10 spôsôbov, ako si dobiť kredit na telefóne (Easy, Prima, 4ka, O2)

Roland Regely | rubrika: Článok | 19. 2. 2020
Predplatená mobilná karta je pre mnohé skupiny obyvateľstva výhodnejšou alternatívou ako paušál. Prinášame postup, ako možno dobiť kredit na telefóne u rôznych operátorov.
10 spôsôbov, ako si dobiť kredit na telefóne (Easy, Prima, 4ka, O2)

Zdroj: Shutterstock

Dobiť predplatenú kartu na mobile je jednoduché a spôsobov je množstvo. Závisí to tiež od toho, akého operátora mobilnej služby máte. Medzi najpoužívanejšie spôsoby dobíjania karty patrí dobitie cez internet, dobíjací kupón, ale už aj automatická obnova po minutí kreditu či v stanovenom termíne. Niektorí operátori už upúšťajú od neekologických možností.

Dobíjanie cez aplikáciu

Ak máte Telekom, Orange alebo O2, telefónnu kartu si môžete dobiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Takýmto spôsobom totiž môžete dobiť kredit sebe alebo svojmu blízkemu. Vyberiete si telefónne číslo alebo meno zo zoznamu, zadáte sumu dobitia a zaplatíte prostredníctvom platobnej karty alebo služieb Google Pay a Apple Pay.

Kredit cez webstránku

Mobilné karty všetkých operátorov môžete dobiť cez ich webstránky. Odporúča sa to v prípade, že nemáte mobilnú appku. Postup je rovnaký, avšak na webe musíte zadať konkrétne telefónne číslo a nevyberáte zo zoznamu.

Dobitie kreditu cez paušál

Ak máte paušál, kredit môžete dobiť blízkemu aj cez paušál. Sumu si môžete zahrnúť do najbližšej faktúry a nemusíte platiť ihneď. Takto viete dobiť kredit cez Telekom, Orange i O2.

Stačí, ak zákazník s paušálnym číslom spĺňajúci podmienky zadá zo svojho telefónneho čísla požiadavku na navýšenie kreditu a suma za navýšenie sa mu vyúčtuje v bežnej faktúre za služby.

O2 umožňuje dobitie karty aj cez SMS. Suma sa priráta k vašej najbližšej faktúre.

 

Kredit na Easy Cez Viamo

Ak máte účet v Tatra banke alebo VÚB, môžete dobiť kredit na Easy kartu od Telekomu aj prostredníctvom aplikácie VIAMO.

Cez POS terminál

Ďalšou alternatívou je dobitie cez POS terminál. Ako na to? Zastavte sa v obchodnom dome TESCO, vo vybranej predajni COOP Jednota, v predajni spoločnosti GG TABAK, na čerpacej stanici Slovnaft, alebo OMV a dobiť kredit môžete od sumy 7 eur, stačí mať pri sebe hotovosť alebo platobnú kartu.

Kredit takto dobijete na Easy karte i Prima karte.

Cez dobíjací kupón

Ak si chcete dobiť kredit cez dobíjací kupón, v Telekome už tak neurobíte, od 1.1.2019 sa operátor rozhodol z ekologických dôvodov ukončiť predaj takýchto fyzických predplatených kariet Easy.

Všetci ostatní operátori umožňujú dobitie aj cez dobíjací kupón.

Nákup kreditu cez bankomat

Easy kartu, Prima kartu a O2 kartu môžete dobiť cez bankomat vybraných slovenských bánk. Môže to byť výhodné najmä preto, že takéto dobitie je možné 24 hodín denne a 365 dní v roku. Teda aj v čase, keď ostatné prevádzky či obchody sú zavreté. Vybavenie služby je bez poplatku.

Cez poštu

Dobíjanie Easy kariet od Telekomu je možné aj cez tzv. Poštomat. Ten je dostupný na 1100 vybraných prevádzkach Slovenskej pošty. Kredit môžete dobiť sebe alebo niekomu inému. Stačí vám na to hotovosť alebo platobná karta Poštovej banky.

Cez zberne Tiposu

Kredit na Easy kartu, Prima kartu, O2 kredit alebo Tesco mobile možno dobiť aj cez zberne Tiposu. Stačí vám k tomu hotovosť alebo platobná karta. Rozhodnúť sa môžete pre sumu 10, 12, 16, 25 alebo 50 eur.

Cez predajne operátora

Máte cestu okolo predajne operátora? Vybavíte to tiež raz-dva. Dobiť krediť môžete sebe alebo svojmu blízkemu. Vyberáte si všetky dostupné kredity, keďže ste priamo v predajni.

Cez banku

Ak ste klientom ČSOB a máte Easy kartu - využite niektorú z ich služieb: ČSOB Internetbanking 24 alebo ČSOB LINKA 24. Oba spôsoby sú veľmi jednoduché a môžete pri nich získať kredit navyše – do výšky 15 % z dobíjanej sumy. Obdobne môžete pre Easy kartu využiť aj Prima banku.

Ak máte Prima kartu, môžete si nastaviť pravidelné navyšovanie štandardného kreditu cez platobnú kartu – debetnú aj kreditnú. Kredit sa automaticky navýši keď klesne pod určitú hodnotu alebo v posledný deň jeho platnosti´. Parametre si nastavuje sám klient.

Pravidelné dobíjanie kreditu poskytuje aj O2 a 4ka.

Prečítajte si tiež:

Anketa

Využívam služby od:

Roland Regely

Autor článku Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+22
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register, ponuky práce