Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Aktuálne zo sveta peňazí

5 dôležitých faktov pre začínajúcich investorov

17.07.2020  |  Peniaze.sk

Naučte sa investovať a spoznajte princípy, podľa ktorých sa riadia skúsení investori.

Ak nutne potrebujete peniaze, využite pôžičku

30.08.2019  |  Peniaze.sk

V živote to nemá každý vystlané ružami. Často nám osud prinesie také skúšky, v ktorých si nevieme dať rady. 

Ako začať s investovaním? Tieto 4 tipy vám s tým pomôžu

10.12.2018  |  ČSOB

Vložiť peniaze na termínovaný vklad či sporiaci účet s očakávaním, že úroky vám dokážu zarobiť na nové auto, štúdium pre svojho potomka či postarať sa o slušnú rentu na dôchodku, je odvážne.

Ako sa bude v roku 2018 počítať čistá mzda v Českej republike

11.12.2017  |  Finance.sk

Ak pracujete v Českej republike na skrátený úväzok, v roku 2018 si pohoršíte. Naopak, rodičia a zamestnanci s vyšším príjmom budú na tom lepšie. Prečítajte si, ako sa tam bude v roku 2018 počítať čistá mzda.

4 dôvody, prečo povinné zmluvné poistenie neplatíte zbytočne

24.07.2017  |  ČSOB

Ak sa vám zdá, že povinné zmluvné poistenie platíte zbytočne, predstavte si, že ste zavinili nehodu a nemáte uzavreté poistenie. Všetky náklady by od vás boli vymáhané súdnou cestou a exekúciami.

Chcete si kúpiť auto, rekonštruovať alebo plánujete iný výdavok? Kde získať financie?

24.05.2017  |  ČSOB

Na jar väčšina z nás ožíva. Príroda sa prebúdza, všetko kvitne a my sme akýsi veselší. Vtedy dostávame nové podnety do mozgu. Ako tak vidíme všetko kvitnúť a užívame si dlhšie dni, máme chuť budovať a zveľaďovať náš majetok a komfort.

Pár príjemných benefitov sa vždy hodí

08.12.2016  |  SEO Text

Ľudské zdroje sú dnes dôležitým prvkom pracovného procesu. Dokonca hlavnou časťou. Firma si prostredníctvom nich zabezpečuje strategické vykonávanie konkrétnych činností, na základe čoho dosahuje svoj zisk.

Kvalitná modernizácia kancelárskeho systému

08.12.2016  |  SEO Text

Veľa podnikateľov a spoločností si pri zriaďovaní alebo obnove svojich kancelárskych priestorov nechá poradiť od konkrétnych odborníkov. S našou pomocou to môžete zvládnuť aj svojpomocne.

Nenáročné spôsoby riadenia firmy

08.12.2016  |  SEO Text

Podnikanie online nie je dnes už žiadnou novinkou. Prepojené systémy a množstvo informácií na jednom mieste. Všetko sa ľahšie organizuje, máte väčší prehľad a jednotlivé postupy nie sú časovo, ani finančne náročné ako v minulosti.

Ako sa správne starať o váš web

08.12.2016  |  SEO Text

Nie je to nič nové, ak sa ľudia pýtajú na podstatu internetu. Niekto ju pochopí hneď a iný sa s týmto pojmom pasuje dlhšiu dobu. Je veľa úspešných ľudí, ktorí si prostredníctvom webových portálov dobre zarobili. Martha L. Foxová patrí k jedným z nich a predsa o nej veľa nevieme.

Ako čeliť neľútostnej konkurencií

08.12.2016  |  SEO Text

Globalizácia síce prináša do podnikania množstvo výhod a príležitostí, no zároveň aj spôsobuje obrovský nárast konkurencie. Tej, s menej zaťaženými ekonomikami, ako je Čína a India, ale aj so západnou časťou sveta.

Osobný predaj je stále dôležitý

08.12.2016  |  SEO Text

Osobný kontakt sa vytráca. Nielen zo životov dnešných ľudí, ale aj z dostupných prevádzok. Nejeden kamenný obchod svoju činnosť obmedzuje na minimum zamestnancov a viaceré služby už ponúka cez webové stránky.

Jednoduché pomôcky pre podnikateľov

08.12.2016  |  SEO Text

Život podnikateľa nie je vždy prechádzkou ružovým sadom. Denne čelí neľútostným výzvam trhu a je to proces, ktorý si vyžaduje riešenie menej alebo viac zložitých záťažových situácií.

