Tisíce Slovákov čaká veľká výmena platobných kariet

Ivana Sladkovská | rubrika: Článok | 22. 5. 2024
UniCredit Bank sa pripravuje na zásadnú zmenu, ktorá ovplyvní všetkých jej klientov. Banka oznámila, že v nasledujúcich mesiacoch prejde kompletne na platobné karty od spoločnosti Mastercard, čím ukončí spoluprácu s Visou. Tento krok sa dotkne až 20 miliónov kariet.
Tisíce Slovákov čaká veľká výmena platobných kariet

Zdroj: Archív Canva

UniCredit Bank sa pripravuje na veľký krok, ktorý sa dotkne všetkých jej klientov. Počas nasledujúcich mesiacov prejde kompletne na platobné karty od spoločnosti Mastercard. Banka končí s kartami Visa. Informuje o tom Živé.sk.

Táto zmena sa uskutoční na všetkých trhoch, kde skupina pôsobí. „UniCredit v rámci partnerstva so spoločnosťou Mastercard modernizuje všetky svoje debetné a kreditné karty na karty Mastercard Touch Card, ktoré zároveň obsahujú prvky pre nevidiacich a slabozrakých. Karty s touto novou funkciou sú už k dispozícii v Taliansku a v priebehu roka 2024 budú postupne zavedené pre všetkých klientov,“ cituje banku Živé.sk.

20 miliónov kariet

Táto modernizácia sa začne v auguste a bude prebiehať postupne v dvanástich krajinách, kde UniCredit pôsobí. Celkovo sa to dotkne 20 miliónov kariet. Pre slovenských klientov to znamená, že zmena sa začne realizovať v auguste.

Dizajn karty Mastercard Touch Card je špeciálne navrhnutý s ohľadom na potreby zrakovo postihnutých osôb. „Dizajn karty Mastercard Touch Card je založený na systéme bočných drážok, ktoré pomáhajú spotrebiteľom identifikovať správnu kartu len na základe dotyku. Výrazná drážka pomáha zrakovo postihnutým klientom rozlíšiť vlastné platobné karty,“ vysvetlila banka. Táto funkcia výrazne uľahčí život nevidiacim a slabozrakým klientom, ktorí si tak budú môcť jednoducho a bezpečne overiť, ktorú kartu používajú.

 

UniCredit Bank končí s Visou

Významnou zmenou bude aj to, že UniCredit Bank už nebude ponúkať karty od spoločnosti Visa. Zákaznícka linka banky potvrdila, že v ponuke už nebudú žiadne Visa karty – ani na požiadanie. Táto zmena sa týka ako debetných, tak aj kreditných kariet. Pre klientov to znamená, že všetky existujúce Visa karty budú musieť byť postupne vymenené za karty Mastercard.

Tento krok je súčasťou širšej stratégie banky modernizovať a zjednodušiť svoje produkty, pričom zároveň kladie dôraz na inkluzívnosť a prístupnosť pre všetkých klientov. Nové karty Mastercard Touch Card budú vybavené najmodernejšími bezpečnostnými prvkami a budú podporovať bezkontaktné platby, čo je dnes už štandardom v platobnom styku.

Pre klientov UniCredit Bank to znamená pripraviť sa na výmenu kariet v priebehu nasledujúcich mesiacov. Banka bude svojich klientov postupne informovať o konkrétnych krokoch a termínoch výmeny. Tento proces bude trvať niekoľko mesiacov, aby sa zabezpečilo, že všetci klienti budú mať dostatok času na prechod na nové karty bez narušenia ich bežných finančných operácií.

UniCredit Bank takto výrazne investuje do zlepšenia používateľskej skúsenosti svojich klientov a zabezpečenia, že všetci budú mať prístup k najmodernejším a najbezpečnejším platobným riešeniam na trhu. Nové karty Mastercard Touch Card sú ďalším krokom vpred v oblasti inkluzívnych finančných služieb, ktoré sú prístupné pre všetkých, vrátane zrakovo postihnutých osôb.

Ivana Sladkovská

Autor článku Ivana Sladkovská

Šéfredaktorka portálu Peniaze.sk. Venuje sa najmä servisným ekonomickým témam štátnych dávok, dôchodkov a sociálnych výhod. Ďalšie články autora.

Investujte so Saxo lacnejšie

Zistite viac

Využite nižšie poplatky za US akcie - 0,08 %, min. 1 USD, s menovou konverziou 0,25 % a bez minimálneho vkladu.

Advertisement

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+3
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

13. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Priložte oko. Vo vybraných obchodoch testujú platenie bez karty či telefónu

Bezkontaktné platby hodinkami a telefónmi vyzerajú pri tejto tachnológii ako z doby kamennej. V Poľsku testujú terminály, ktorým na zaplatenie stačí vaše oko.

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

6. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Skontrolujte si účet, či vám nezmizli peniaze. Známu službu napadli hackeri

Cloudové úložisko Snowflake sa stalo nedávno terčom veľkého hackerského útoku. Unikli pri ňom kvantá citlivých dát, vrátane platobných údajov, ktoré zbiera spoločnosť Ticketmaster.... celý článok

Skontrolujte si zásoby českých korún. Týmito bankovkami už u susedov nezaplatíte

1. 6. 2024 | Kateřina Hovorková

Skontrolujte si zásoby českých korún. Týmito bankovkami už u susedov nezaplatíte

Na jednoduchú výmenu starších bankoviek zostáva už len mesiac. Zatiaľ čo teraz sa vymieňajú v bežných bankách, od júla ich bude možné vymeniť len v siedmich pobočkách ČNB. V obehu je... celý článok

Čoraz viac Slovákov chodí bez peňaženky a bez platobnej karty. Prieskum prezrádza dôvod

28. 5. 2024 | Ivana Sladkovská

Čoraz viac Slovákov chodí bez peňaženky a bez platobnej karty. Prieskum prezrádza dôvod

Slováci sa doslova zamilovali do platenia mobilom a hodinkami, čo potvrdzuje nedávny prieskum Mastercard. Značná časť ľudí už pri sebe ani nenosí peňaženku ani bankomatvú kartu.

5 vecí, ktorými pomôžete planéte, ale aj sebe

27. 5. 2024 | Natália Stašíková

5 vecí, ktorými pomôžete planéte, ale aj sebe

Ak chceme pomôcť zmierniť klimatické zmeny, či jednoducho prispieť ku zdravšiemu životnému prostrediu, nemusíme sa obmedzovať. Práve naopak. Môžeme sa zapojiť do aktivít, ktoré potešia... celý článok