Najdrahšie letné destinácie sveta: Rebríček TOP 10

Daniel Výcha | rubrika: Článok | 17. 7. 2023
Sezóna letných dovoleniek je tu a s ňou prichádza aj záujem o najlepšie destinácie. V tomto článku nájdete desať miest, kde sa za dovolenku v priemere platí najviac na svete. Sem prichádzajú dovolenkári, ktorí vyhľadávajú luxus a nehľadia pritom na ceny.
Najdrahšie letné destinácie sveta: Rebríček TOP 10

Zdroj: Shutterstock

Dubaj

Z tohto mesta vyžaruje luxus na všetky strany. Moderné mrakodrapy, hotely postavené v štýle palácov a rôzne turistické atrakcie, ktoré by ste inde na svete hľadali len veľmi ťažko. To všetko už na prvý pohľad dokazuje, že Dubaj bol vybudovaný s cieľom poskytovať luxus.

Dovolenka v Dubaji pravdepodobne bude stáť viac než kdekoľvek inde na svete. Pokiaľ sa vám však naskytne príležitosť, určite ju využite. Pláže s bielym pieskom na pobreží Perzského zálivu, neustále udržiavané v perfektnom stave, sú ideálnym miestom na relaxáciu pri mori. Obrovské nákupné centrá, zaujímavé reštaurácie a široké spektrum voľnočasových aktivít doplnia váš zážitok z dovolenky v Dubaji až k dokonalosti.

Maurícius

Nie je náhoda, že tento ostrov ležiaci v Indickom oceáne je občas nazývaný aj „raj milovníkov pláží“. Kilometre bieleho piesku, azúrového mora a koralov vám poskytnú priestor na relaxáciu, ale aj možnosť sledovať pestrý podmorský život.

Keďže cestovný ruch predstavuje jeden z hlavných zdrojov príjmu pre obyvateľov ostrova, služby pre dovolenkárov sú na špičkovej úrovni. Po návrate z luxusných hotelov priamo na pláži sa budete naozaj cítiť, akoby ste sa vrátili z raja. Za takúto starostlivosť si však budete musieť priplatiť.

Bali

Keď chcete zažiť to najlepšie a najdrahšie, čo Bali ponúka, doprajte si dovolenku v luxusných prímorských vilách. Za týždňový pobyt pre dvoch v takejto vile môžete pokojne zaplatiť 20 000 €, no zažijete to najlepšie, čo svet z hľadiska letných dovoleniek ponúka. Cena je vysoká, no dostanete za ňu všetko, od skvelého jedla až po súkromný bazén priamo na terase. Ak sa raz rozhodnete pre dovolenku na Bali, nevynechajte výlet k tradičným ryžovým poliam.

Maledivy

Maledivy sú pre mnohých prvou voľbou, keď sa hovorí o „romantickej letnej dovolenke.“ Toto súostrovie tvorené atolmi napĺňa dnes široké spektrum očakávaní, kvôli ktorým sem každoročne prichádzajú tisícky dovolenkárov z celého sveta.

Ceny tu síce sú vysoké, ale zodpovedajú kvalite poskytovaných služieb. Ak nepožadujete najvyššiu úroveň luxusu, v typických malých domčekoch medzi palmami priamo na pláži nájdete ideálny kompromis medzi relaxáciou, luxusom a cenou. Pokiaľ ale cena nie je pre vás problémom, pokojne si môžete prenajať privátny ostrov za niekoľko desiatok tisíc eur.

Seychely

Seychely sa skladajú zo 115 ostrovov, ktoré ležia v Indickom oceáne pri Afrike. Na rozdiel od Maledív tu dovolenkárom ponúkajú okrem nádherných pláž aj tropické lesy s možnosťou zaujímavej turistiky. Pokiaľ hľadáte to najdrahšie a najluxusnejšie, čo Seychely ponúkajú, môžete pozvať partiu kamarátov na North Island. Za viac ako 100 000 € dostanete svoj vlastný ostrov s 11 vilami a službami, vďaka ktorým sa budete cítiť ako v raji.

Thajsko

Pre fanúšikov kultúr ďalekého východu je Thajsko výbornou destináciou. Krása Thajska spočíva v tom, že si tu príde na svoje každý turista. Ak sa zameriate na luxusnejšie miesta, cena dovolenky sa veľmi jednoducho pohybuje v desiatkach tisíc eur. Thajsko vďaka svojej zaujímavej kultúre a rozmanitej krajine ponúka veľa špecialít – od ubytovania v korunách stromov tropickej džungle až po vily v štýle thajských palácov na pobreží.

