Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

SEO optimalizácia vám pomôže zvýšiť tržby

SEO Text

Ak ste sa rozhodli pre založenie akciovej spoločnosti alebo eseročky, mali by ste vedieť, akú silu má vaša internetová stránka resp. eshop. V prípade, že ponúkate služby alebo predávate tovar, je veľmi dôležité, aby ste boli vo výsledkoch vyhľadávania Googlu a ostatných vyhľadávačov, na prvej strane výsledkov. Prečo? Možno celú túto situáciu najlepšie vysvetľuje vtip o tom, že druhá stránka výsledkov na Googli je najlepším miestom, kde skryť mŕtvolu. Nikto ju tam nenájde. A čo to tá SEO optimalizácia je a ako vám pomôže? 

 
Reklama

Čo je SEO optimalizácia

SEO je skratka zo Search Engine Optimalization, čo v preklade znamená optimalizáciu vašej webovej stránky tak, aby sa s ňou internetové vyhľadávače kamarátili. Prečo je toto kamarátstvo dôležité? Čím má Google vašu stránku radšej, tým sa v jeho výsledkoch vyhľadávania zobrazuje vyššie. Na SEO by ste mali myslieť predtým ako sa vytvorenie web stránky stáva skutočnosťou. Ak máte problémy s umiestnením vašej stránky a ste nespokojný, objednajte si SEO analýzu.

Najprv analýza, potom optimalizácia

Aby sa vedelo, čo treba optimalizovať, musíte najprv analyzovať a odhaliť chyby. SEO analýza tieto chyby odhalí, najčastejšie to býva nedostatok obsahu, zlé popisky, nesprávne zvolené titulky či nadpisy a duplicitný obsah. Na základe výsledkov analýzy sa určí, ako bude prebiehať optimalizácia. Jednou z najdôležitejších súčastí je poriadny linkbuilding. Čo to je a ako funguje?

Čo je linkbuilding

Linkbuilding je tvorba spätných odkazov, ktoré smerujú z „cudzej“ stránky na váš web. Načo je to dobré? V jednoduchosti je to tak, že čím viac odkazov z externých stránok smeruje na tú vašu, tým je váš web v očiach Googlu relevantnejší. A čím je relevantnejší, tým sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania vyššie. A čím ste vyššie, tým viac ľudí vás navštívi a čím viac ľudí vás navštívi, tým máte viac zákazníkov. Takto to funguje. Ale pozor, linkbuilding musí byť naozaj kvalitný, neoplatí sa vám na ňom šetriť. Ušetriť vám pomôže toner HP CF283a alebo LED osvetlenie, no nikdy to nerobte pri linkbuildingu. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz