Netradičný biznis

Deti často netušia, za akú prácu majú rodičia peniaze, hovoria zakladatelia Bystrých Detí

Článok | Ivana Sladkovská | 4. 5. 2024

0

Žitie od výplaty do výplaty a bedákanie nad tým že nemáme peniaze, sa veľmi ľahko prenáša aj na deti. V dospelosti majú tendenciu žiť práve takto, aj keď sú ich príjmy dostatočné. Manželia Riskovci nič neriskujú, svoje deti učia, ako zaobchádzať s peniazmi. A naučia to každé slovenské dieťa.

Talent a inovácie máme aj u nás, na Slovensku

Článok | Redakcia | 4. 5. 2024

0

Projekt „Vyrobené na Slovensku“ predstavuje významnú platformu a podporu pre domáce výrobky a služby, s ambíciou propagovať ich aj za hranicami Slovenska. V našom rozhovore s Michalom Hollánom, jedným zo zakladateľov projektu, sa detailnejšie priblížime k tejto inovatívnej iniciatíve, ktorá aktívne podporuje domácu tvorivosť. Súčasne vám predstavíme dynamiku tejto neziskovej organizácie a jej úsilie o vytvorenie silného prepojenia medzi slovenskými výrobcami a ich medzinárodným publikom.

Renesancia drevárskeho umenia: St.vol vytvára z kalamitného dreva dizajnové ikony

Článok | Redakcia | 3. 5. 2024

0

V tichých kútoch východného Slovenska, kde kedysi stála iba stará stodola, dnes prekvitá nábytkárske umenie, ktoré v sebe nesie príbeh a dušu storočného dreva. Spoločnosť St.vol, ktorú sme nedávno navštívili s projektom Vyrobené na Slovensku, nás privítala vo svojom svete, kde staré a pre niekoho možno nepoužiteľné drevo dostáva nový život.

Výpočet čistej mzdy 2024

Rozšírená verzia kalkulačky

Ďalšie kalkulačky