Potrebujete poradiť v otázke daní, odvodov a účtovníctva? Sme tu pre vás

Redakcia | rubrika: Článok | 4. 1. 2023
Zorientovať sa v oblasti daní, povinností aj účtovných zákutí nie je často ľahké ani pre účtovníka, nieto pre bežného podnikateľa, alebo začínajúceho živnostníka, ktorí majú plnú hlavu starostí s udržaním rozvojom podnikania. Preto sme sa rozhodli v spolupráci so spoločnosťou 1. účtovníčka prinášať bezplatné účtovné a daňové poradenstvo pre všetkých.
Potrebujete poradiť v otázke daní, odvodov a účtovníctva? Sme tu pre vás

Zdroj: Shutterstock

Orieškom je podať správne daňové priznanie

Začiatok roka je už tradične spojený s tým, že podnikatelia, ale aj pracujúci ľudia, ktorí mali dodatočné príjmy, začínajú rozmýšľať nad podaním daňového priznania. Ako ho podať, či vôbec a v akej výške zaplatiť daň? Čím skôr sa začnete touto povinnosťou zaoberať, tým je vyššia šanca, že odovzdáte všetko včas a správne.

Aktuálnosť tejto témy potvrdzuje aj Magdaléna Repáňová, konateľka spoločnosti 1. účtovníčka: “Najviac sa stretávam s otázkou správnej voľby právnej formy podnikania. Mnoho ľudí sa pýta na výhody eseročky, alebo živnosti, riešime pravidelne otázku paušálnych a reálnych výdavkov a samozrejme rôzne daňové problémy, hlavne pri vypracovaní daňových priznaní, uznateľnosť daňových výdavkov.“

Aj tu vzniká priestor na odpovede prostredníctvom poradne. Stačí sa možno poradiť a za pár minút dostanete odpoveď na to, nad čím by ste inak strávili mnoho času.

Problémom sú aj neustále zmeny

Mnoho ľudí sa jednoducho potrebuje poradiť, alebo uistiť, či pravidlá hry, podľa ktorých sa „hralo“ v minulosti, platia aj dnes. V súčasnej dobe to platí obzvlášť. Pretože v kolobehu neustálych zmien zákonov je niekedy skutočne naozaj ťažké udržať si prehľad o všetkých zmenách

„Problémy vznikajú pri nevedomosti znenia aktuálnej legislatívy najmä v čase zostavovania daňového priznania k dani z príjmu právnických alebo fyzických osôb. Výsledkom je väčšinou nesprávne vypočítaný základ dane a tým aj daňová povinnosť. Klienti nás potom častokrát žiadajú o rekonštrukciu účtovníctva a podanie dodatočného daňového priznania,“ hovorí Repáňová. Aj týmto problémom je možné predísť len jednoducho otázkou v bezplatnej daňovej poradni

Zmien je totiž poslednom období naozaj veľa, ale medzi tie najskloňovanejšie patria hlavne zvýšenie minimálnej mzdy, stravného a životného minima, zvýšenie uplatnenia odpočítateľnej položky pre dohodárov a podobne. Pri zmenách je teda určite vhodné obrátiť sa na odborníka.

Poradiť sa je omnoho jednoduchšie, ako opravovať následne chyby. To vedia dobre podnikatelia a aj účtovníci. 

Spolupráca, ktorá prinesie osoh čitateľom 

U nás v redakcii sme sa dlhodobo stretávali s tým, že sa na nás obracajú čitatelia s prosbou o radu, alebo s cieľom pomôcť pri ich probléme. Redakcia však nemá ani kapacitu, ani relevanciu na odborné poradenstvo. Preto sme sa rozhodli vstúpiť do spolupráce s renomovanou účtovníckou spoločnosťou 1.účtovníčka, ktorá bezplatne bude odpovedať na otázky čitateľov.

Postup je jednoduchý. Stačí sa bezplatne zaregistrovať na našom portáli a položiť otázku cez formulár poradne. Následne bude otázka spracovaná a vy dostanete odpoveď priamo na e-mail. Súčasne bude otázka zodpovedaná aj verejne, takže ak chcete, môžete použiť napríklad pseudonym namiesto skutočného mena.

Otázky budú verejné preto, aby sa aj ostatní čitatelia, ktorí majú možno podobný  problém, mohli dozvedieť informáciu priamo na webe už zodpovedanú.

Obsah portálu je presne to, čo na trhu chýbalo a sme radi, že naše 10 ročné skúsenosti v oblasti poradenstva môžeme posúvať ďalej cez účtovnú poradňu,“ hovorí o spolupráci Repáňová. Prví čitatelia už majú svoje otázky zodpovedané. Ak máte otázky aj vy, pokojne využite náš formulár:

Partner poradne:

1.účtovníčka, s. r. o.

Ekonomická a účtovná poradňa

Neviete si rady s ekonomickými, účtovnými, alebo daňovými otázkami? Sme tu pre vás. V ekonomickej, účtovnej poradni vám zdarma odpovedia na vaše otázky fundovaní odborníci na dane a účtovníctvo. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Vloženie novej otázky:

*
*

Vkladať otázky do poradne môžu iba prihlásení užívatelia.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov