Biedronka sa blíži, na Slovensku hľadá manažérov zvláštnym spôsobom

Ivana Sladkovská | rubrika: Článok | 7. 6. 2024
Vstup reťazca Biedronka na slovenský trh sa nezadržateľne blíži. Firma už hľadá manažérov jednotlivých predajní. Robí to však na slovenské pomery veľmi nezvyčajným spôsobom. Uchádzačom neprezradí výšku mzdy, chce, aby si ju navrhli sami.
Biedronka sa blíži, na Slovensku hľadá manažérov zvláštnym spôsobom

Zdroj: Archív Canva

Reťazec Biedronka by mohol na Slovensku otvoriť svju prvú predajňu už tento rok, špekuluje sa dokonca o termíne pred Vianocami. Inzeráty spoločnosti naznačujú, že prípravy na vstup na slovenský trh sú naozaj v plnom prúde. Biedronka hľadá manažérov nielen do centrály, ale aj do distribučného centra. Ponuky práce zároveň naznačujú, kde bude mať spoločnosť svoj hlavný stan. Novinkou je hľadanie manažérov do jednotlivých predajní, ktoré už odštartovalo.

Jeronimo Martins, vlastník Biedronky, ponúka na Profesii rôzne pozície a platy. Od právnika s platom od 2 700 eur až po nákupcov (od 1 600 eur) až po administratívnych pracovníkov v sklade (od 1 300 eur). 

Ešte ani neprišli a už obišli zákon

Ako však prezradila HR manažérka Jerónimo Martins Slovensko Zuzana Baloghová, hľadajú sa už aj manažéri predajní a ich zástupcovia, ktorí sa môžu prihlásiť prostredníctvom formulára.

Český server Kupi.cz si všimol, že formulár je zvláštny tým, že chce od uchádzačov, aby si sami navrhli výšku platu. Biedronka tým obišla slovenský zákon, ktorý prikazuje firmám uvádzať v inzerátoch s ponukami práce aj základnú zložku platu. V tomto prípade však o inzerát nejde a firma tak žiadny zákon neporušuje. 

Lokality predajní Biedronky zatiaľ nepoznáme. Inzeráty už prezradili, že centrála bude v Bratislave, v kancelárskej budove Polus Tower pri nákupnom Centre Vivo!. Už dlhšie je známa informácia, že distribučné centrum reťazca rastie pri Trnave.

Lacný, obľúbený a problémový

Biedronka chce podľa vlastných slov priniesť na Slovensko „svoj úspešný obchodný model a jej cieľom je dodávať slovenským zákazníkom a zákazníčkam kvalitné výrobky za najlepšie ceny.“ Tak to stojí v inzerátoch. Úspešný tento reťazec rozhodne je, v Poľsku je najväčším zamestnávateľom a má 3 500 predajní v 1 100 mestách.

Biedronka je tiež veľmi obľúbená nielen u Poliakov, ale aj u Čechov a Slovákov, ktorí žijú na severe a do Biedronky chodievajú nakupovať. Na sociálnych sieťach sa potom chvália plnými košíkmi lacných potravín. Podľa reakcií na sociálnych sieťach má Biedronka lacné najmä čerstvé potraviny, ovocie, zeleninu, mliečne produkty a mäso. Ľudia si tiež pochvaľujú ich kvalitu.

Biedronka si na Slovensku už zaregistrovala aj svoje vlastné, privátne značky, ktoré sú jej zdrojom úspechu. Čaje bude u nás predáva pod značkou Herbarium, jogurty budú značky Bondi, grécke špeciality budú značky Elios a detské výrobky označí meno Miami.  

Jej obchodný model spočíva najmä v podliezaní cien konkurencie, Biedronka skutočne patrí k lídrom, čo sa týka nízkych cien. Patrí však aj k lídrom v pokutách. Ako sme už upozorňovali, Biedronka má na krku peňažné tresty, aké si slovenské reťazce nevedia ani predstaviť. U nás reťazce v minulosti horekovali nad drakonickou pokutou milión eur, Biedronka sama osebe dostáva pokuty vo výške desiatok miliónov eur.

Biedronka napríklad označovala ukrajinské uhorky za poľské, predávala jahody nakazené žltačkou, správala sa neférovo voči zamestnancom aj svojím dodávateľom. Za väčšinu týchto praktík si „vykoledovala“ aj pokuty, za neférové zaobchádzanie s dodávateľmi dokonca až 163 miliónov eur.

Ivana Sladkovská

Autor článku Ivana Sladkovská

Šéfredaktorka portálu Peniaze.sk. Venuje sa najmä servisným ekonomickým témam štátnych dávok, dôchodkov a sociálnych výhod. Ďalšie články autora.

Experti na granty a dotácie

Viac informácii

Získajte neobmedzený prístup do najväčšej databázy grantov a dotácií na Slovensku. Nájdite ten správny grant pre vašu firmu.

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Obľúbené témy

biedronka, platy, predajňa, slovensko

Toto ste už čítali?

Aké drahé bude leto 2024? Obľúbená letná pochúťka zlacnela

24. 6. 2024 | Redakcia

Aké drahé bude leto 2024? Obľúbená letná pochúťka zlacnela

Koľko si priplatíme za leto? Zmrzlina je lacnejšia, ceny benzínu porovnateľné ako vlani. V Chorvátsku výrazne zdraželo ubytovanie, ale sú destinácie, kde zaplatíme menej ako vlani.

Slovákom hrozí pokuta 60 eur za detail. Skontrolujte si vodičský preukaz

24. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Slovákom hrozí pokuta 60 eur za detail. Skontrolujte si vodičský preukaz

Viete, čo znamenajú kódy 01.01 a 01.06 na vašom vodičskom preukaze? Ak nosíte okuliare alebo šošovky, zrejme ich vo vašich dokladoch nájdete. Vodiči si však často neuvedomujú, že ak... celý článok

Tovary reklamovať vieme. Ako ale reklamovať zle poskytnuté služby?

24. 6. 2024 | Barbora Magočová

Tovary reklamovať vieme. Ako ale reklamovať zle poskytnuté služby?

1. júla tohto roka nadobúda účinnosť veľká novelizácia spotrebiteľského práva. Týka sa aj reklamácií, a to aj v oblasti poskytovania služieb. Ako treba po novom postupovať v prípade... celý článok

Kiná umierajú a z hudobníkov sú otroci. Temná stránka streamovacích služieb

22. 6. 2024 | Michael Durčák

Kiná umierajú a z hudobníkov sú otroci. Temná stránka streamovacích služieb

Ak niektoré odvetvie hospodárstva od základu zmenilo model predplatného, je to jednoznačne zábavný priemysel. Zatiaľ čo zdieľanie áut a ďalšie nápady sa rozbiehajú, hudbu a filmy už... celý článok

Zmluvné otroctvo končí. Státisíce Slovákov môžu mať lacnejšiu elektrinu

19. 6. 2024 | Ivana Sladkovská

Zmluvné otroctvo končí. Státisíce Slovákov môžu mať lacnejšiu elektrinu

Od 1. augusta 2024 budú môcť zraniteľní odberatelia elektriny a plynu meniť svojho dodávateľa kedykoľvek počas roka, čím sa zruší tzv. zmluvné otroctvo.