Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Reklama

Zjednodušte si začiatky podnikania

SEO Text

Hoci podnikateľské prostredie na Slovensku patrí k tým najhorším v Európskej únii, stále je to dobrý spôsob, ako sa osamostatniť, získať väčšiu slobodu a robiť to, čo vás baví. Samozrejme, že to nie je jednoduché, nemusíte uspieť ani vtedy, keď ste mali najlepšie hodnotené seminárne práce na fakulte manažmentu, aj preto to chce poriadnu dávku odvahy. Nedajte sa odradiť hneď na začiatku, keď zistíte, čo všetko musíte urobiť pre založenie firmy. Zaberie vám dva týždne, ale tomuto procesu sa môžete vyhnúť.

 
Reklama

Nechajte zakladanie na iných

Najúčinnejším spôsobom, ako sa vyhnúť behaniu po úradoch, je využiť služby externej spoločnosti, ktorá pre vás založí firmu na kľúč. Čo musíte pre to urobiť? Raz navštíviť daňový úrad, podpísať potrebné dokumenty a externá spoločnosť sa do toho pustí za vás. Spoločnosť Online Invest to za vás urobí už za 244 eur vrátane všetkých poplatkov. Nevýhodou je, že aj v tomto prípade to trvá približne 2 týždne. Ak chcete tento čas skrátiť na 24 hodín, kúpte si už existujúcu spoločnosť, ktorá vám umožní podnikať prakticky okamžite.

Virtuálne sídlo vám pomôže ušetriť

Ak patríte medzi tých, ktorí si vybrali miesto živnosti podnikanie cez eseročku, potom oceníte plusy virtuálneho sídla firmy. Je to v podstate adresa, ktorú si zapíšete do obchodného registra ako sídlo svojej spoločnosti. A aké sú jej výhody? Tou hlavnou je, že za ňu platíte pár eur, ceny začínajú na približne 10 eur za mesiac, a keď pracujete z domu alebo v teréne, je to pre vás ideálna možnosť ako znížiť náklady. Na tejto adrese je aj recepcia, ktorá za vás preberie zásielky a o ich prijatí vás bude informovať.

Zjednodušte si fakturáciu

Podnikateľom často vrásky na tvári vyvolá aj fakturácia. Hlavne tí menší používajú nevhodné programy, vďaka čomu si tento proces zbytočne komplikujú. Ak nechcete zbytočne strácať čas a nervy, skúste to vyriešiť online faktúrami za pomoci jednoduchej a prehľadnej aplikácie miniFaktúra. Už za pár sekúnd budete mať vystavenú faktúru a v ich evidencii budete mať dokonalý prehľad. To ocení takmer každý.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz