Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Ak nutne potrebujete peniaze, využite pôžičku

Peniaze.sk

V živote to nemá každý vystlané ružami. Často nám osud prinesie také skúšky, v ktorých si nevieme dať rady. 

 
Reklama

Každému jednému človeku sa môže stať, že sa dostane do situácie, kedy bude nutne potrebovať peniaze, ktoré nemá. Napríklad môžete ochorieť a nebude môcť dlhšiu dobu pracovať, čím sa vám zastavia finančné prostriedky alebo sa môže stať nešťastie v rodine – zomrie vám nečakane blízka osoba a vy ste bez peňazí a nemáte nebožtíka za čo pochovať. Alebo ste len jednoducho v situácií, kedy vám nevyšli peniaze a potrebujete pár stoviek eur do ďalšej výplaty.

Pre každú situáciu existuje riešenie. A všetky tieto nečakané situácie majú spoločný faktor – potrebujete peniaze. Perfektným riešením je možnosť využitia pôžičky.

Pôžička z banky 

V situáciách, kedy potrebujete peniaze, máte na výber dve možnosti. Môžete si požičať od rodiny či známych alebo môžete požiadať o pôžičku. Ak vám nikto z okolia nepožičia peniaze, v takom prípade vám ostáva už len druhá možnosť.

Požiadať o pôžičku môžete priamo vo svojej banke alebo inej konkurenčnej. V tomto prípade platí, že kde vám poskytnú výhodnejšie podmienky, tam čerpajte pôžičku. Veľkou výhodou pôžičky z banky je, že peniaze môžete čerpať bez udania dôvodu (niekedy však banky vyžadujú dokladovať účel použitia) a finančné prostriedky máte na účte k dispozícií takmer okamžite. Takže ak sa ocitnete v situácií, kedy súrne potrebujete peniaze, v takom prípade je ideálne zájsť do vašej banky a pozrieť sa na možnosti poskytnutia pôžičky. Ak vám nebudú vyhovovať, poobzerajte sa po ponukách iných bánk.

Pôžičku z banky môžete využiť aj v prípade, že snívate o rekonštrukcii bytu a momentálne vám však neostali žiadne peniaze.

Pôžička z nebankovej inštitúcie

Môžete využiť i nebankovú pôžičku, ktorá sa zameriava na pôžičky s menšími sumami peňazí. Výhodou je, že nemusíte strácať čas dokladovaním účelu využitia finančných prostriedkov. Tento typ pôžičky si dokáže vybaviť každý sám, bez nutnosti niekam chodiť – pôžičku si jednoducho vybavíte z pohodla domova priamo cez internet alebo prostredníctvom telefónu. Peniaze z nebankovky máte k dispozícií prevažne do 24 hodín od schválenia pôžičky. 

Pri tomto type rýchlej pôžičky vám však radíme byť opatrní, pretože tá je často nevýhodná a na úkor veľkých úrokov a preplatenia celej pôžičky. Z nebankovej inštitúcie odporúčame čerpať až v momente, kedy vám žiadna banka nebude ochotná schváliť pôžičku.

Pri využití pôžičky dbajte na poistenie

Pri každej jednej pôžičke je dôležité myslieť aj na neočakávané udalosti či situácie. Môže nastať situácia, kedy v budúcnosti nebudete schopní zaplatiť splátku a môžete sa tak dostať do veľmi nepríjemnej situácie.
V takýchto prípadoch je dobré pri čerpaní pôžičky myslieť na jej poistenie. Vďaka nemu si poistíte nielen vás, ale aj vašu rodinu pred problémami s finančnými záväzkami. V prípade poistenia akejkoľvek pôžičky však musíte rátať s tým, že vaša mesačná splátka sa o nejakú sumu prevýši.

K dispozícií sú dva druhy poistenia:

  • Základné poistenie pre prípad smrti, plnej alebo trvalej invalidity či pracovnej neschopnosti
  • Komplexné poistenie pre prípad smrti, plnej alebo trvalej invalidity či pracovnej neschopnosti

Mnohých z vás určite zaujíma, čo všetko ovplyvňuje výšku postenia pôžičky. V prvom rade to je výška pôžičky, doba splácania, typ úveru a dôležité sú aj riziká, voči ktorým chce byť klient krytý. Poistenie pôžičky je oveľa lacnejšie ako poistenie hypotéky a čo sa týka pokrytia rizika, tak čím ich je viac, tak pochopiteľne je i poistenie drahšie.

Ak si aj poistíte svoju pôžičku, nezabudnite sa oboznámiť s podmienkami poistenia. V tých môže byť spomenuté, čo všetko platí poisťovňa a naopak, čo poisťovňa neuhradí.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz