Založenie PayPal účtu a jeho používanie zvládne aj začiatočník

Roland Regely | rubrika: Článok | 31. 10. 2018
PayPal je už viac než desaťročie najbezpečnejší, najpohodlnejší a najrozšírenejší spôsob platenia za tovary a služby na internete. Ak ste o ňom doteraz len počúvali a neviete ho používať, tento článok vám pomôže.
Založenie PayPal účtu a jeho používanie zvládne aj začiatočník

Zdroj: Shutterstock

Ak ste už niekedy platili platobnou kartou cez internet, isto ste na chvíľu premýšľali aj nad tým, že údaje o karte, ktoré zadávate sa jedného dňa môžu dostať do nesprávnych rúk. PayPal vznikol aj na tento podnet. Nemusíte tak už vypĺňať všetky potrebné čísla z vašej karty, ani platiť za používanie karty v e-shopoch a zabudnite aj na dobierku. Vaše internetové nakupovanie robí bezpečnejším, pohodlnejším a rýchlejším.

 

Ako si založiť PayPal konto

PayPal konto si založíte do 5 minút a platiť môžete takmer okamžite. Je to v podstate virtuálna peňaženka a akýsi prostredník medzi vašim bankovým účtom a účtom predajcu. K založeniu PayPal konta potrebujete dve veci:

 • e-mailovú adresu
 • platobnú kartu

Postup

 • navštívte stránku paypal.com, kliknite na tlačidlo "Zaregistrovať"
 • ak ste obchodník, vyberte si firemný účet
 • ak nie ste obchodník, pokračujte na osobný účet
 • stránka by automaticky mala spoznať, že na ňu prichádzate zo Slovenska, to uvidíte podľa prípony sk za webovou adresou
 • stránka už je aj v slovenskom jazyku
 • vyplníte všetky kontaktné údaje: e-mailovú adresu, heslo, meno, priezvisko, kompletnú adresu a vaše telefónne číslo
 • po registrácii dostanete na e-mail aktivačný link, cez ktorý svoje PayPal konto aktivujete
 • vydajte sa opäť na stránku paypal.com (potvrdzujúci e-mail vás tam automaticky presmeruje) a prihláste sa do svojho účtu
 • teraz si vyberiete spôsob, akým budete svoju virtuálnu peňaženku plniť, môžete tak urobiť prostredníctvom svojej debetnej/kreditnej karty alebo bankového účtu (prevod z účtu ale trvá niekoľko dní)
 • osobne odporúčame PayPal prepojiť so svojou platobnou kartou, nebudete musieť riešiť dobíjanie financií do svojho konta, každá platba prebehne prostredníctvom vašej platobnej karty, ale chránená bude PayPal účtom
 • s PayPal účtom môžete spárovať aj viac platobných kariet a pri platbách si z nich môžete vybrať
 • po zadaní údajov z platobnej karty si PayPal automaticky stiahne verifikačný poplatok v hodnote približne 1,5 eura (bude vám automaticky vrátený po verifikácii) 
 • kedykoľvek sa dostanete na stránku a budete mať možnosť platiť spôsobom PayPal, využite ho (pri platbe už budete zadávať len e-mail, heslo a potvrdíte sumu, všetko ostatné už zariadi vaše PayPal konto)

Tip: IBAN: Všetko, čo potrebujete vedieť

Bezpečnosť

Nikdy nezadávajte svoje údaje ako heslo a prihlasovacie meno na inú stránku ako PayPal.com. Ak vás o to bude žiadať iná stránka, e-mail alebo niekto prostredníctvom SMS a iných komunikačných nástrojov, pravdepodobne sa vám bude chcieť dostať do vášho konta. Tvorcovia PayPal odporúčajú používať skutočne silné heslo. Pre istotu doň nezadávajte svoje meno, priezvisko, ani dátum narodenia. Skrátka niečo, čo zlodeja nemôže napadnúť, ak by aj nejakým spôsobom získal niektoré z vašich osobných údajov.

Ako posielať peniaze prostredníctvo PayPal konta

Svoje peniaze môžete posielať napríklad aj známym do zahraničia prostredníctvom PayPal konta. Stačí sa prekliknúť v menu na "Poslať platby". Do políčka e-mail vpíšete názov PayPal konta prijímateľa platby, vyberiete účel platby a zaplatíte.

PayPal vie z akej krajiny ste, a tomu prispôsobí aj menu, v ktorej uvádza zostatok na účte. Ak platíte do zahraničia a peniaze budú musieť prejsť konverzným kurzom, viete zistiť aj jeho výšku. Je tam aj šikovná kalkulačka na výpočet výmenných kurzov.

Ak sa stane, že zašlete peniaze a tovar vám nedorazí, môžete tento prípad nahlásiť priamo cez svoj účet. Môžete sa to pokúsiť najprv vyriešiť s druhou stranou. Ak sa to nepodarí, môžete to nahlásiť aj priamo na PayPal, ktorý sa už postará o zvyšok. Tento tzv. spor môžete riešiť do 180 dní od prevedenia platby.

Najrozšírenejším spôsobom platby prostredníctvom PayPal účtu je na internetovej stránke e-bay. Nájdete tu všetko. Od obalov na iPhone až po osobný automobil. A tentokrát už môžete zaplatiť za tieto tovary rýchlo a bezpečne prostredníctvom PayPal účtu.

Anketa

Už sa Vám stalo, že ste poslali peniaze na zlý účet?

Roland Regely

Autor článku Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Účet s bonusom až do 60 €

Chcem bonus

Založte si Účet pre zelenší svet online – kvôli prírode aj pre seba! Na 12 mesiacov zadarmo a s podporou enviroprojektov.

Advertisement

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+56
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

13. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

Bezkontaktné platby hodinkami a telefónmi vyzerajú pri tejto technológii ako z doby kamennej. V Poľsku testujú terminály, ktorým na zaplatenie stačí vaše oko.

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

6. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

Cloudové úložisko Snowflake sa stalo nedávno terčom veľkého hackerského útoku. Unikli pri ňom kvantá citlivých dát, vrátane platobných údajov, ktoré zbiera spoločnosť Ticketmaster.... celý článok

Skontrolujte si zásoby českých korún. Týmito bankovkami už u susedov nezaplatíte

1. 6. 2024 | Kateřina Hovorková

Skontrolujte si zásoby českých korún. Týmito bankovkami už u susedov nezaplatíte

Na jednoduchú výmenu starších bankoviek zostáva už len mesiac. Zatiaľ čo teraz sa vymieňajú v bežných bankách, od júla ich bude možné vymeniť len v siedmich pobočkách ČNB. V obehu je... celý článok

Čoraz viac Slovákov chodí bez peňaženky a bez platobnej karty. Prieskum prezrádza dôvod

28. 5. 2024 | Ivana Sladkovská

Čoraz viac Slovákov chodí bez peňaženky a bez platobnej karty. Prieskum prezrádza dôvod

Slováci sa doslova zamilovali do platenia mobilom a hodinkami, čo potvrdzuje nedávny prieskum Mastercard. Značná časť ľudí už pri sebe ani nenosí peňaženku ani bankomatvú kartu.

5 vecí, ktorými pomôžete planéte, ale aj sebe

27. 5. 2024 | Natália Stašíková

5 vecí, ktorými pomôžete planéte, ale aj sebe

Ak chceme pomôcť zmierniť klimatické zmeny, či jednoducho prispieť ku zdravšiemu životnému prostrediu, nemusíme sa obmedzovať. Práve naopak. Môžeme sa zapojiť do aktivít, ktoré potešia... celý článok