Reklama

Daň z príjmov

Daň z príjmov fyzických osôb predstavuje priamu daň. To znamená, že sa priamo vzťahuje na príjem, ktorý dosiahnete.

Daň z príjmov upravuje zákon č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov. Súčasná sadzba dane je 19 % - rovná daň. To znamená, že nezáleží aký vysoký príjem ste v danom roku dosiahli, vždy uplatníte 19 % sadzbu dane.

Štát predsa len pamätá na osoby, ktoré dosahujú nízke príjmy. Sú ustanovené nezdaniteľné časti základu dane na daňovníka, prípadne na manželku (manžela). Výška nezdaniteľných častí základu dane však úzko súvisí s výškou dosiahnutých príjmov.  Výšku položky za zdaňovacie obdobie v roku 2011 sa dočítate v podsekcii Daňové priznanie.

Daňový poplatníci, ktorí sa starajú a vychovávajú deti, si môžu priamo svoju daň o daňový bonus.

Daňová poradňa

Neviete si rady so svojimi daňami? Zorientovať sa v daňovej a mzdovej problematike je pre mnohých zložité. Zákony sa neustále menia a pri ich výklade dochádza často k nedorozumeniam. Využite našu daňovú poradňu a poradte sa s odborníkom.Bezplatne zodpovie na vašu otázku, či už zo sveta daní alebo miezd.

Daňová poradňa - Opýtali ste sa...

  • Prosim o radu ,tyka sa to prjimov v zahranici konkretne Lichteinstain, je vynatie alebo nieje, tu som stat vobec nenasiel.dakujem

  • katalógový predaj a iné povinnosti potrebovala by som poradiť: som na rodičovskej dovolenke mám katalógový predaj kozmetiky, objednávam pravidelne, nie za veľa cca 30 - 70e mesačne, len pre moju potrebu a potrebu mojej rodinny, zaujíma ma aké má katalógový predajca povinnosti: - je povinnosť mať živnostnský list? - platiť odvody do SP - platiť odvody do zdravotnej poistovne - priznávať tento príjem do daní (zisk predstavuje vlastne zľava ktorá je z daného nákuou) bolo mi povedané že len nakupujem zo zľavou, a nemam žiadnu takuto povinnosť, ale pre istotu chcem vedieť aby som nemala nejaký problém . dakujem

  • Dobry den chcela by som sa opytat v roku 2013 som aj pracovala a aj bola na pnke ako to mozem vyplnit?? Dakujem

 

finance.cz finance.sk ruceni.cz firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk