Nový podcast: Vzťah k peniazom si vytvárame do siedmich rokov života

Redakcia | rubrika: Článok | 19. 6. 2024
Ako naše postoje k peniazom ovplyvňujú rodičia a prostredie? A ako si z detstva nesieme zlé návyky, ktoré nás môžu sprevádzať celý život? Nový podcast No Money, No Funny! od portálu Peniaze.sk sa venuje práve týmto otázkam. Moderátorky Diana a Lujza vám priblížia, ako si vytvoriť zdravý vzťah k peniazom, poskytnú tipy na šetrenie a plánovanie rozpočtu a naučia vás, ako učiť finančnú zodpovednosť deti. Zistite viac o tom, ako zmeniť generačnú kliatbu večného nedostatku peňazí a prečo je dôležité finančné návyky osvojiť už v detstve.
Nový podcast: Vzťah k peniazom si vytvárame do siedmich rokov života

Zdroj: Archív Canva

Do akého veku je nastavená väčšina našich postojov k peniazom? Nech si o peniazoch myslíme čokoľvek, každý máme nejaký vzťah k nim. Niekde to začína. Niekde sa berie náš mindset, to nastavenie k nim.

Čo sa zamladi naučíš, v starobe akoby si našiel, hovorí staré príslovie. V oblasti peňazí to naozaj platí. Podľa výskumov si najviac finančných návykov osvojíme do siedmich rokov života.

No Money, No Funny! Nový podcast portálu Peniaze.sk

Práve o vzťahu k peniazom už od kolísky je prvá epizóda nášho úplne nového podcastu No Money, No Funny!. Ako naše postoje k peniazom ovplyvňujú rodičia a prostredie? Nesieme si zlé návyky od detstva? A ako zmeniť generačnú kliatbu večného nedostatku peňazí? Naše moderátorky Diana a Lujza rozoberajú, ako si vytvoriť zdravý vzťah k peniazom, tipy na šetrenie a plánovanie rozpočtu a spôsoby, ako učiť finančnú zodpovednosť deti.

Predstavujeme Dianu a Lujzu, moderátorky podcastu

Keď sa stretnú dve vtipné baby, ktorých vášňou sú peniaze a majú víziu odovzdať svoje skúsenosti ďalším ľudom, zistíte, že rozhovor o peniazoch môže byť zábavný, príjemný a zároveň poučný. Celá Diana a Lujza! Sebareflexia im tiež nechýba.

Budú sa rozprávať o bežných dňoch, vzťahoch, rodine, práci. To všetko je prepletené peniazmi a preto ich nevyčleňujú ako samostatnú odbornú tému. Dajú vám balík All in one Exclusive. Reálnu skúsenosť, z ktorej si každý môže niečo vziať. Hodnotné informácie, ktoré pomasírujú tvoju šedú hmotu. Vtipné skutočné historky, ktoré pobavia a zábavné výzvy na otestovanie samého seba.

Diana Janošťáková je finančná profesionálka s hlbokými znalosťami kapitálových trhov zo Slovenska aj zahraničia. Na kapitálových trhoch a v oblasti investícií pôsobí 20 rokov, počas ktorých bola na strane obchodu aj tradingu, na strane retailu aj veľkých privátnych a korporátnych klientov. Vytvárala portfólia naprieč rôznymi triádami aktív s rôznymi časovými horizontmi.

V časoch pôsobenia v Miláne pravidelne hosťovala v TV Class CNBC Milano Finanza a pravidelne spolupracovala aj so švajčiarskou TV Dukascopy zameranou na financie. Je bývalou vrcholovou športovkyňou a reprezentantkou v krasokočuľovaní, ktorému sa venovala 17 rokov úspešne na Slovensku aj v zahraničí Na Slovensku sa zúčastnila show Hviezdy na ľade (TV JOJ). Financie, matematika a história sú jej obľúbené témy.

Lujza Krištofičová je vodné znamenie, ktoré pláva vo finančných vodách viac ako 10 rokov. Kariéru začala budovať v poisťovni ako maklérka. Neskôr sa v banke starala o podnikateľské subjekty. Aktuálne pracuje ako projektová manažérka na IT oddelení broker poolu. Svoju prax využíva na zlepšovanie a vývoj procesných a technologických riešení ako pre B2B tak aj pre B2C klientov. Dodnes má svoju sieť klientov, ktorým spravuje zmluvy a finančné plány.

Lujza sa cez sociálne siete prihovára ľudskou rečou bežným ľuďom. Už ako dieťa si zaumienila splniť si všetky túžby. Tak si zahrala v slovenskom filme a mala vlastnú radio show. Dušou je večné dieťa s kreatívnym myslením. Ten kto ju pozná o nej hovorí, že prehovorí aj mŕtveho aby vstal.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Experti na granty a dotácie

Viac informácii

Získajte neobmedzený prístup do najväčšej databázy grantov a dotácií na Slovensku. Nájdite ten správny grant pre vašu firmu.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Slováci si berú viac hypoték a poistenie zažíva boom. Pre ekonomiku je to dobré znamenie

23. 7. 2024 | Redakcia

Slováci si berú viac hypoték a poistenie zažíva boom. Pre ekonomiku je to dobré znamenie

Slovenská ekonomika zažila v minulom roku a v prvom polroku 2024 výrazné oživenie, ktoré sa prejavilo na zvýšenej spotrebe domácností. Tento pozitívny trend sa odzrkadlil v náraste... celý článok

Bude Slovensko nasledovať Maďarsko? Nová daň na obzore

19. 7. 2024 | Ivana Sladkovská

Bude Slovensko nasledovať Maďarsko? Nová daň na obzore

Bude mať Slovensko novú daň? Koalícia údajne pracuje s návrhom dane z finančných transakcií, ktorá by ukrojila z každej výplaty, faktúry či výberu z bankomatu malú čiastku. Ministerstvo... celý článok

Peňaženky Slovákov si vydýchnu, inflácia dosiahla trojročné minimum

15. 7. 2024 | Ivana Sladkovská

Peňaženky Slovákov si vydýchnu, inflácia dosiahla trojročné minimum

Peňaženky Slovákov si môžu po dlhej dob vydýchnuť. Spotrebiteľské ceny v júni 2024 stagnovali, čo signalizuje spomalenie rastu cien tovarov a služieb. Medziročná inflácia sa drží na... celý článok

Pozor: Štát od vás stále môže vymáhať poplatok, ktorý zrušil. Týka sa takmer každého

11. 7. 2024 | Barbora Magočová

Pozor: Štát od vás stále môže vymáhať poplatok, ktorý zrušil. Týka sa takmer každého

Koncesionárske poplatky sú zrušené už presne rok a zrušená je aj samotná RTVS. To však neznamená, že štát zabudol na nevybraté koncesionárske poplatky. Výzva na zaplatenie vám môže... celý článok

Sú peniaze koreň všetkého zla, alebo kľúčom k úspechu? Otestujte sa a zistite, aký ste finančný typ

3. 7. 2024 | Redakcia

Sú peniaze koreň všetkého zla, alebo kľúčom k úspechu? Otestujte sa a zistite, aký ste finančný typ

Prečo je dôležité s deťmi hovoriť o peniazoch? Ako to ovplyvní ich vzťah k peniazom a aké sú najčastejšie postoje ľudí k peniazom? O tom a omnoho viac sa v ďalšom diely podcastu No... celý článok