kapitálová hodnota

Kapitálová hodnota je výraz používaný aj v poistení osôb. Konkrétne ide o kapitálové životné poistenie, ktoré poistenec uzatvára kvôli dvom možným udalostiam. Prvou je prípad smrti a druhou je dožitie. To znamená, že si klient určí poistnú sumu a tá bude, v prípade jeho smrti, vyplatená oprávnenej osobe. V prípade dožitia je suma vyplatená poistencovi. Kapitálová hodnota u väčšiny poisťovní začne stúpať až po uplynutí dvoch rokov, zároveň je každý rok vyššia. V prípade zrušenia zmluvy pred uplynutím tejto doby poisťovňa klientovi nič nevypláca. Ak sa zmluva zruší až po uplynutí tohto terínu, vypláca sa suma, ktorá zodpovedá aktuálnej kapitálovej hodnote.

Komentár: Elektromobilita: Blíži sa bod zlomu

Článok | Jozo Perić | 4. 9. 2020

+2

Predaj elektrických vozidiel aj napriek koronakríze láme rekordy. V Nemecku sa ich predaj od prvej polovice roka 2019 v porovnaní s prvým polrokom 2020 takmer zdvojnásobil. Dôležité je aj pozorovanie poklesu predaja bežných automobilov s benzínovým motorom o najmenej 20 %.

7 zmien, ktoré ovplyvnia podnikateľov v roku 2018

Článok | Barbora Magočová | 15. 2. 2018

0

Aj rok 2018 prináša podnikateľom ďalšie nové povinnosti. Novoty sa týkajú nielen podnikania formou obchodnej spoločnosti, ale aj tzv. živnostníkov. Chcete byť v obraze? Prečítajte si článok.

Výpočet čistej mzdy 2024

Rozšírená verzia kalkulačky

Ďalšie kalkulačky