Auto na splátky už môžu získať aj začínajúci živnostníci

Roland Regely | rubrika: Článok | 11. 7. 2017
Spoločnosť AAA AUTO po novom umožňuje získať úver na auto. Vozidlo na splátky môžu získať aj tí, čo s podnikajú iba začínajú.
Auto na splátky už môžu získať aj začínajúci živnostníci

Zdroj: Shutterstock

Získať automobil bude teraz pre slovenských živnostníkov zasa o niečo jednoduchšie. Najväčší predajca ojazdených vozidiel na Slovensku AAA AUTO v spolupráci so splátkovou spoločnosťou Home Credit pripravil pre drobných podnikateľov špeciálny typ úveru, ktorý im značne zjednoduší nákup vozidla na splátky. Šancu získať úver majú po novom aj začínajúci živnostníci, ktorí majú za sebou iba prvé tri mesiace činnosti.

Doteraz požadovali aspoň rok podnikania

Novinka poteší všetkých tých, ktorí si úver na auto nemohli vziať z dôvodu, že podnikali príliš krátko. Doposiaľ bolo potrebné podnikať aspoň 6, 12 resp. 24 mesiacov (v závislosti od banky alebo finančného ústavu) a príjem zdokladovať prostredníctvom výšký obratov resp. vášho daňového priznania. Po novom vám k získaniu úveru na automobil stačia tri mesiace. Na zdokladovanie príjmov tak zrejme bude stačiť výpis z účtu a kontrola záväzkov cez úverový register.

Novinku uviedla spoločnosť AAA AUTO v spolupráci so spoločnosťou Home Credit. Iné finančné ústavy zatiaľ možnosť získať úver na auto pre živnostníka po troch mesiacoch od začatia podnikania neuvádzajú.

 

Limit je 12-tisíc eur

"Na splátky teraz môžu živnostníci nakúpiť vozidlá od roku výroby 2009, v cene až do 12 000 eur s akontáciou od 10 %. Oproti minulosti stačí podnikať iba tri mesiace a nie je nutné obsiahle dokladanie príjmov," uviedol František Klincko zo spoločnosti Home Credit.

Čistý úverový register je prvou najdôležitejšou požiadavkou na schválenie úveru. Slúži na preverenie klienta, hlavne jeho platobnej disciplíny. Nepravidelné splácanie úverov alebo pôžičiek šancu získať financie výrazne znižuje. Pokiaľ je všetko v poriadku získať prostriedky na auto je potom omnoho jednoduchšie.

Radšej počkajú 2-3 roky, kúpia rovno jazdenku

Nákup ojazdených automobilov podnikateľmi je trendom niekoľkých posledných rokov. "Po ekonomickej kríze začali podnikatelia viac uvažovať o šetrení nákladov, a to vrátane zaobstarania si vozidla k svojej činnosti. Nie je žiadnym tajomstvom, že nový automobil stráca značnú časť svojej hodnoty už pri odjazde z autosalónu a do roka či dvoch môže jeho cena klesnúť o 30 - 40 %.

Ako ďalej úvádza, nákupom ojazdeného vozidla je možné túto prvotnú stratu eliminovať a navyše si zaobstarať vozidlo s vyššou úžitkovou hodnotou, napríklad vďaka lepšej výbave alebo motorizácii, na ktorú by inak zákazník nedosiahol," povedala generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

 

Živnostníci v AAA najviac kupujú Škodovky

V súčasnej dobe patria medzi najpredávanejšie vozidlá, ktoré si v AAA AUTO živnostníci zaobstarávajú modely Octavia, Fabia a Superb od Škodovky; Passat, Golf a Touran od Volkswagenu; Boxer, 5008 a Partner od Peugeotu; Focus, Mondeo, S-Max od Fordu.

Autá na úver tvoria väčšinu z predaja

Podnikatelia si v priemere kupujú vozidlá za 9400 eur pri akontácii 18 %, priemernej financovanej čiastke 7700 eur na vozidlo a s dobou splatnosti 72 mesiacov. Autá na splátky si v AAA AUTO kupuje 60 % podnikateľov.

"Trend nákupu vozidiel na splátky podnikateľmi je ťahúňom trhu úverov na ojazdené vozidlá na Slovensku. Zjednodušením podmienok chceme rast tohto segmentu ešte podporiť," vysvetlil František Klincko.

Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+2
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register