Analytické fórum 2022 už 31. 5. naživo na YouTube!

PR článok | rubrika: PR článok | 30. 5. 2022
Nepokojné prostredie na finančných trhoch a v hospodárstve nepoľavuje. Dôkazom sú prvé štyri mesiace roka, ktoré boli pre americký akciový trh najhoršie za posledných 80 rokov!
Analytické fórum 2022 už 31. 5. naživo na YouTube!

Zdroj: Shutterstock

Komerčná spolupráca

Ako to už na trhoch (a v živote) býva, na jednej strane sú víťazi a na druhej strane porazení. Áno, aj v tomto období existujú spoločnosti, ktorých akcie rastú a patria tak medzi víťazov – napríklad akcie spoločností v energetickom sektore, ktorému sa vďaka situácii nebývale darilo a stále darí. 

Všetci vedeli, že trend prudko rastúcich cien akcií naprieč sektormi nemôže trvať večne – pandemická kríza v marci 2020 bola varovným signálom, ale spoločnosti ju dokázali odvrátiť vďaka stimulom vlád a centrálnych bánk. Teraz však už nikto nefúka vietor do plachiet spoločností. 

Naopak, centrálne banky sú nútené sprísňovať menovú politiku (najmä kvôli inflačným tlakom), čo berie firmám pomyselný vietor z plachiet. A že v kontexte vojny na Ukrajine, výluk v Číne atď. nie je veľa vetra. 

To vyvoláva množstvo otázok, z ktorých najviac vystupujú do popredia tie, ktoré napadnú asi každého z nás – kam to všetko smeruje a čo s tým môžeme urobiť? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovedia prednášajúci na Analytickom fóre 2022, ktoré organizuje popredná brokerská spoločnosť XTB. 

Môžete sa tešiť na panelovú diskusiu zaujímavých hostí, medzi ktorými budú Lukáš Kovanda, Daniel Gladiš, Dominik Stroukal, Jaroslav Brychta, Jakub Vejmola (Kicom) a ďalší. Celý program bude rozdelený do tematických blokov – diskutovať sa bude o inflácii a menovej politike, akciách, komoditách, Forexe a kryptomenách. 

Živé vysielanie Analytického fóra 2022 na YouTube sa začne v utorok 31. mája o 18:00 – prístup je samozrejme bezplatný, stačí vyplniť formulár na tejto webovej stránke XTB a odkaz vám bude zaslaný na váš e-mail.

 

 

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce