Bitcoin čoskoro prekoná hodnotu milión dolárov, tvrdí známa tvár kryptosveta

Marek Rodák/Kryptomagazín.sk | rubrika: Článok | 15. 5. 2024
Jack Dorsey, spoluzakladateľ Twitteru a veľký priekopník kryptomien, tvrdí, že hodnota Bitcoinu prerazí strop v podobe milióna dolárov. Za jeho názorom je naozaj dobrý dôvod.
Bitcoin čoskoro prekoná hodnotu milión dolárov, tvrdí známa tvár kryptosveta

Zdroj: DALL·E/IvanaS

Bitcoin je často diskutovanou témou. Súčasná prestávka v raste je dobrou príležitosťou na vydávanie predikcií, rôzne rozhovory a pod. Tie umožňujú dostať sa hlbšie do uvažovania rôznych analytikov. Jednou z významných postáv súčasnej kryptomenovej komunity je aj Jack Dorsey, v súčasnosti riaditeľ spoločnosti Block. Jeho predikcia je dlhodobá a súvisí až s obdobím po nasledujúcom halvingu. Ako termín si vybral okrúhly rok 2030. V tom čase podľa jeho názoru bude Bitcoin v hodnote 1 000 000 dolárov, píše Kryptomagazín.sk.

Bitcoin porastie, tvrdí Dorsey

Jack Dorsey, spoluzakladateľ Twitteru a významný podporovateľ kryptomien, vyvolal rozruch vo finančnom svete svojou predpoveďou. Myslí si, že cena Bitcoinu dosiahne jeden milión dolárov do roku 2030. Táto odvážna predpoveď prichádza v čase, keď Bitcoin pokračuje v zaznamenávaní významného rastu a získava na popularite ako alternatívna investícia aj platobný prostriedok. Podstatné sú však primárne dôvody, prečo to tvrdí.

 

 

Podľa Dorseyho je kľúčom k tak dramatickému nárastu ceny Bitcoinu jeho rastúca adopcia, ktorá sa podľa jeho názoru stane exponenciálnou. Bitcoin sa čoraz viac prijíma nielen medzi individuálnymi investormi, ale aj v podnikateľskej sfére a medzi vládnymi inštitúciami. To by mohlo viesť k masívnejšiemu prílivu kapitálu do Bitcoinu, a tým aj k výraznému zvýšeniu jeho ceny. Postup adopcie je nepopierateľnou skutočnosťou.

Dorsey tiež poukazuje na technologické inovácie v rámci blockchainu a Bitcoinu, ako sú lepšia škálovateľnosť a bezpečnosť, ktoré by mohli prispieť k jeho väčšiemu prijatiu a zvýšenej dôvere užívateľov. Zlepšenie týchto technologických aspektov by mohlo znížiť transakčné poplatky a zvýšiť rýchlosť transakcií, čo by Bitcoin urobilo atraktívnejším pre širšie spektrum používateľov.

Dopad na trhy a ekonomiku

 

 

Predpoveď ceny Bitcoinu na úrovni jedného milióna dolárov má potenciál výrazne ovplyvniť globálnu ekonomiku. S rastúcou hodnotou Bitcoinu sa môže zvýšiť jeho vplyv na finančné trhy, a tým môže dôjsť k preskupeniu finančných aktív. Následne v tom investori môžu hľadať ochranu pred infláciou a ekonomickou neistotou v digitálnych menách.

Významné je tiež poukázať na to, že takáto vysoká predpoveď ceny tiež zvyšuje volatilitu v očakávaniach trhu. Investori môžu začať špekulovať na raste ceny, čo by mohlo viesť k výrazným výkyvom v krátkodobom horizonte. Napriek tomu, že dlhodobý výhľad pre Bitcoin vyzerá podľa Dorseyho sľubne, je dôležité, aby si investori boli vedomí rizík spojených s volatilitou kryptomeny. 

Predpoveď Jacka Dorseyho, že Bitcoin dosiahne hodnotu jedného milióna dolárov do roku 2030, je nepochybne odvážnym tvrdením. Viditeľne odráža jeho silnú vieru v budúcnosť digitálnych mien. Táto predpoveď pritom nie len podnecuje debatu o hodnote a stabilite Bitcoinu, ale zároveň motivuje trhy, investorov a vývojárov, aby zvážili dlhodobý potenciál a význam kryptomien v modernom svetovom hospodárstve.

Marek Rodák/Kryptomagazín.sk

Redaktor portálu Kryptomagazín.sk Ďalšie články autora.

Účet s bonusom až do 60 €

Chcem bonus

Založte si Účet pre zelenší svet online – kvôli prírode aj pre seba! Na 12 mesiacov zadarmo a s podporou enviroprojektov.

Advertisement

Daňové priznanie v predĺženom termine online

Kompletné daňové priznanie online za 15 minút a 19,90 eur. Pre našich čitateľov exkluzívna zľava 10%.

DníHodínMinútSekúnd
Nechcem sa stresovaťZľavový kód: PENIAZE10

Ak chcete riešiť dane po starom, máme pre vás inteligentné formuláre.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Uľaví sa podnikateľom, kryptoinvestori pocítia zmeny. Prezidentka podpísala nové zákony

9. 5. 2024 | Redakcia

Uľaví sa podnikateľom, kryptoinvestori pocítia zmeny. Prezidentka podpísala nové zákony

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala dve novely, ktoré sa týkajú podnikania a investícií. Novela pre podnikateľov odstráni administratívnu záťaž a byrokraciu. Zároveň sa menia pravidlá... celý článok

Vo svete kryptomien sa chystá niečo veľké, naznačuje to typický signál

2. 5. 2024 | Marek Rodák/Kryptomagazín.sk

Vo svete kryptomien sa chystá niečo veľké, naznačuje to typický signál

Kryptomeny sa chystajú podľa analytikov na veľkú udalosť. Je ňou altcoinová sezóna. Zistili to podľa poplatkov na sieti Ethereum.

Týždeň s kryptomenami: Hrajkanie sa s bitcoinom pokazilo ceny, halving je v tom nevinne

29. 4. 2024 | Tomáš Krause

Týždeň s kryptomenami: Hrajkanie sa s bitcoinom pokazilo ceny, halving je v tom nevinne

Polovičná hodnota nezvýšila cenu bitcoinu, ale ako sa zdraželi transakcie! Zatkli autorov peňaženky Samourai, MMF chváli bitcoin, Švajčiari ho (niektorí) chcú zapísať do ústavy a zakladateľ... celý článok

Bitcoin oslavuje 15 rokov, zakladateľ FTX čelí až 115 rokom väzenia...

7. 11. 2023 | Redakcia

Bitcoin oslavuje 15 rokov, zakladateľ FTX čelí až 115 rokom väzenia...

Pred 15 rokmi bola publikovaná biela kniha o bitcoinoch, zakladateľ FTX je vinný a hrozí mu 115 rokov väzenia, vyhľadávanie frázy o bitcoinoch na Googu prudko rastie, phishing útočí... celý článok

20 bitcoinov za jednu transakciu? Bitcoin má nový rekor

18. 9. 2023 | Redakcia

20 bitcoinov za jednu transakciu? Bitcoin má nový rekor

Vo svete krypta sa stále niečo deje. Investori v tomto odvetví už sú zvyknutí na rýchle a prudké zmeny, ale aj ich vie niekedy situácia zaskočiť. Minulý týždeň bol skutočne bohatý na... celý článok