Svetový deň populácie

Kedy oslavujeme:
Od kedy:
1989
Zaviedol:
UNFPA (Fond OSN pro populační činnost)
Svetový deň populácie

Zdroj: Růžičková / DALL-E

Meniny má:

Milota

Svetový deň populácie je medzinárodný sviatok, ktorého cieľom je upozorniť na význam populácie a populačných otázok. Oslavuje sa každoročne 11. júla. Tento deň vyhlásila Rada guvernérov Rozvojového programu OSN v roku 1989 ako reakciu na záujem a dôležitosť problémov spojených s rastúcou populáciou.

Jedným z hlavných cieľov tohto dňa je zvýšiť povedomie o význame populácie na celosvetovej úrovni. Nezriedka sa diskutuje o témach, ako je rastúca populácia, dôsledky a výzvy, význam plánovania rodiny, rodová rovnosť, detská práca, chudoba a ľudské práva. Jedným z cieľov je propagovať a podporovať právo každého jednotlivca a páru rozhodovať o veľkosti svojej rodiny a časovom rozvrhu pôrodov.

Svetový deň populácie preto predstavuje významný míľnik na ceste k riešeniu problémov spojených s rýchlo rastúcou populáciou a dôležitých otázok, ktoré v tejto súvislosti vznikajú. Jeho hlavným cieľom je podporiť širokú diskusiu, vzdelávanie a zvyšovanie povedomia o týchto otázkach.

Súvisiace otázky a odpovede (FAQ)

  • Svetový deň populácie pripadá na 11. júla.
  • Svetový deň populácie zaviedol(a) UNFPA (Fond OSN pro populační činnost).
  • Svetový deň populácie je vyhlásený od roku 1989.

Zdieľajte článok, než ho zmažem

Text vytvorený umelou inteligenciou neprešiel redakčnou kontrolou. Vychádza z relevantných zdrojov, napriek tomu si informácie vždy overujte.

Máte radi tento medzinárodný deň?

0
Áno Nie

Obľúbené témy

Nadchádzajúce štátne sviatky

Nadchádzajúce prázdniny

Nadchádzajúce meniny

Nina
Margita
Kamil
Henrich
Drahomír
Bohuslav
Kamila
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Konkrétny medzinárodný deň?

Súvisiace články na tému Sviatky, Štátne sviatky, prázdniny