Slovenský raper peniaze nielen ukazuje. Učí mladých, ako s nimi narábať

Redakcia | rubrika: FINMARKET | 28. 11. 2022
Digitálna doba si vyžaduje nové technológie, ktoré dokážu zaujať súčasných mladých ľudí, ktorí hovoria už iným jazykom ako ich rodičia. Bežné učebnice sa pre nich stávajú často nezrozumiteľné a nudné. Tatra banka preto prišla s úplne novým konceptom vzdelávania v oblasti finančnej gramotnosti. Stačí si stiahnuť aplikáciu a ponoriť sa do hlbín virtuálnej reality a vzdelania.
Slovenský raper peniaze nielen ukazuje. Učí mladých, ako s nimi narábať

Zdroj: Tatra banka

Realitu sa snaží zachrániť tá virtuálna 

Mladí ľudia milujú technológie, mobilné aplikácie aj virtuálnu realitu. To všetko je pekné, no v reálnom živote mladí Slováci v oblasti finančnej gramotnosti za svetom výrazne zaostávajú. Preto sa Tatra banka rozhodla zmeniť tento stav a pristúpila k vzdelávaniu vo finančnej gramotnosti spôsobom, aký je mladej generácii najbližší. Prostredníctvom mobilnej aplikácie VR Generation, v ktorej ich vo virtuálnom svete o peniazoch učí súčasná hviezda hip – hopovej scény, raper Ego.  

V seriálovom prostredí prejdú študenti sami, s učiteľmi, alebo aj rodičmi témy ako história peňazí, ako riadiť príjmy a výdavky, ako sporiť a investovať. Dozvedia sa o bankových produktoch, digitálnej bezpečnosti aj úveroch a poistení. Teda ide všetko o oblasti dôležité pre správne finančné zručnosti.

Pod projektom je podpísaná spoločnosť Virtual Everything, ktorá zabezpečila inovatívne finančné vzdelávanie formou hry po technickej stránke. Tento koncept má ambíciu vysvetliť zábavnou a ľahko pochopiteľnou formou práve zložité finančné témy. 

Rozvoj vzdelávania na Slovensku patrí medzi základné piliere, ktoré v Tatra banke systematicky podporujeme. Som veľmi rád, že sa medzi iniciatívy, ktorými k tomu prispievame, zaradí aj inovatívna forma nadobudnutia vedomostí v nezvyčajnom prostredí virtuálnej reality,“ hovorí Martin Kubík, člen Správnej rady Nadácie Tatra banky a člen predstavenstva Tatra banky. 

O čom je vzdelávanie vo virtuálnej realite? 

Pomocou VR technológie si dokážu mladí ľudia hravou a zaujímavou formou osvojiť dôležité vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti a zároveň môžu zažiť, ako pozitívne dokážu ich život ovplyvniť správne finančné rozhodnutia.

Školy sa mohli prihlásiť k spolupráci a Tatra banka v rámci kampane rozdala už 10 000 cardboardov – okuliarov, vďaka ktorým môžu študenti premeniť svoj smartfón na VR okuliare. O záujme hovorí aj 40 000 stiahnutí aplikácie v pilotnej fáze, ktorá banku inšpirovala k pokračovaniu projektu. Z prieskumu, do ktorého sa po pilotnom projekte zapojilo viac než 500 študentov vyplynulo, že až 93 % z nich sa hra páčila a až 90 % reálne pomohla lepšie pochopiť finančné témy. 

„Mladá generácia sa so smartfónmi v ruke narodila. Je pre nich prirodzené využívať nové technológie,  a aj preto sú pre ňu klasické prístupy k vzdelávaniu prežitkom. Pre učiteľov môže byť výzvou mladých zaujať, “ myslí si Ľudo Cibulka, Innovation Development Manager Tatra banky. 

Samozrejme, aj touto iniciatívou nadväzuje Tatra banka na aktivity spojené so spoločenskou zodpovednosťou a svoj koncept #premodruplanetu.

Zažite vzdelávanie vo virtuálnej realite na vlastnej koži so svojimi deťmi. Aplikácia je dostupná zdarma na  stiahnutie pre kohokoľvek. Pre Apple tu: Connecting to Apple Music. a pre Android tu: VR Generation - Apps on Google Play.

Články v rubrike FINMARKET pripravujeme v spolupráci s obchodnými partnermi a na mieru spoločnostiam, ktoré chcú zoznámiť čitateľov  so svojimi produktmi alebo službami.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Dediči, pozor! Zodpovednosť za dlhy poručiteľa môžu byť veľkou záťažou!

1. 6. 2023 | Barbora Magočová

Dediči, pozor! Zodpovednosť za dlhy poručiteľa môžu byť veľkou záťažou!

Môže veriteľ pri vymáhaní záväzkov poručiteľa siahnuť aj na majetok, ktorý ste nezískali z dedičstva? Čítajte, čo vás čaká, ak ste zdedili aj dlhy.

Rozvádzate sa? Nie vždy máte právo na polovicu majetku

29. 5. 2023 | Barbora Magočová

Rozvádzate sa? Nie vždy máte právo na polovicu majetku

Počítate s tým, že polovica majetku z bezpodielového spoluvlastníctva manželov je automaticky vaša? V tom prípade by ste mali vedieť, že to tak nemusí byť vo všetkých prípadoch. Ktoré... celý článok

Čo všetko nám vzala rastúca inflácia?

24. 5. 2023 | Marek Mittaš

Čo všetko nám vzala rastúca inflácia?

Rastúca inflácia je jedným z najväčších problémov posledných mesiacov. Okrem výrazného zdražovania potravín spôsobuje aj zvyšovanie cien v oblasti bývania, zdravotnej starostlivosti... celý článok

Ako ušetriť na poplatku za odpad? Tipy + príklady úľav v najväčších mestách Slovenska

19. 5. 2023 | Barbora Magočová

Ako ušetriť na poplatku za odpad? Tipy + príklady úľav v najväčších mestách Slovenska

Výška poplatkov za komunálny odpad sa v mnohých obciach stále nedá priamo ovplyvniť tým, koľko vecí reálne vyhodíte do smetí. Existujú však dôvody, pre ktoré môžete žiadať o zníženie... celý článok

830 eur pri narodení dieťaťa: Týka sa aj vás?

17. 5. 2023 | Daniel Výcha

830 eur pri narodení dieťaťa: Týka sa aj vás?

Od mája 2023 platí novela zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, podľa ktorej bude matka oprávnená získať rodičovský príspevok vo výške 829,86 € aj v prípade, že ide o jej štvrté... celý článok