Veľká slovenská banka má novú aplikáciu, zatiaľ len pre pozvaných klientov

Ivana Sladkovská | rubrika: Článok | 17. 4. 2024
VÚB banka už spustila svoju novú verziu aplikácie pre mobilné bankovníctvo. Zatiaľ je dostupná len pre vybraných klientov, ktorí ju testujú.
Veľká slovenská banka má novú aplikáciu, zatiaľ len pre pozvaných klientov

Zdroj: Archív Canva/Fotodelux

VÚB banka, druhá najväčšia banka na Slovensku, chce do konca roka 2024 spustiť novú verziu mobilnej aplikácie pre všetkých klientov. Už teraz ju testujú zamestnanci banky a aj vybraní klienti. Ako však upozorňuje Živé.sk, appka dostáva od testovacích používateľov slabé hodnotenia. Banka má takto lepšiu možnosť opraviť počiatočné chyby a aplikáciu vylepšiť, aby sa všetkým klientom dostal do rúk dokončený a dobre fungujúci produkt.

Nová aplikácia VÚB banky je len pre „vyvolených“ klientov, ktorí dostali pozvanie, aby ju vyskúšali a pomohli tieto neduhy nájsť a odstrániť. „Momentálne sme oslovili približne 10 percent našich klientov. Pri prechode zohľadňujeme individuálne potreby každého z nich a snažíme sa ponúknuť riešenie, ktoré im najlepšie vyhovuje. Klienti majú stále možnosť používať aj pôvodnú verziu aplikácie," vysvetľuje Dominik Miša, PR manažér VÚB banky, pre Živé.sk.

 

Anketa

Používate mobilnú aplikáciu vašej banky?

Banka priznáva, že nová aplikácia je stále vo vývoji a niektoré funkcie ešte neboli plne integrované. Klienti dostanú pozvánku na prechod do novej aplikácie vtedy, keď bude obsahovať všetky základné služby, ktoré potrebujú.

VÚB si je vedomá, že nová verzia aplikácie zatiaľ dostáva od klientov nižšie hodnotenia než pôvodná verzia. „Berieme vážne spätnú väzbu od našich klientov a neustále pracujeme na zlepšeniach. Mnohé z pripomienok pochádzajú z úvodnej fázy implementácie a súvisia s detskými chorobami aplikácie, ako sú infraštruktúrne problémy či miernom spomalení," dodáva Miša.

„Proces prechodu klientov na nové riešenie je dynamický a neustále sa vyvíja. Očakávame, že do konca roka 2024 by mala väčšina aktívnych klientov byť oslovená s možnosťou aktivovať si novú aplikáciu. Termín ukončenia starého riešenia zatiaľ nie je určený," približuje Miša.

VÚB, ako druhá najväčšia banka na Slovensku, upozorňuje na možnosť, že s prechodom na novú aplikáciu by mohli vzniknúť aj pokusy o podvod, pričom falšované verzie aplikácie by mohli byť nebezpečné. Banka preto odporúča inštalovať aplikáciu výhradne z oficiálnych aplikačných obchodov pre Android, iOS a Huawei zariadenia.

„Všetky bezpečnostné opatrenia sú v banke pravidelne konzultované s odbornými protistranami vrátane oddelení ako Fraud alebo Security, aby sme boli pripravení na možné podvodné praktiky. Situáciu neustále monitorujeme a vyhodnocujeme," zdôrazňuje zástupca banky. 

Ivana Sladkovská

Autor článku Ivana Sladkovská

Šéfredaktorka portálu Peniaze.sk. Venuje sa najmä servisným ekonomickým témam štátnych dávok, dôchodkov a sociálnych výhod. Ďalšie články autora.

Investujte so Saxo lacnejšie

Zistite viac

Využite nižšie poplatky za US akcie - 0,08 %, min. 1 USD, s menovou konverziou 0,25 % a bez minimálneho vkladu.

Advertisement

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Tatra banka hlási výpadok, zasiahol platby kartou aj internetbanking

17. 5. 2024 | Redakcia

Tatra banka hlási výpadok, zasiahol platby kartou aj internetbanking

Jedna z najväčších slovenských bánk čelí výpadku, nefunguje web ani služby elektronického bankovníctva. Problémy hlásia aj platobné systémy.

Pozor: Najväčšia slovenská banka plánuje cez víkend odstávku

16. 5. 2024 | Redakcia

Pozor: Najväčšia slovenská banka plánuje cez víkend odstávku

Slovenská sporiteľňa hlási plánovanú odstávku služieb. Väčšina nebude dostupná v noci z piatka na sobotu.

Okamžité platby sú realitou v ďalšej slovenskej banke

6. 5. 2024 | Redakcia

Okamžité platby sú realitou v ďalšej slovenskej banke

Fio banka spustila službu SEPA okamžité platby. Klienti ich budú mať zdarma a realizujú sa do niekoľkých sekúnd a to aj cez sviatky a víkendy. Na Slovensku tento druh platby nemá už... celý článok

Využívate bankový účet naplno? Tu sú skryté možnosti

16. 4. 2024 | Marek Mittaš, PR článok

Využívate bankový účet naplno? Tu sú skryté možnosti

Bankový účet je bežnou súčasťou života každého z nás, na Slovensku ho používa takmer každý dospelý. Avšak nie vždy využíva všetky možnosti, ktoré mu účet ponúka. Prípadne naopak, platí... celý článok

Aktualizovali sme rebríčky sporiacich účtov a termínovaných vkladov

10. 4. 2024 | Redakcia

 Aktualizovali sme rebríčky sporiacich účtov a termínovaných vkladov

Prvé tri miesta v rebríčku sporiacich účtov obsadili Fio banka, Prima banka a 365. bank. Pri termínovaných účtoch sa v rebríčku umiestnili Privatbanka, Fio banka a Prima banka. Toto... celý článok