Tipy, ako sa šikovne a lacno dopraviť na letisko v Prahe

Roland Regely | rubrika: Článok | 21. 6. 2019
Medzinárodné letisko v Prahe láka okrem Čechov aj Slovákov množstvom zaujímavých leteckých spojení. Pozreli sme sa na to, ako sa tam najlepšie viete dopraviť z našich končín.
Tipy, ako sa šikovne a lacno dopraviť na letisko v Prahe

Zdroj: Shutterstock

Priame spojenie s letiskom Praha zatiaľ Slováci nemajú. Avšak vďaka výbornému prepojeniu autobusovými linkami či vlaku možno do Prahy cestovať pomerne komfortne a lacno. Z viacerých miest v Prahe premáva mestská hromadná doprava a to aj v noci. Alternatívou je aj cesta autom a parkovanie priamo na letisku.

Na letisko v Prahe autobusom

Do Prahy viete cestovať vďaka autobusovým linkám spoločností ako Regiojet alebo Flixbus. Spiatočný lístok vyjde minimálne na 26 eur. Výhodou napr. pri cestovaní Regiojetom je, že lístok môžete ešte 15 minút pred odjazdom stornovať a každý cestujúci má k dispozícii multimediálnu zábavu, noviny, časopisy, teplý nápoj, elektrickú zásuvku a Wi-Fi pripojenie na území Európy.

Autobusmi sa viete dopraviť do centra Prahy, odkiaľ už môžete na letisko cestovať alternatívnou dopravou. Obľúbenou alternatívou je „Airport Express“. Autobus premáva z hlavnej vlakovej stanice priamo k terminálu. Štartuje každých 30 minút od skorého rána do neskorého večera. Cesta na letisko trvá zo stanice zhruba polhodinu a lístok stojí okolo 2 eur.

Z Prahy Florenc sa na letisko dostanete 17-krát denne. Pre cestujúcich zo Slovenska môže byť niekedy problém nenadväzujúci spoj. A tak sa vám cesta môže predĺžiť aj na 8 hodín. Ďalšou alternatívou v rámci Prahy je Autobus Žlutý zo zastávky Florenc. Niektoré spoje idú priamo na letisko, lístok kúpite cez internet alebo rovno na zastávke. Žlutý však nechodí až tak často na letisko ako ostatné spoločnosti.

Na letisko Praha sa viete v rámci mesta dopraviť aj kombináciou metra a autobusu MHD. Potrebujete sa napojiť na zelenú linku metra A smerom do Nemocnice Motol a vystúpite na zastávke Nádraží Veleslavín, kde už stačí sledovať značenie s piktogramom lietadla – to vás privedie na zastávku autobusu, kde nastúpite na autobus 119, s ktorým ste na letisku zhruba za 20 minút.

 

Na letisko v Prahe vlakom

Vlak stojí približne rovnako ako autobus, opäť však musíte prestupovať v rámci centra Prahy. Premáva dvakrát denne, začínajúc najskôr už pred šiestou. Ostatné vlaky premávajú celý deň, každé dve hodiny a ich cena začína od 30 eur za spiatočný lístok. Cesta vlakom z Bratislavy do Prahy zvyčajne trvá okolo 4 hodín.

Vlakom sa do Prahy dopravíte aj z východného Slovenska. Z Košíc najrýchlejšie za osem hodín, obojsmerný lístok stojí 36 eur.

Na letisko v Prahe autom

Pomerne komfortnou, avšak o niečo drahšou alternatívou je cestovanie autom. Tu však treba počítať s vyššími nákladmi – pohonné hmoty, diaľničná známka a parkovanie na letisku. Ak však zaplníte auto plným počtom ľudí, môže to vyjsť aj lacnejšie, prípadne v rovnakej cene ako autobusom či vlakom.

Expresné parkovisko pre krátkodobé státie je ideálnym riešením pre tých, ktorí na letisko privezú cestujúcich alebo plánujú cestujúcich vyzdvihnúť bez zdržania. 15 minútové státie na expresných parkoviskách je zdarma, potom je státie spoplatnené regulačným poplatkom. Státie 16 až 30 minút je spoplatnené sumou 100 Kč, po 30 minútach sa každých ďalších 30 min spoplatňuje ďalšími 100 Kč.

Ak sa chystáte parkovať na letisku niekoľko dní, odporúčame rezervovať parkovanie online. Výhody online rezervácie spočívajú vo výhodnejšej cene a garantovanej parkovacej kapacite. Pri rezervácii online môžete parkovať od 990 Kč na 7 dní.

Na letisko v Prahe letecky

Okrem autobusovej alebo železničnej dopravy sa dá do Prahy cestovať aj letecky, s českým národným dopravcom ČSA. Po novom však už len z Košíc, letecké spojenie z Bratislavy bolo zrušené.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Anketa

Aký spôsob dopravy preferujete pri ceste do Prahy?

Roland Regely

Problematika, ktorou sa zaoberá v článkoch je široká a postihuje väčšinu oblastí ekonomického života jednotlivca alebo skupiny. V jeho článkoch nájdete zaujímavé postrehy, ktoré sa týkajú dôchodkov, dopravy alebo bežného... Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+5
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Naposledy navštívené

Obchodný, živnostenský register