Z malého Slovenska do veľkého sveta: Je tu nový projekt, ktorý má ambície zmeniť hru

Redakcia | rubrika: Článok | 2. 5. 2024
Nezisková organizácia „Vyrobené na Slovensku“ sa plánuje stať kľúčovým hráčom v podpore slovenských podnikateľov, výrobcov a poskytovateľov služieb, a byť tak hlasom kvality, tradície a inovatívnosti slovenskej produkcie.
Z malého Slovenska do veľkého sveta: Je tu nový projekt, ktorý má ambície zmeniť hru

Zdroj: Shutterstock

Poslaním organizácie Vyrobené na Slovensku je nielen propagovať slovenských výrobcov a poskytovateľov služieb, ale tiež ukázať, že kupovanie lokálnych produktov má zmysel. Jej cieľom je podporovať široké spektrum producentov od všeobecne známych kultoviek, až po odvážne inovatívne produkty či slovenské výrobky s dlhoročnými tradíciami.

Príbeh skrytý za výrobnými procesmi

Ako sa hovorí, lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť. Niet preto ideálnejšieho spôsobu, ako verejnosti ukázať hodnotu slovenských produktov, než prostredníctvom pútavého príbehu o tom, kde sa vzali a ako vznikajú. Zámerom a cieľom projektu Vyrobené na Slovensku je pomocou vzájomnej spolupráce spropagovať slovenskú produkciu na svojich komunikačných kanáloch. Atraktívne, pútavo a vzdelávacou formou.

Lokálna podpora, globálny vplyv

V otázke konkrétnych odvetví si organizácia nekladie žiadne obmedzenia. Či už ide o tradičné slovenské lahôdky a sladkosti, inovatívne projekty lietajúcich áut a robotov, alebo tradičné remeselné výrobky či jedlá, chcú zdôrazniť rozmanitosť a silu lokálnej produkcie. Bez ohľadu na jej veľkosť alebo miesto pôsobnosti.

Zámerom nie je iba posilňovať vnútroštátnu produkciu, ale posunúť slovenskú kvalitu aj na medzinárodnú scénu, zvýšiť povedomie o výnimočnosti produktov, ktoré doma máme, a prilákať tak pozornosť medzinárodných spotrebiteľov a partnerov. 

Spoločne na ceste k úspechu Vyrobené na Slovensku túži posúvať hranice v propagácii kvality, tradícií a inovácií slovenskej produkcie. Ich práca nespočíva len v prezentovaní výrobkov, ale aj vo vytváraní spoločenstva, ktoré verí v silu, odhodlanie a zápal lokálnych podnikateľov. Túžia stierať hranice medzi minulosťou a súčasnou dobou, udržiavať nažive tradície a zároveň otvárať dvere novým príležitostiam v modernom svete.

Veríme, že im bude v ich vízii dariť a budeme držať palce, aby sa im podarilo naplniť všetky ciele a očakávania, ktoré by mohli byť takou pomyselnou vstupenkou našej malej krajiny do veľkého sveta plného možností.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Účet s bonusom až do 60 €

Chcem bonus

Založte si Účet pre zelenší svet online – kvôli prírode aj pre seba! Na 12 mesiacov zadarmo a s podporou enviroprojektov.

Advertisement

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

Toto ste už čítali?

Chystajú sa veľké kontroly práce na živnosť, firmám hrozia státisícové pokuty

11. 5. 2024 | Barbora Magočová

Chystajú sa veľké kontroly práce na živnosť, firmám hrozia státisícové pokuty

Švarcsystém je na Slovensku nelegálny, no nie je ľahké ho odhaliť. To á však zmeniť súčasná vláda. Pripravuje sa veľký záťah na „zamestnaných“ živnostníkov. Pokuty hrozia nielen im,... celý článok

Milionár, ktorý skončil bez koruny: Pán Švarc, ktorý „vymyslel“ švarc systém

10. 5. 2024 | Ivana Sladkovská

Milionár, ktorý skončil bez koruny: Pán Švarc, ktorý „vymyslel“ švarc systém

Miroslav Švarc dodnes žije neďaleko Prahy, berie dôchodok smiešnej sume a býva v dome s priateľkou. Býval to však veľmi bohatý biznismen, po ktorom sa dodnes volá nelegálna, ale stále... celý článok

Uľaví sa podnikateľom, kryptoinvestori pocítia zmeny. Prezidentka podpísala nové zákony

9. 5. 2024 | Redakcia

Uľaví sa podnikateľom, kryptoinvestori pocítia zmeny. Prezidentka podpísala nové zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala dve novely, ktoré sa týkajú podnikania a investícií. Novela pre podnikateľov odstráni administratívnu záťaž a byrokraciu. Zároveň sa menia pravidlá... celý článok

Talent a inovácie máme aj u nás, na Slovensku

4. 5. 2024 | Redakcia

Talent a inovácie máme aj u nás, na Slovensku

Projekt „Vyrobené na Slovensku“ predstavuje významnú platformu a podporu pre domáce výrobky a služby, s ambíciou propagovať ich aj za hranicami Slovenska. V našom rozhovore s Michalom... celý článok

Renesancia drevárskeho umenia: St.vol vytvára z kalamitného dreva dizajnové ikony

3. 5. 2024 | Redakcia

Renesancia drevárskeho umenia: St.vol vytvára z kalamitného dreva dizajnové ikony

V tichých kútoch východného Slovenska, kde kedysi stála iba stará stodola, dnes prekvitá nábytkárske umenie, ktoré v sebe nesie príbeh a dušu storočného dreva. Spoločnosť St.vol, ktorú... celý článok