Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

4 dôvody, prečo povinné zmluvné poistenie neplatíte zbytočne

ČSOB

Ak sa vám zdá, že povinné zmluvné poistenie platíte zbytočne, predstavte si, že ste zavinili nehodu a nemáte uzavreté poistenie. Všetky náklady by od vás boli vymáhané súdnou cestou a exekúciami.

 
Reklama

Povinné zmluvné poistenie predstavuje formu akejsi finančnej zodpovednosti voči všetkým účastníkom cestnej premávky, vrátane vás. Finančne kryje ujmy na zdraví a materiálne škody, ktoré vznikajú pri zavinení dopravných nehôd. Neuzavretie poistenia je trestné a pri zavinení škodovej udalosti vás môže dohnať až k exekučným konaniam. Prečítajte si štyri zásadné dôvody, prečo sa PZP oplatí uzavrieť a zodpovedne platiť.

• Na ceste si nemôžete byť istý

Akokoľvek skúseným šoférom ste, na ceste si nikdy nemôžete byť ničím istý. Vinníkom škody na zdraví či majetku sa totiž môžete stať aj vtedy, keď máte vozidlo plne pod kontrolou a zdanlivo nič vám nehrozí – napríklad odstrelením kameňa na čelné sklo protiidúceho auta.

nehoda

• Bez neho vám hrozí pokuta

Azda najpresvedčivejším argumentom pre uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je fakt, že je stanovené zákonom. Jazdenie bez povinného zmluvného poistenia je teda nezákonné a stíhateľné pokutou. Obvodný úrad vám môže za neuzavretie poistenia uložiť pokutu až do výšky 3 320 eur. Po jej uložení budete beztak prinútený poistenie uzavrieť. Navyše, v súčasnosti môžete zriadiť PZP online, čím šetríte čas a peniaze, ktoré by šli na pokutu.

• Vyhnete sa nákladom a exekúciám

Ak vám niekedy napadlo, že povinné zmluvné poistenie platíte zbytočne, predstavte si nasledovnú situáciu – ste vinníkom dopravnej nehody a poistnej udalosti, a nemáte uzatvorené povinné zmluvné poistenie. V takom prípade by od vás boli súdnou cestou a exekúciami vymáhané všetky náklady spojené so zdravotnou ujmou a majetkovou škodou účastníkov nehody.

• Získate asistenčné služby

Zákonné poistenie auta myslí na všetkých účastníkov cestnej premávky, vrátane vás. Jeho uzavretím získate možnosť asistenčných služieb, ktoré vám pomôžu s technickým zabezpečením škodových udalostí. Zahŕňajú napríklad opravu defektu, odtiahnutie vozidla či pomoc pri problémoch s palivom.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz