N26: inovatívna banka, ktorá môže osloviť klientov Zuno

Roland Regely | rubrika: Článok | 14. 2. 2017
S odchodom Zuno Bank sa vynorili množstvo otázok, kam by jej klienti mohli zamieriť. Banka N26 môže byť jednou z možností. Ponúka toho veľa a bezplatne.
N26: inovatívna banka, ktorá môže osloviť klientov Zuno

Zdroj: Shutterstock

Možno ste o nej ešte nepočuli, no na Slovensko prišla ešte v decembri 2015. Reč je o medzinárodnej banke N26, v ktorej účet môžete spravovať jednoducho cez svoj smartfón.

Žiaden internet banking, žiadne pobočky, len mobil

NUMBER 26 je vo svojej podstate online banková služba. A keďže v Európskej únii potrebujete na poskytovenie bankových služieb licenciu, má N26 po svojom boku silného partnera - nemeckú Wirecard bank. Z hľadiska legislatívy to má výhodu aj v tom, že všetky vklady sú chránené tak, ako v prípade iných bánk. Nemusíte sa teda báť, že by ste v prípade problému o peniaze prišli.

N26 sa od svojich konkurentov líši v mnohom. Napríklad tým, že nemá žiadne kamenné pobočky. Všetko prebieha len online a prostredníctvom mobilného telefónu. To znamená, že na založenie účtu, riadenie finančných transakcií, nastavenie konta či možnosť napríklad zablokovať či odblokovať platobnú kartu vám stačí váš každodenný pomocník - mobilný telefón

Výhody banky N26

  • Konto dostupné 24 hodín, 7 dní v týždni, mobil si totiž nosíte všade so sebou
  • Prehľadný sumár transakcií
  • Platiť možno prostredníctvom aplikácie aj v obchodoch
  • Účet založený za pár minút
  • Založenie a správa bežného účtu je bez akýchkoľvek poplatkov
  • Výber hotovosti z bankomatov, ktoré akceptujú Mastercard platobnú kartu, zdarma na celom svete
  • Push notifikácie o každej zmene na účte
  • Prevody peňazí svojim kontaktom pomocou SMS správy alebo emailu (niečo ako služba Viamo)
  • Možnosť zriadiať aj kontokorent, pričom úročenie tohto povoleného prečerpanie je na úrovni len 8,9% ročne - čo je zhruba 50 až 60% toho, koľko si bežne účtujú naše banky dnes

 

Kde všade pôsobí N26

Number26 pôsobí v Európskej únii, konkrétne vo vybraných krajinách, kde sa používa euro. Number26 vzniklo v Nemecku a Rakúsku, a v roku 2015-2016 sa rozšírilo do Francúzska, Grécka, Írska, Talianska, Španielska a Slovenska.

 

Ako si založiť účet v banke N26

Používateľ potrebuje email, mobilné číslo a samozrejme mobil s operačným systémom iOS alebo Android. Vo formulári zadáte o sebe základné údaje a následne prebehne videohovor, ktorého cieľom je identifikovať totožnosť budúceho klienta. Potrebné je k tomu pripraviť doklady totožnosti, ktoré sa ukážu na webkameru. Všetko navyše zaberie zhruba len 8 minút a jediné čo potrebujete, je mobilný telefón a online prístup na internet.

K bežnému účtu patrí aj bezkontaktná platobná karta Mastercard, ktorú vám doručia poštou. Počas celej registrácie sa osobne fyzicky nestretnete so žiadnym zamestnancom Number26.

N26 sa chráni proti zlodejom kárt

Ak máte v mobile povolenú lokalizáciu, potom Number26 kontroluje pri výbere hotovosti platobnou kartou polohu vášho smartfónu. Ak sa smartfón a platobná karta nachádzajú ďaleko od seba, môže ísť o zneužitie ukradnutej karty a kartová transakcia sa zamietne.

 

História N26

NUMBER26 je berlínský startup založený dvojicouValentinom Stalfom a Maximilianom Tayenthalom. Za 10 mesiacov od založeniasa im podarilo získať vyše 80 tisíc zákazníkov.

Viac info sa môžete dozvedieť aj z oficiálnej webstránky N26.

Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+4
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register