Ukladanie kuchynského náčinia a príslušenstva – napovieme vám, ako si šikovne usporiadať skrinky a zásuvky

PR článok | rubrika: PR článok | 4. 9. 2023
V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac ľudí zdržiava doma a trávi voľný čas varením, správne odkladanie a uchovávanie riadu a kuchynského príslušenstva nadobúda väčší význam. Je preto nanajvýš vhodné postarať sa, aby kuchyňa bola čo najpraktickejšia a súčasne estetická. Ako to dosiahnuť?
Ukladanie kuchynského náčinia a príslušenstva – napovieme vám, ako si šikovne usporiadať skrinky a zásuvky

Zdroj: Shutterstock

Komerčná spolupráca

Nápaditá kuchyňa – začnite s plánom!

Kuchyňa je srdcom každého domova, trávime tu veľa času, ale najmä pripravujeme chutné jedlá pre seba a svojich blízkych. V kuchyni potrebujeme veľa miesta na odkladanie riadu, hrncov, panvíc, príslušenstva a potravín. Ako si šikovne usporiadať skrinky a zásuvky, aby sme sa počas varenia „nestratili,“ aby sme mali poriadok a zároveň ku každej veci ľahký prístup?

Prvým krokom k šikovnému uloženiu riadu a príslušenstva je zabezpečiť si dostatok miesta. Oplatí sa najprv riadne upratať a zbaviť sa vecí, ktoré nepoužívame.

Potom je treba dôkladne sa rozhliadnuť a detailne si naplánovať, ktoré predmety chcete do skriniek a zásuviek poukladať. Určite sa oplatí zvážiť, ako často jednotlivé veci používate a podľa toho ich umiestniť na ľahko dostupné alebo menej dostupné miesta. Napríklad horné, ťažšie prístupné skrinky treba vyhradiť pre zriedkavo používané príslušenstvo a malé domáce spotrebiče.

Aby ste dosiahli praktický a funkčný interiér, mali by ste prispôsobiť usporiadanie kuchynských skriniek a zásuviek svojim potrebám. Umiestnite všetky produkty, ktoré používate každý deň (ako káva, čaj, ovsené vločky alebo bylinky), na ľahko dostupné miesta. Aby zostali čerstvé čo najdlhšie, uložte ich do utesnených krabíc alebo plechoviek.

Vysúvacie časti skriniek, ako sú košíky na koľajničkách alebo sklenené zásuvky, sú skvelé na ukladanie drobných predmetov. Umožňujú rýchlo a ľahko sa dostať k akémukoľvek náčiniu bez potreby prehľadávania celej skrinky. Vďaka týmto prvkom nájdete potrebné príslušenstvo za niekoľko sekúnd, bez zbytočného stresu a prekladania vecí z miesta na miesto.

Využite sortery, nádoby a koše

Aby ste si odkladanie náčinia a príslušenstva uľahčili, mali by ste rozdeliť skrinky a zásuvky pomocou deliacich prvkov, napr. špeciálnych vložiek, priehradok, sorterov, organizérov a krabíc. Vďaka nim všetko bude mať svoje miesto a čokoľvek nájdete oveľa ľahšie. Okrem toho by ste mali zvážiť používanie košov a nádob. Sú to skvelí pomocníci – príslušenstvo na usporiadanie skriniek a zásuviek v kuchyni. Každé náčinie môžete roztriediť podľa jeho typu alebo funkcie a porozmiestňovať ho. Praktické skrinky, zásuvky a podobné príslušenstvo nájdete v širokej ponuke obchodu s nábytkom agatanabytok.sk.

Agáta, ako renomovaná poľská nábytková značka, úspešne pôsobí na trhu už od roku 1952. Svoju činnosť aktívne rozširuje vrátane Slovenska, kde pôsobí ako online obchod.

Nainštalujte si vešiaky a využite kuchynské výklenky

Vešiaky, úchytky a špeciálne háčiky sú skvelým nástrojom na ukladanie hrncov, panvíc a iného veľkého náčinia. Vďaka nim ušetríte mnoho miesta v skrinkách a budete mať k tomuto vybaveniu ľahký prístup. Na ukladanie malého kuchynského príslušenstva sú zase dobrým miestom stavebné výklenky. Môžete si tam nainštalovať ďalšie poličky alebo háčiky a získať tým dodatočné miesto na iné veci.

Praktické usporiadanie skriniek a zásuviek v kuchyni je kľúčom k udržiavaniu poriadku a ľahšej príprave jedla. Aby ste svoj priestor funkčne a prakticky využili, môžete použiť najrôznejšie príslušenstvo, ako sú koše, nádoby, vysúvacie police, organizéry a vešiaky. Samozrejme, odkladanie nádob a kuchynského náradia nie je len otázkou funkčnosti, ale aj estetiky. Práca a pohyb v ergonomickej a dizajnovo efektnej kuchyni tak bude nielen ľahšia, ale aj príjemnejšia.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Od štátu môžete získať až 19 000 eur na renováciu vášho domu: Aké podmienky musíte splniť?

25. 9. 2023 | Marek Mittaš

Od štátu môžete získať až 19 000 eur na renováciu vášho domu: Aké podmienky musíte splniť?

Na začiatku septembra 2023 bola spustená štvrtá výzva v rámci Plánu obnovy rodinných domov. Tentokrát bol vyčlenený rozpočet vo výške 190 miliónov eur pre 10 000 záujemcov. Žiadateľ... celý článok

Ste spoluvlastníkom veci, ktorú neužívate? Kedy môžete žiadať kompenzáciu?

19. 9. 2023 | Barbora Magočová

Ste spoluvlastníkom veci, ktorú neužívate? Kedy môžete žiadať kompenzáciu?

Ak sa podieloví spoluvlastníci nedokážu ohľadom spoločnej veci dohodnúť, vždy na tom niektorý z nich tratí. Za akých podmienok si môžete nárokovať peňažnú náhradu, ak zo spoločnej veci... celý článok

Nákladné elektrobicykle zmenia pravidlá logistiky a mestá k lepšiemu

27. 8. 2023 | Redakcia

Nákladné elektrobicykle zmenia pravidlá logistiky a mestá k lepšiemu

V Nemecku stúpli predaje nákladných elektrobicyklov na viac ako 200 tisíc kusov za rok. Břetislav Hanzel z firmy Cargo Bike Daddy zameranej na predaj a požičiavanie nákladných elektrobicyklov... celý článok

Pozor na potraviny. Čo by ste mali sledovať, aby ste sa nenechali oklamať?

25. 8. 2023 | Barbora Magočová

Pozor na potraviny. Čo by ste mali sledovať, aby ste sa nenechali oklamať?

Prevádzky ponúkajúce potraviny či hotové jedlá musia plniť množstvo rôznych povinností. Prakticky všetky sú stanovené práve kvôli tomu, aby ste takpovediac nekúpili „mačku vo vreci“.... celý článok

Je lepšie požičať si od rodiny, alebo od finančnej inštitúcie?

23. 8. 2023 | Redakcia

Je lepšie požičať si od rodiny, alebo od finančnej inštitúcie?

Pokazené auto, chladnička alebo akútna rekonštrukcia kúpeľne? Nečakané situácie, ktoré si žiadajú väčšie investície. Čo robiť, keď momentálne nemáte dostatok voľných financií? Jedným... celý článok