Analytické fórum 2022 už 31. 5. naživo na YouTube!

PR článok | rubrika: PR článok | 30. 5. 2022
Nepokojné prostredie na finančných trhoch a v hospodárstve nepoľavuje. Dôkazom sú prvé štyri mesiace roka, ktoré boli pre americký akciový trh najhoršie za posledných 80 rokov!
Analytické fórum 2022 už 31. 5. naživo na YouTube!

Zdroj: Shutterstock

Komerčná spolupráca

Ako to už na trhoch (a v živote) býva, na jednej strane sú víťazi a na druhej strane porazení. Áno, aj v tomto období existujú spoločnosti, ktorých akcie rastú a patria tak medzi víťazov – napríklad akcie spoločností v energetickom sektore, ktorému sa vďaka situácii nebývale darilo a stále darí. 

Všetci vedeli, že trend prudko rastúcich cien akcií naprieč sektormi nemôže trvať večne – pandemická kríza v marci 2020 bola varovným signálom, ale spoločnosti ju dokázali odvrátiť vďaka stimulom vlád a centrálnych bánk. Teraz však už nikto nefúka vietor do plachiet spoločností. 

Naopak, centrálne banky sú nútené sprísňovať menovú politiku (najmä kvôli inflačným tlakom), čo berie firmám pomyselný vietor z plachiet. A že v kontexte vojny na Ukrajine, výluk v Číne atď. nie je veľa vetra. 

To vyvoláva množstvo otázok, z ktorých najviac vystupujú do popredia tie, ktoré napadnú asi každého z nás – kam to všetko smeruje a čo s tým môžeme urobiť? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovedia prednášajúci na Analytickom fóre 2022, ktoré organizuje popredná brokerská spoločnosť XTB. 

Môžete sa tešiť na panelovú diskusiu zaujímavých hostí, medzi ktorými budú Lukáš Kovanda, Daniel Gladiš, Dominik Stroukal, Jaroslav Brychta, Jakub Vejmola (Kicom) a ďalší. Celý program bude rozdelený do tematických blokov – diskutovať sa bude o inflácii a menovej politike, akciách, komoditách, Forexe a kryptomenách. 

Živé vysielanie Analytického fóra 2022 na YouTube sa začne v utorok 31. mája o 18:00 – prístup je samozrejme bezplatný, stačí vyplniť formulár na tejto webovej stránke XTB a odkaz vám bude zaslaný na váš e-mail.

 

 

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Crowdfunding: Moderný spôsob investovania sa rozbieha už aj na Slovensku

21. 9. 2023 | Redakcia

Crowdfunding: Moderný spôsob investovania sa rozbieha už aj na Slovensku

Slovo „crowdfunding“ sa v posledných rokoch stále častejšie objavuje aj na Slovensku. Doteraz sme o ňom zvyčajne počúvali ako o spôsobe financovania nádejných projektov a startupov.... celý článok

20 bitcoinov za jednu transakciu? Bitcoin má nový rekor

18. 9. 2023 | Redakcia

20 bitcoinov za jednu transakciu? Bitcoin má nový rekor

Vo svete krypta sa stále niečo deje. Investori v tomto odvetví už sú zvyknutí na rýchle a prudké zmeny, ale aj ich vie niekedy situácia zaskočiť. Minulý týždeň bol skutočne bohatý na... celý článok

Koľko ušetrí investor na daniach od 1. januára 2024?

12. 9. 2023 | Daniel Výcha

Koľko ušetrí investor na daniach od 1. januára 2024?

Sporiace účty už dávno nie sú jedinou možnosťou, kam si môžete odkladať peniaze. Čoraz viac ľudí objavuje svet investovania, ktorý je dnes dostupnejší než kedykoľvek predtým. Keď si... celý článok

Realitný crowdfunding prináša investície do nehnuteľností pre každého

11. 9. 2023 | Redakcia

Realitný crowdfunding prináša investície do nehnuteľností pre každého

Profitovať z rastu cien nehnuteľností, alebo mať príjem z ich prenájmu, neznamená nutne nehnuteľnosť vlastniť. Dokonca nepotrebujete ani veľký kapitál. Vďaka crowdfundingu môžete investovať... celý článok

Začíname investovať: Čo odporúčajú finanční guru v praxi?

24. 8. 2023 | Redakcia

Začíname investovať: Čo odporúčajú finanční guru v praxi?

Pre človeka, ktorý si celý život odkladá peniaze iba na sporiaci účet, môže svet investovania pôsobiť zmätočne. Avšak to vás nemá odradiť. Práve vďaka investíciám máte skvelú príležitosť... celý článok