Peniaze vám pomôže ušetriť energeticky efektívna domácnosť

05.08.2016  |  SEO Text

Zdajú sa vám náklady za vašu domácnosť príliš vysoké a vždy po prečítaní sumy na účte máte pocit, že potrebujete liečbu bolesti hlavy? Môžete ich efektívne znížiť tak, aby ste ušetrili mesačne desiatky eur a zároveň sa stali energeticky efektívnou domácnosťou. Čím začať?

Efektívny sklad zvýši hodnotu vašej firmy

04.08.2016  |  SEO Text

Hodnotu vašej firmy ovplyvňuje množstvo faktorov, jedným z nich je aj efektívny sklad. Každý, kto tento priestor potrebuje pre svoje podnikanie, sa snaží o jeho maximálnu efektivitu – využitie priestoru, žiadne prestoje, motivácia zamestnancov, optimálne rozmiestnenie skladových regálov či používanie špeciálnych softvérov a systémov. Ak chcete zvýšiť efektivitu vášho skladu a s ním aj hodnotu vašej firmy, mali by ste začať regálovými systémami.

Zjednodušte si začiatky podnikania

03.08.2016  |  SEO Text

Hoci podnikateľské prostredie na Slovensku patrí k tým najhorším v Európskej únii, stále je to dobrý spôsob, ako sa osamostatniť, získať väčšiu slobodu a robiť to, čo vás baví. Samozrejme, že to nie je jednoduché, nemusíte uspieť ani vtedy, keď ste mali najlepšie hodnotené seminárne práce na fakulte manažmentu, aj preto to chce poriadnu dávku odvahy. Nedajte sa odradiť hneď na začiatku, keď zistíte, čo všetko musíte urobiť pre založenie firmy. Zaberie vám dva týždne, ale tomuto procesu sa môžete vyhnúť.

Ako byť úspešný v silnej konkurencii

02.08.2016  |  SEO Text

Uspieť v silnej konkurencii je náročné, ale nie nemožné. Byť úspešný môžete aj vtedy, keď máte sídlo firmy na rovnakej ulici, kde sú vaši najväčší konkurenti – ak si otvoríte kaviareň na mieste, kde sú už v okolí tri ďalšie, automaticky to neznamená neúspech. Aby ste však uspeli, musíte urobiť niečo navyše, ako len variť skvelú kávu. Musíte skúsiť vašu konkurenciu predbehnúť. Ako na to?

Šetrite čas aj peniaze tak, aby váš podnik neutrpel

01.08.2016  |  SEO Text

Mnoho podnikateľov sa rozhodlo pre optimalizáciu nákladov. Nie vždy je to správna cesta, a keď šetríte tam, kde to poškodí váš podnik, je to skratka k neúspechu. Preto je veľmi dôležité si rozmyslieť oblasti, kde môžete zosekať svoje náklady a identifikovať tie miesta, kde si šetrením budete píliť konár sami pod sebou. Jednou z častých oblastí, kde podnikatelia škrtajú náklady, sú inovácie.

Prečo by mali mladí ľudia skúsiť prácu v zahraničí

01.08.2016  |  SEO Text

Európska únia priniesla obrovské množstvo výhod, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť. Už sme zabudli, keď sme museli stáť v kolónach na hraniciach s Rakúskom a bez pasu sme sa nedostali nikam okrem Česka. Nehovoriac o tom, že vďaka EÚ máme teraz otvorený pracovný trh, takže ak sa dnes rozhodnete ísť pracovať do Nemecka, potrebujete iba občiansky preukaz a môžete ísť na to. Práve nad prácou v zahraničí váha mnoho mladých ľudí – áno, či nie? Tu sú dôvody, prečo by ste to mali skúsiť.

Všetko, čo potrebujete vedieť o stravných lístkoch

09.02.2016  |  Finance.sk

Gastro lístky, stravné lístky, jedálne kupóny, alebo jednoducho „gastráče“. To je množstvo pomenovaní pre ten istý produkt. Ide o peňažné poukážky v rôznych hodnotách, ktoré slúžia ako platidlo za jedlo a nápoje. Stravné lístky si môžete kupovať sami (v prípade, že ste živnostník), alebo ich dostávate od svojho zamestnávateľa. Prečo a načo ich vôbec využívať? Ako si ich správne kúpiť a použiť? Tu nájdete odpovede.  

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz