Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Efektívny sklad zvýši hodnotu vašej firmy

SEO Text

Hodnotu vašej firmy ovplyvňuje množstvo faktorov, jedným z nich je aj efektívny sklad. Každý, kto tento priestor potrebuje pre svoje podnikanie, sa snaží o jeho maximálnu efektivitu – využitie priestoru, žiadne prestoje, motivácia zamestnancov, optimálne rozmiestnenie skladových regálov či používanie špeciálnych softvérov a systémov. Ak chcete zvýšiť efektivitu vášho skladu a s ním aj hodnotu vašej firmy, mali by ste začať regálovými systémami.

 
Reklama

Správne rozmiestnenie regálov

Regály alebo regálové systémy by mali byť v sklade rozmiestnené logicky, tak aby nevznikol labyrint, ale prehľadná infraštruktúra. Ich veľkou výhodou je, že vďaka ním maximalizujete skladové priestory, niektoré z nich dosahujú až desiatky metrov. Ich výšku a šírku uličiek musíte prispôsobiť manipulačnej technike, ktorú máte k dispozícii. Vďaka logickému rozmiestneniu zvýšiť prehľadnosť a organizáciu skladových priestorov.

Manipulačná technika

Manipulačná technika je predĺženou rukou skladníkov, bez ktorej by sa nezaobišli. Aj preto je dôležité udržiavať ju v dobrom technickom stave, aby nedochádzalo k prestojom a výpadkom v zásobovacom procese. Preto pravidelne kontrolujte najviac namáhanú časti – pneumatiky, reťaze či hydraulické hadice. Okrem toho môžete používať vážiace systémy, zdvíhacie plošiny, otočné či výsuvné vidlice, ktoré uľahčia manipuláciu s tovarom vašim zamestnancom.

Motivujte zamestnancov

Prečo je dôležitá motivácia zamestnancov? Hlavne kvôli tomu, že spokojní zamestnanci sú efektívnejší. Preto im vytvorte čo najlepšie podmienky – od kvalitných pracovných odevov cez dobré finančné ohodnotenie až po optimálne pracovné podmienky. Samozrejmosťou je dobrá vzduchotechnika a osvetlenie, okrem toho vytvorte pracovný kútik, v ktorom si môžu oddýchnuť a najesť sa, aj preto je dôležitá vysoká čistota v sklade. Ak dokážete spojiť tieto tri oblasti, efektivita vášho skladu pôjde výrazne hore.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz