oficiálne v roku 2021, no už predtým mal v krajine desiatky tisíc zákazníkov, ktorí využívali ich služby hlavne na medzinárodné transakcie, investovanie a zmenu mien. Najnovšie dáta ukazujú, že dnes je Revolut pre zákazníkov primárnou bankou na každodenné platby a najviac sťahovanou finančnou aplikáciou na trhu.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Účet s bonusom až do 60 €

Chcem bonus

Založte si Účet pre zelenší svet online – kvôli prírode aj pre seba! Na 12 mesiacov zadarmo a s podporou enviroprojektov.

Advertisement

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Slováci sú úplní majstri platieb na internete. Využívame ich čoraz viac, ukázal prieskum

11. 7. 2024 | Redakcia

Slováci sú úplní majstri platieb na internete. Využívame ich čoraz viac, ukázal prieskum

Slováci si veľmi rýchlo obľúbili inovácie, akou je napríklad digitálna peňaženka. Ako ukázal prieskum MasteCard, až tretina Slovákov uprednostňuje tento typ platby, keďže sa im nechce... celý článok

Karta alebo bankomat? Ako platiť na dovolenke a neprísť zbytočne o peniaze

4. 7. 2024 | Natália Stašíková

Karta alebo bankomat? Ako platiť na dovolenke a neprísť zbytočne o peniaze

Letné dovolenky sú v plnom prúde a otázka, či platiť kartou alebo v hotovosti, je stále aktuálna. Platobné karty ponúkajú bezpečnosť a často aj výhodnejšie kurzové prepočty, no aj tu... celý článok

Slovenské banky končia s obľúbeným produktom, ktorý vynášal až 15 % ročne

1. 7. 2024 | Ivana Sladkovská

Slovenské banky končia s obľúbeným produktom, ktorý vynášal až 15 % ročne

Vkladná knižka bola svojho času naozaj výhodným bankovým produktom a výnosy na nej boli skutočne zaujímavé. V súčasnosti ich banky už neponúkajú, naopak, končia s nimi. Na vkladných... celý článok

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

13. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

Bezkontaktné platby hodinkami a telefónmi vyzerajú pri tejto technológii ako z doby kamennej. V Poľsku testujú terminály, ktorým na zaplatenie stačí vaše oko.

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

6. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

Cloudové úložisko Snowflake sa stalo nedávno terčom veľkého hackerského útoku. Unikli pri ňom kvantá citlivých dát, vrátane platobných údajov, ktoré zbiera spoločnosť Ticketmaster.... celý článok