Barbados

Barbados, známy aj ako „klenot Karibiku,“ turistom ponúka drahé, no nezabudnuteľné dovolenky. Ak chcete zažiť to najlepšie z Barbadosu, hotel Sandy Lane bude skvelou voľbou. Luxusné izby a reštaurácie s výhľadom na more, golfové ihrisko, tenisové kurty a kokteily z lokálneho rumu – to sú len niektoré z dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť Barbados aj napriek vysokej cene dovolenky.

Antigua

S 365 nádhernými plážami, desiatkami 5-hviezdičkových hotelov a tropickým teplým počasím po celý rok je Antigua jednou z najdrahších destinácií, kam ľudia chodia oddychovať pri mori. Okrem pláží je ostrov Antigua zaujímavý aj vďaka prírodným a kultúrnym pamiatkam. Ak ste ochotní zaplatiť viac ako 20 000 eur za 10 nocí, môžete si po ich návšteve oddýchnuť v súkromnom rezorte so 40 izbami pre vás a vašich hostí.

Talianské jazerá Como a Garda

Jazerá Como a Garda vznikli ľadovcovou činnosťou a dnes sú obľúbeným cieľom mnohých turistov z Európy. Možno ste o nich nepočuli ako o typicky drahých a luxusných dovolenkových destináciách. Dôvodom je, že veľká väčšina turistov sa tu zastaví iba na krátky čas.

Pokiaľ však chcete zažiť vrchol talianskych služieb, luxusných hotelov a výnimočných výhľadov, vily na brehoch týchto jazier vám ich poskytnú. O jedinečnej atmosfére jazier svedčí aj to, že George Clooney si ako miesto na oddych kúpil vilu pri jazere Como.

Havaj

Týchto 8 ostrovov sopečného pôvodu vás určite očarí nádhernou prírodou a pohodovou atmosférou. Havaj patrí medzi destinácie, kde si vyberie každý – nájdete tu mnoho cenovo dostupných ubytovaní pre menej náročných turistov, ale aj súkromné vily na pobreží, kde cena za 10 dní sa pohybuje medzi 50 a 100 000 €. Okrem toho si však pripravte aj dostatok peňazí na zážitky. Havajské ostrovy majú nádhernú prírodu a pamiatky, takže nezabudnite na exkurziu do národného parku so sopkami alebo výlety do havajských chrámov.

Anketa

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia?

Staňte sa investorom

Chcem vedieť viac

Investujte od 100 EUR s priemerným zhodnotením 12,5 % p.a. Investície sú zabezpečené nehnuteľným majetkom.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

-1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Kto dostane v septembri stovku od štátu a kedy mu príde na účet?

20. 9. 2023 | Daniel Výcha

Kto dostane v septembri stovku od štátu a kedy mu príde na účet?

Inflácia síce spomaľuje a vrchol má už za sebou, no jej vplyv v našej ekonomike stále pretrváva. Preto vláda pokračuje v opatreniach, ktoré majú pomôcť najviac zraniteľným skupinám... celý článok

Voľby 2023: Koľko peňazí získajú politické strany za dobrý volebný výsledok?

8. 9. 2023 | Barbora Magočová

Voľby 2023: Koľko peňazí získajú politické strany za dobrý volebný výsledok?

Voľby do NR SR sa blížia a politickým stranám ide o veľa. Nesúperia len o spravovanie krajiny, ale aj o štedré príspevky zo štátneho rozpočtu. O koľko si môžu po voľbách polepšiť z... celý článok

Štátne sviatky a voľné dni v roku 2024 na Slovensku a v Čechách

7. 9. 2023 | Redakcia

Štátne sviatky a voľné dni v roku 2024 na Slovensku a v Čechách

Zabudnite na nostalgiu za voľným letom. Máme pre vás plán oddychu už aj na rok budúci. Štátne sviatky a dni pracovného pokoja predstavujú pre väčšinu ľudí čas na oddych doma alebo na... celý článok

Najväčšie finančné podvody, ktoré pripravili Slovákov o milióny: Prišli ste o peniaze aj vy?

31. 8. 2023 | Daniel Výcha

Najväčšie finančné podvody, ktoré pripravili Slovákov o milióny: Prišli ste o peniaze aj vy?

Investície s výnosom na úrovni niekoľkých desiatok percent. Sporenie, vďaka ktorému si o 25 rokov môžete kúpiť dom. Aj tieto klamstvá zazneli pri najväčších slovenských finančných podvodoch.... celý článok

Ohrozuje umelá inteligencia aj vaše zamestnanie? Každý tretí Slovák je v ohrození

22. 8. 2023 | Daniel Výcha

Ohrozuje umelá inteligencia aj vaše zamestnanie? Každý tretí Slovák je v ohrození

Prežívame revolúciu, ktorú poháňa umelá inteligencia. Dnes už nie je toto tvrdenie prehnané. Umelej inteligencii sa počas posledných mesiacov podarilo preniknúť do viacerých oblastí... celý článok